O 0 Botman, Bakker, Ihattaren en Gravenberch als ploeggenoten II ZEELAND 11 Bij Almere City gestopte verdediger gaat naar ASWH De Nooijer GOES In november 2018 werd Levi Bouwense opge roepen voor Oranje onder 19. In Armenië speelde hij met het team een vierlan- dentoernooi, waarin werd gewonnen van Armenië (0-4), Duitsland (1-0) en Portugal (2-1). In het eerste en laatste duel was Bou- wense invaller, tegen Duits land speelde hij 90 minu ten. De teller bleef steken op drie interlands. Aan talent geen gebrek, in die selectie in Armenië. Kjell Scherpen (nu Ajax) was één van de keepers, Kik Pierie (door Ajax verhuurd aan FC Twente) de aanvoer der. Verder behoorden ook spelers als Sven Botman (Lille), Sepp van den Berg (Liverpool, verhuurd aan Preston North End), Ryan Gravenberch (Ajax), Mo hammed Ihattaren (PSV), Lutsharel Geertruida (Fey- enoord), Mitchell Bakker (Paris St. Germain), Ludovit Reis (door Barcelona ver huurd aan VfL Osnabrück) en Orkun Kökcü (Feyen- oord) tot de selectie van KNVB-coach Maarten Ste kelenburg. Kökcü speelt zijn interlands inmiddels voor Turkije. De keuze om te stoppen bij Almere City was een moeilijke, zegt Bou wense. ,,Maar vorige week na een training, waarbij ik weer dertig keer de linksback had mogen inspelen, was ik er klaar mee.'' Hij moet zich de afgelopen maanden soms een jojo hebben gevoeld. Dan weer meetrai- nen met het eerste, dan weer bij de beloften. Horen dat een contract er waarschijnlijk wel aan zat te komen, om daarna toch weer teleurgesteld te worden. Bouwense speelde zeven jaar voor Sparta. Bij de Rotterdamse club werd hij op zijn zeventiende doorgescho ven naar het belofteteam, tekende hij in december 2018 zijn eerste contract en maakte hij in mei 2019 als invaller zijn debuut in de hoofdmacht. Ruim een jaar later liet hij zijn contract ech ter ontbinden. Bouwense maakte vervolgens de overstap naar Almere City, omdat hij bij die club meer per spectief zag dan bij Sparta. ,,Ik begon de voorbereiding bij de eerste selectie en heb denk ik zeven, acht oefenwedstrijden gespeeld'', kijkt Bouwense terug. ,,Dat ging ei genlijk heel goed, maar toch werd ik terug gezet naar de beloften. Het was te druk bij de eerste selectie, kreeg ik als reden te horen. Na een wedstrijd of vijf werd de beloftecompetitie door het coronavirus stilgelegd. Sa men met vier andere jongens mocht ik vervolgens tot de winterstop weer met het eerste mee- trainen." Na de winterstop was daar geen sprake meer van. Bouwense: „Met de beloften trainden we nog drie keer per week een uurtje, zonder con tactmomenten. Ik woonde in Al mere, had geen con tract en zat soms dus echt te wachten tot ik weer een uurtje kon trainen. Ik ben toen aan een leertraject in Rotterdam begon nen, voor j onge mensen met ambitie. Dat zorgde gelukkig wel voor aflei ding en uitdaging. Ik heb echt het gevoel dat ik me bij Almere City niet heb kunnen laten zien. Van de hele situatie werd ik best wel ongelukkig." Selectie weer te groot Vanuit de technische staf kreeg hij positieve ver halen te horen over zijn prestaties. Een contract? Mis schien wel ja, klonk het dan. Om even later weer te horen dat het toch niet mogelijk was. „Ik kon goed mee met het niveau. Maar dan was de selectie weer te groot, dan weer waren er financiële proble men door de coronacri sis; het was