Kraskaarten voor parkeren bij een uitvaart in Domburg Gerechtshof gaat wel uit van noodweer bij schieten 7 NIEUW RESORT TUSSEN BIGGEKERKE EN ZOUTELANDE Na jaren van stagnatie gaat nu een ondernemer het plan voor een hotel aan de Kaasboerweg bij Biggekerke oppakken en uitvoeren. woensdag 24 februari 2021 Emile Calon Biggekerke ind 2022 wil Dormio Leisure Development tussen Biggekerke en Zoutelande een hotel I met 173 suites en appar tementen openen. Directeur Don van Schaik verwacht dat na de zo mer al begonnen kan worden met de bouw. ,,We hebben de vergun ningen voor het hotel zodat we heel snel kunnen starten." Dormio Hotel Resort Zoute- lande wordt gebouwd op het ter rein aan de Kaasboerweg waar tot 2015 partycentrum De Kaasboer zat. Dat brandde medio september dat jaar af maar stond toen al ge ruime tijd leeg. Er waren op dat moment al jaren plannen om daar een hotel van de grond te krijgen maar het lukte nooit ze daadwer kelijk uit te voeren. Volgens Van Schaik is zijn be drijf vorig jaar benaderd door de eigenaren van het bewuste perceel om het plan alsnog op te pakken. Dormio heeft daar ervaring mee. Het bedrijf uit Arnhem ontwik kelt en bouwt luxe vakantieresorts op toeristische toplocaties. Daarnaast is het verantwoorde lijk voor de verkoop, verhuur en het beheer van vakantiewoningen, appartementen en hotelkamers op de resorts. Het heeft er inmiddels een tiental in binnen- en buiten land in beheer en bouwt op dit Een artist's impression van Hotel Resort Zoutelande. foto dormio leisure development moment ook aan de andere kant van de Westerschelde, in Nieuw- vliet-Bad, een complex met 124 va kantiewoningen. Geen procedures Dormio kan al snel beginnen met de bouw aan de Kaasboerweg om dat de gemeenteraad vele jaren ge leden al toestemming gaf voor een hotel aldaar. Daardoor hoeft het bedrijf geen lange en onzekere procedures te voeren waartegen omwonenden en belanghebben den bezwaar kunnen maken. Het bouwplan voor het resort bij Biggekerke is gebaseerd op eerdere plannen. Er komt een hoofdge bouw en daarnaast vijf nevenge- bouwen van elk drie verdiepingen waarin suites en hotelapparte menten komen. Het gaat volgens Van Schaik om negentig suites. ,,De resterende 83 eenheden wor den appartementen met twee ka mers waar vier mensen kunnen overnachten. Zeg maar familie eenheden." We mikken op stellen en gezinnen met kinderen - Don van Schaik, directeur Dormio Leisure Development In het hoofdgebouw komt een restaurant dat vrij toegankelijk is. ,,Iedereen kan daar dus komen eten." Daarnaast komt er een zwembad. ,,Dat is alleen bestemd voor de hotelgasten." Dat geldt ook voor de welnessafdeling op de eerste verdieping. ,,Ook alleen toe gankelijk voor onze gasten." 'Blij dat je hier bent' Hoewel het nieuwe resort aan de rand van Biggekerke komt, kiest Dormio er bewust voor het te ver noemen naar Zoutelande. ,,Dat heeft alles met marketing te ma ken. Zoutelande is mede dankzij de hit van Bl0f bekender dan Big- gekerke. We gaan ook de bekende regel in dit lied, 'blij dat je hier bent', als het motto voor het resort gebruiken. Investeerders kunnen over anderhalve maand een suite of appartement kopen. De prijzen zijn volgens Van Schaik nog niet bekend. ,,Maar zullen boven de ton liggen." Dormio is momenteel in overleg met de gemeente over de bouw plannen. Het dagelijks bestuur van Veere beoordeelt ze en kijkt of ze voldoen aan de in 2011 reeds afge geven omgevingsvergunning. Van Schaik vertelt tot slot dat het hotel straks vier sterren krijgt. ,,We gaan het het hele jaar door exploiteren. We mikken op stellen en gezinnen met kinderen." Uitvaartondernemers kunnen bij de gemeente kraskaarten krij gen zodat bezoekers van een uitvaart niet verplicht worden om te betalen voor het parkeren bij gemeenschapscentrum Schuttershof in Domburg. Dat blijkt uit antwoorden van het da gelijks bestuur van de gemeente Veere op vragen van raadslid Stijn van Kervinck (eigen lijst). Emile Calon Domburg Veere voert dit jaar langs de gehele kust betaald parkeren in zodat er vanaf april ook betaald moet wor den om te parkeren bij het gemeen- schapscentrum. Van Kervinck wilde weten of er iets speciaals is geregeld voor begrafenisdiensten die worden gehouden in Schutters hof. Hij vreesde dat bezoekers van zulke diensten in het vervolg moe ten betalen en vindt dat 'nogal cru'. Maar uit het antwoord van het college blijkt dat dat niet nodig is als de begrafenisondernemer contact zoekt met de gemeente. Hij kan dan kraskaarten krijgen die hij uit kan reiken aan de bezoekers van zo'n uitvaart. Daarmee kan gratis gepar keerd worden op terreinen waar betaald moet worden en in straten die horen bij het vergunninghou- dersgebied. Van Kervinck wilde ook weten wat er gaat gebeuren met het par keerterrein aan het einde van de Nijverheidsweg. Het college laat hem weten dat er na maart geen gratis parkeerterreinen meer zijn binnen de bebouwde kom van Domburg. Op die manier wil het voorkomen dat automobilisten maar gaan zoeken naar een gratis plekje waardoor er onnodig heen en weer wordt gereden. De gehele bebouwde kom is straks vergun ninghouderszone. Inwoners van Domburg, Veere en Zoutelande kunnen vanaf maart een vergun ning aanvragen zodat ze gratis kun nen parkeren. Voor een tweede auto moet wel worden betaald, veertig euro voor een jaarkaart. VLISSINGEN Ze zouden hun ruzie uitpraten. Dat dacht M. M. (26) uit Vlissingen toen hij in april 2019 over het Stadhuis plein liep. Maar zijn 'vijand' - een leeftijdsgenoot uit zijn woonplaats - trok direct een mes. Enkele seconden later schoot M. met zijn revolver in het rond. Toch vindt het ge rechtshof in Den Bosch dat M. uit zelfverdediging schoot. ,,Ik ga hier niet met jou vech ten", zei M. nog. Het bleek te vergeefs, zijn tegenstander pakte een mes en liep samen met twee vrienden op hem af. M. pakte uit angst een revolver uit zijn schoudertas. Op dat moment doken de Vlissinger en zijn vrienden bovenop M. Ze trapten en sloegen hem en een van hen beet zelfs in zijn hoofd. M. schoot bij die wor steling zeker 4 keer met zijn revolver. Eén kogel belandde in een woning van Arduin. Voor het schieten kreeg M. in Middelburg eerder 2 jaar cel straf. De rechtbank verwierp toen het beroep op noodweer. Ten onrechte, vindt het ge rechtshof. Dat vindt namelijk dat M. wel uit zelfverdediging handelde en legde hem tien maanden gevangenisstraf op. WA 'Blij dat je hier bent' wordt het motto OUTELANDE 7 ft™:atS"i'rt' -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39