II Dorpsraad Kruiningen: Laat huisarts en tandarts verhuizen naar kinderopvang Vereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk wil leefbaarheid beschermen 6 BOMENKAP PRINSENDIJK De genoemde punten werden vorig jaar door verschillende mensen naar voren gebracht tijdens de alge mene ledenvergadering van de dorpsvereniging. De gemeente heeft inmiddels laten weten dat Wolphaartsdijk de komende tien jaar niet hoeft te rekenen op extra woningen, uitgezonderd de plan nen die er al liggen. Dat komt door Als in beide dorpen veel woningen slechts een deel van het jaar bewoond worden, is dat slecht voor de leefbaarheid afspraken die zijn gemaakt met de andere Bevelandse gemeenten. ,,Dat accepteren we", zegt voorzit ter Sjaan Huissoon van de dorps vereniging. ,,Maar de gemeente zou wel alvast kunnen nadenken over de toekomst, zodat er een plan klaarligt als het dorp over tien jaar weer mag gaan bouwen. Als je dan pas begint, gaat het wel heel lang duren voor er weer iets kan. Het ontwikkelen van een plan kost al gauw acht tot tien jaar.'' Betaalbare huizen Volgens de dorpsvereniging kan de gemeente een behoefteonderzoek doen, inwoners vragen naar hun wensen of alvast kijken welke ge schikte woningbouwlocaties er nog zijn. In een brief aan de gemeente constateert de vereniging dat de huidige uitbreidingswijk, Wol- phaartsdijk-Oost, bijna vol is. Ver der ligt er nog het plan om in de voormalige Villa Zorgvliet apparte menten te realiseren. ,,We zijn heel blij dat daar iets gaat gebeuren", be nadrukt Huissoon. ,,Het is een mooi plan. Maar die appartementen kan niet iedereen betalen. Er moe ten in de toekomst ook betaalbare huizen zijn voor jongeren die graag in het dorp willen blijven wonen.'' Oud-Sabbinge In dat kader maakt de dorpsvereni ging zich zorgen over het feit dat in Wolphaartsdijk en buurdorp Oud- Sabbinge juist de woningen die voor jongeren interessant kunnen zijn soms worden gekocht door mensen van buitenaf die zo'n huis als tweede woning gaan gebrui ken. ,,We horen dat het in Oud- Sabbinge al om zes of zeven wo ningen gaat", zegt Huissoon. ,,Als in beide dorpen veel woningen slechts een deel van het jaar be woond worden, is dat slecht voor de leefbaarheid." De dorpsvereni- ging hoopt dat de gemeente er paal en perk aan wil stellen en verwijst naar Veere, waar op dit gebied al beleid is gemaakt. „Natuurlijk zijn mensen van buitenaf welkom", zegt Huissoon. ,,Maar als ze in de kern komen wonen, dan graag per manent. Wie graag een tweede woning wil in Wolphaartsdijk, kan terecht op de bungalowpar ken." Joeri Wisse Kruiningen Volgens secretaris Johan van Vel- zen is het een ideaal onderkomen voor de huisarts en de tandarts. ,,Als dit lukt, steken we de vlag uit in Kruiningen." De suggestie komt niet zomaar uit de lucht vallen. ,,Ik heb een per soonlijk gesprek met één van de be trokken gevoerd", zegt Van Velzen. Volgens hem balen veel dorpsge noten van de huidige praktijk. ,,De assistentes zitten op een kluitje en de wachtruimte is veel te klein." De Kruiningse huisartsen zijn onder deel van Medisch Centrum Ril- land-Kruiningen. De Rillandse praktijk verhuisde enkele jaren ge leden van een kleine praktijk naar een groot, nieuw en licht onderko men in een voormalige basisschool. Futuristisch Van Velzen vindt dat het veel gro tere Kruiningen ook zo'n 'futuris tische praktijk' verdient. Nu Kibeo is verhuisd naar de basisscholen en de locatie aan de Montessoristraat leegstaat, roept de dorpsraad het college van burgemeester en wet- houders op om werk te maken van verkoop of verhuur van het pand zodat het een medisch centrum kan worden. ,,Wij begrijpen dat ook Ons Dorpshuis in beeld is, maar een huisartsenpraktijk op de eerste ver dieping van een gebouw is natuur lijk onmogelijk", schrijft Van Vel- zen in een brief. Bovendien vindt hij niet juist dat de artsen zouden moeten opdraaien voor het bezet tingsprobleem van het dorpshuis. De gemeente Reimerswaal laat weten nog na te denken over de toekomst van het pand, dat ooit als kleuterschool De Klimop is ge bouwd. ,,We gaan eerst alle opties op een rij zetten", aldus een woord voerder. fflSSm l woensdag 24 februari 2021 'Sta geen tweede woningen toe' Om Wolphaartsdijk ook in de toekomst te kunnen laten groeien, zou de gemeente Goes nu al moeten gaan nadenken over een nieuwe woningbouwlo catie in het dorp. Dat vindt de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk. Ze hoopt bovendien dat paal en perk wordt gesteld aan het gebruik van huizen in de dorpskern als tweede woning. Rob Paardekam Wolphaartsdijk - Sjaan Huissoon, voorzitter dorpsvereniging Het nieuwbouwplan Wolphaartsdijk-Oost, op de voorgrond, nadert zijn voltooiing. foto marcelle davidse Kibeo heeft nog maar net voor goed de deur van de locatie aan de Montessoristraat dichtge trokken of de Dorpsraad Krui- ningen staat al in de startblok ken met een plan voor een nieuwe invulling. KORTGENE Joost de Groot van aannemer Markusse is aan het werk. Op de Prinsendijk in Kortgene worden vijfhonderd populieren gerooid in opdracht van Staatsbosheer omdat de bomen op zijn. Ondanks een petitie en protesten uit het dorp zette Staatsbosbeheer de kap toch door. Staatsbosbeheer wil er nieuwe bomen voor terug te planten. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51