iedere keer wat. Laatst kreeg ik te horen dat ik deze zomer een echte kans zou krij gen. Maar ik trap er geen drie keer in. Afgelopen jaar heb ik mijn spaargeld erin gestopt, om voor deze kans te gaan. Dat is het me nu niet meer waard." De voormalig jeugdinternational van Oranje onder 19 hakte de knoop door en stopte per di- rect. ,,Het voelde niet goed meer.'' Het besluit om in de tweede divisie te gaan voetballen had hij toen al geno men. ,,Ik kan wel gaan zitten wachten op een club in het buitenland ofzo, maar ik heb nul ervaring in het prof voetbal. Zo eerlijk moet je zijn. Door corona laten clubs ook niet zomaar spelers op stage komen. Wat dat be treft heeft dat virus voor veel voetbal lers echt roet in het eten gegooid.'' Bij ASWH, waar hij na Daniel Wis sel en Yarick Dorst de derde Zeeuwse speler wordt, wil hij de draad weer oppikken. ,,Dat Rogier Veenstra trai ner is van ASWH heeft een belang rijke rol gespeeld bij mijn keuze'', zegt Bouwense. ,,Er waren ook andere clubs uit de tweede divisie geïnteres seerd, maar dat was dan weer een stuk verder weg van huis. Ik denk dat ik bij ASWH de kans heb om door te groeien. Mijn doel - profvoetballer worden - geef ik ook zeker nog niet op. Met Jong Sparta heb ik zo'n 70 wedstrijden in de tweede divisie ge speeld. Ik wil bij de betere spelers ho ren, om daarna misschien weer een stap omhoog te kunnen zetten.'' Hoog druk zetten Het voetbal is een harde wereld, heeft Levi Bouwense ervaren. ,,Ik kijk er heel erg naar uit om straks weer er gens voor te trainen, om wedstrijden te spelen. Maar ook om weer gewaar deerd te worden. Dat heb ik de afge lopen tijd gemist. Toen Rogier trainer was van Goes, ging ik op zondag vaak kijken. Ik houd van zijn manier van spelen. Aanvallend, opportunistisch, hoog druk zetten; daar komen de mensen voor. Ik ga nu een baan zoe ken, want stilzitten is niks voor mij. En bij ASWH maak ik straks een nieuwe start.'' Ik heb echt het idee dat ik me bij Almere City niet heb kunnen laten zien woensdag 24 februari 2021 4! Mitchell de Nooijer maakt het seizoen af bij MKS Kacz- kan Huragan Mor$g. De twintigjarige Vlissinger heeft gisteren gete kend bij de club die uitkomt op het derde ni veau van Polen. De Nooijer begon deze voetbaljaar gang bij Luctor Heinkenszand, maar stapte in augustus al over naar het Belgische KSV Roeselaere, waar zijn vader Dennis de Nooijer aan de staf was toege voegd. Nadat die club failliet ging, ver huisde de spe ler naar Loke- ren-Temse, waar hij uitein delijk alleen in een bekerwed strijd meedeed. Nu gaat hij, omdat de com petitie van Lo- keren-Temse niet afgemaakt wordt, per di rect naar MKS Kaczkan Hura- gan Mor$g. O a (0 Bouwense slaat na lastige periode een nieuwe weg in - Levi Bouwense M Levi Bouwense (nummer 13) twee ënhalf jaar geleden bij een toer nooi van Oranje onder 19 in Armenië. Hoe hij de laatste maanden bij Al mere City heeft ervaren? ,,Ik werd er best wel ongelukkig van'', be kent Levi Bouwense. De twintigja rige verdediger uit Goes trok de deur bij die club vorige week defi nitief achter zich dicht. Volgend seizoen speelt hij voor ASWH. ,,Ik kijk er heel erg naar uit, ook om weer gewaardeerd te worden.'' Barry van der Hooft Hendrik-Ido-Ambacht Levi Bouwense bij Almere City. foto ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43