Rabobank en ING in de clinch over servicepunt in Zierikzee Gerechtshof gaat wel uit van noodweer bij schieten 7 JACHTHAVEN ZIERIKZEE 5000 KUUB SLIB Het is een hoop gehannes met schepen die moeten worden verplaatst. En zelfs het toiletgebouw van Watersportvereniging Zierikzee moet er even voor wijken. Maar dan heb je ook wat. De haven in Zierikzee wordt gebaggerd. Daar zijn de 'bootjesmensen' hartstikke blij mee. Vooral als je een lig plaats achter de steiger hebt, kon het de laatste jaren voorkomen dat je bij laag water niet uit kon varen. „Mensen werden be perkt bij het in- en uitgaan bij lage tijen. Schepen lagen vast in de modder", vertelt coördinator bag gerwerkzaamheden Peter Mater van Watersportvereniging Zierik zee. Ook het toiletgebouw, dat met z'n kont tegen de dijk aan staat, kwam met laag water steeds sche ver te liggen. ,,Dat baggeren is ge woon heel hard nodig. We zijn blij dat het nu gebeurt", zegt voorzit ter Alphons Drübers van de Zie- rikzeese watersportclub. Zo'n beetje één keer in de 15 jaar laat de gemeente Schouwen-Dui- veland de boel onder water goed opschonen. Dat gebeurt nu in het gebied tussen het brandstofpon ton van Bouwman tot aan de keer sluis van het waterschap, waar on der meer Watersportvereniging Zierikzee haar thuishaven heeft. Al met al is die klus goed voor zo'n 5000 kuub slib, is de inschatting. Dat slib mag, omdat het niet ver- Mensen werden beperkt bij lage tijen. Schepen lagen vast in de modder vuild is, terug de Oosterschelde in en wordt gestort in een diepe put ter hoogte van Colijnsplaat. Er is vaker gebaggerd, weten Drübers en Mater. Maar achter de steigers? Dat weten ze zich geen van beiden te herinneren. Toch verwachten ze niet dat er opzien barende vondsten worden gedaan in de modder. Er is al eerder uitge breid munitieonderzoek gedaan. Wat eventueel rest zijn pikhaken, gereedschap en ander spul wat weleens per ongeluk overboord gaat, is hun verwachting. ,,Horlo- ges, brillen, sleutels en telefoons. Alles wat niet blijft drijven." Strak schema Niet alleen de boten van WSV Zierikzee ook bijvoorbeeld de his torische zeilschepen Morgenster en Scaldis moeten plaatsmaken voor het baggerwerk. Logistiek is dat even aanpoten. Mater heeft er voor zijn eigen club een strak schema voor in elkaar gezet. Van de circa 95 schepen die WSV Zie- rikzee van leden heeft liggen, ligt een deel 's winters voor onder houd in de loods. De resterende 60 vaartuigen liggen nu nog aan de keersluiszijde van het clubgebouw en moeten vóór volgende week naar de andere kant verkassen. Ook de toiletge bouwen, zowel de gemeentelijke als die van WSV Zierikzee, worden van hun plaats gehaald om het slib eronder te verwijderen. Maar klagen doen ze niet bij de dit jaar 60 jaar oude Watersport vereniging Zierikzee. Zeker niet omdat iedereen straks weer vlotjes kan afvaren. Van buitenlandse vaartochten die ze zelf maakten, weten Drübers en Mater dat er zat havens zijn waar je hooguit ander half uur vóór of na hoogtij uit of in kunt varen. Of waar je aan een boei ligt en alleen met een klein bootje heen en weer kan om het vasteland te bezoeken of voorraad in te slaan. ,,Hier is het instappen en wegwezen. Dus wij klagen niet. Maar als je een bootje vaart, heb je sowieso niets te klagen." Marcel Modde Zierikzee ,,Ontzettend flauw", vindt Michel Coolbergen van Bijdevaate Verze keringen de opstelling van de Ra bobank en Kievit. ,,In steden staan banken ook vaak genoeg in één straat naast elkaar." Het ING-ser- vicepunt is sinds oktober onderge bracht in het kantoor van Bijde- vaate, omdat de bank in april zijn fi liaal in de binnenstad sloot. Digibeten ,,We krijgen zo'n 2 tot 3 klanten per dag. Vooral oudere mensen en asielzoekers die niet thuis zijn in de computerwereld", vertelt Coolber- gen. ,,Digibeten. In een steunpunt helpen we hen op weg met het wij zigen van een naam na een overlij den, het openen van een rekening of het installeren van de app op een telefoon." Die begeleiding gebeurt door medewerkers van Bijdevaate. ,,Het is een computer met het ING- netwerk er achter. Meer niet. We doen geen financiële handelingen. Dit bijt elkaar totaal niet!" Kievit zegt weinig andere keus te hebben dan gehoor te geven aan het exclusiviteitsbeding van de Rabo bank, dat op de begane grond pal te genover Bijdevaate is onderge bracht. Bijdevaate huurt de rechter vleugel in het pand en had hem toe stemming moeten vragen voor het inwonen van de ING, wijst Kievit op de afspraken. ,,Wij hadden ook liever de kool en de geit gespaard. Maar de harde afspraken dat er geen andere bank in het pand mag ko men liggen er nu eenmaal." VLISSINGEN Ze zouden hun ruzie uitpraten. Dat dacht M. M. (26) uit Vlissingen toen hij in april 2019 over het Stadhuis plein liep. Maar zijn 'vijand' - een leeftijdsgenoot uit zijn woonplaats - trok direct een mes. Enkele seconden later schoot M. met zijn revolver in het rond. Toch vindt het ge rechtshof in Den Bosch dat M. uit zelfverdediging schoot. ,,Ik ga hier niet met jou vech ten", zei M. nog. Het bleek te vergeefs, zijn tegenstander pakte een mes en liep samen met twee vrienden op hem af. M. pakte uit angst een revolver uit zijn schoudertas. Op dat moment doken de Vlissinger en zijn vrienden bovenop M. Ze trapten en sloegen hem en een van hen beet zelfs in zijn hoofd. M. schoot bij die wor steling zeker 4 keer met zijn revolver. Eén kogel belandde in een woning van Arduin. Voor het schieten kreeg M. in Middelburg eerder 2 jaar cel straf. De rechtbank verwierp toen het beroep op noodweer. Ten onrechte, vindt het ge rechtshof. Dat vindt namelijk dat M. wel uit zelfverdediging handelde en legde hem tien maanden gevangenisstraf op. woensdag 24 februari 2021 SD 'Baggeren is gewoon hard nodig' Esme Soesman Zierikzee -Peter Mater, Watersportvereniging Zierikzee De Rabobank wil af van het ING- servicepunt in het kantoorge bouw bij het busstation in Zierik zee. De bank houdt pandeige- naar Jacob Kievit aan de huur voorwaarden en beroept zich op 'exclusiviteit voor financiële dienstverlening'. In een kort ge ding dat vrijdag dient voor de rechtbank in Middelburg, eist Kievit dat het servicepunt wordt ontmanteld. ligplaats.. VRIJHOyüEN Coördinator baggerwerkzaamheden Peter Mater van Watersportvereniging Zierikzee (links) en voorzitter Alphons Drübers van Water sportvereniging Zierikzee op de steiger bij het deel van de jachthaven waar maandag het werk is begonnen foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50