s? Kabinet neemt ook electoraal een risico Stel je vraag tijdens uitreiking van Four Freedoms Awards Puberyoga 'Buitengewoon teleurstellend' 2 De lichte versoepeling van de coronamaatregelen geeft mensen iets meer vrijheid. Hoe reageren ondernemend, onderwijzend en cultureel Zeeland hierop? Met paspoppen op het terras en lege rekken voor de deur! Vijf meningen. CORONAMAATREGELEN KOMEN DE Commentaar Het schuurt en het knelt, het piept en het kraakt. Met die woorden beschreef premier Mark Rutte gisteravond tij dens de persconferentie over de coronamaatregelen de wanhoop van zo'n beetje heel Nederland. Een jaar geleden deed het virus bij ons zijn intrede en nog steeds zitten we thuis, zijn de meeste winkels dicht en zijn cafés en restaurants ver boden terrein. Horecaondernemers en winkeliers staat het water aan de lippen, erkende Rutte. Dus kondigde hij enkele versoepelingen aan, maar niet of nauwelijks voor hen. Het kabinet neemt een risico, want het aantal besmettingen loopt weer op. Het mag dan meevallen met het aantal coronapatiënten op de intensive care, zoals velen argumenteren, maar dat cijfer loopt altijd achter op de laatste ontwikkelingen. Die zijn nog steeds dreigend. Medisch gezien is er geen reden voor een versoepeling. Maar maatschappelijk gezien dus wel. Er is vooral oog voor jongeren. Ook is goed beredeneerd waarom mensen met con- tactberoepen en vooral kleine winkeliers meer mogen. Niets wijst op een verband met de naderende verkiezingen. Sterker nog, ook electoraal nemen Rutte en minister Hugo de Jonge een behoorlijk risico. Een week voor de verkiezingen is de vol gende persconferentie. Als dan de boel weer wordt terugge draaid, volgt de wraak in het stemhokje. Dat de versoepelingen nu worden aangekondigd, geeft aan dat het kabinet echt in zijn maag zit met het feit 'dat we het met zijn allen aardig zat wor den'. Als dan de boel weer wordt teruggedraaid, volgt de wraak in het stemhokje De onderscheidingen gaan naar de Filipijnse journalist Maria Ressa (vrijheid van meningsuiting), pre sentator en wereldverbeteraar San der de Kramer (Sunday Founda tion; vrijwaring van gebrek), Reli gions for Peace (Azza Karam; vrij heid van godsdienst), de burge- ALMANAK Pubers vervelen zich te pletter. Effe met zijn allen afspreken mag niet en alles is dicht. Dus zitten ze na hun online lessen vaak maar apathisch naar hun beeldscherm te staren. Dit tot afschuw van die Hulster moe der. Of ze misschien zin hadden in yoga? Raak je zo lekker van in meester van Palermo Leoluca Or lando (vrijwaring van vrees) en de Verenigde Naties (António Guter res; Four Freedoms Award). Vrijheidscolleges De live-uitzending vanuit de Nieuwe Kerk begint om 14.00 uur. De laureaten praten dan met jonge bewonderaars, onder leiding van schrijver en journalist Joris Luyen- dijk. In vier Vrijheidscolleges wordt dieper ingegaan op de betekenis van de laureaten voor vrijheid in de wereld. De gastsprekers zijn Natascha van Weezel, Simone Weimans, Massih Hutak en Joris Linssen. Pu bliek dat meekijkt kan live vragen stellen via de chatroom. balans. Samen de 'Neerwaartse Hond' doen, of de 'Cobra-pose', of 'De Kikker' wellicht. De tie ners moesten er niet aan dén ken. Zij deden hun yoga wel lek ker op de bank. De een deed de 'Lamlendige Lotus'. De ander kwam in zijn kracht door de 'Hangende Luiaard'. Namasté! AAGTEKERKE Samenzang en muziekavond van kerk online te zien Schrijvers online ontmoeten BIJ NADER INZIEN Geen 140 maar 120 uur taakstraf voor man uit Ovezande Teleurstelling bij John Dane: „Leerlingen uit het voortgezet onderwijs en mbo-studenten mo gen weer deels naar school, maar hbo'ers niet. Dat vind ik buitenge woon teleurstellend. Er is nu een cohort HZ-studenten dat vanaf het begin van het studiejaar online onderwijs heeft gekregen. Er moet iets gedaan worden voor deze jon geren. Ze missen zó veel: ze kun nen niet naar familie, feestjes en bijbaantjes. De studententijd is een tijd van socialiseren en van het ontwikkelen van je persoonlijk heid. Onze studenten zitten nu tussen vier muren. Ze kunnen geen kant op. Ik vind het moeilijk uit te leggen waarom mbo'er van 17 of 18 jaar wel naar school mag, en een hbo'er van dezelfde leeftijd niet. Ik begrijp de argumenten van de overheid wel: het heeft alles met reisbewegingen te maken. Die zijn er in het hoger onderwijs veel meer dan in het mbo en het voort gezet onderwijs. Maar dat speelt vooral in de Randstad. In Zeeland wonen veel studenten heel dicht bij de HZ. Ze komen vaak met de fiets of de auto. Het liefst zou ik willen dat er in Zeeland meer ruimte zou komen dan in andere regio's, maar zo'n uitzondering is ingewikkeld te regelen. Ik wil er voor pleiten dat het hoger onder wijs in elk geval een dag per week open mag. Dat geeft de studenten perspectief. Je kunt de studenten over de week verdelen. We hebben in de gebouwen genoeg ruimte om dat goed te organiseren." woensdag 24 februari 2021 Ze moesten er bijna een jaar op wachten, maar op 31 maart krij gen vijf strijders voor mensen rechten alsnog hun Four Free doms Awards. Niet live in Mid delburg, wel live via internet. En iedereen kan meekijken en zelfs vragen stellen. Maurits Sep Middelburg Tip? redactie@pzc.nl De gereformeerde ge meente Aagtekerke houdt zaterdagavond een zang- en muziekavond. Die is online bij te wonen. Er zijn meerdere muzi kale intermezzo's. Jan Wisse verzorgt orgel solo's en begeleidt sa menzang. Verder houdt dominee Baaijens een meditatie. Een livestream van de avond is te bekijken via kerkdienstgemist.nl, en dan zoeken naar 'gerefor meerde gemeente Aagtkerke'. De aanvang is 19.15 uur. MIDDELBURG Bij wijze van voorproefje op de Boekenweek, die dit jaar gehouden wordt als de boekhandels de deuren weer mogen ope nen, is er van 6 tot en met 14 maart 'Het Voor woord van de Boeken week'. ZB Bibliotheek van Zee land en De Drvkkery brengen op dinsdag 9 maart 'schrijvers op je scherm'. Vanaf 19.00 uur kan men inloggen voor een online ontmoeting met auteurs (en gelief den) Lize Spit en Rob van Essen (foto). PZC-journalist Jan van Damme leidt het gesprek aan hun keukentafel. Aanmelden kan via dezb.nl. De 20-jarige M. D. uit Ovezande heeft geen 140 uur, maar 120 uur taakstraf gekregen voor het veroorzaken van een verkeersonge val op de Kruipuitsedijk bij Oudelande. In de krant van dinsdag 23 februari was per abuis de hogere werk straf vermeld. De inwoner van Ove- zande mag daarnaast drie jaar lang geen voertuig besturen. Hij kreeg ook nog een voorwaardelijke gevan genisstraf van drie maanden. Lockdown Frank Balkenende, Rolf Bosboom, Cornelleke Blok en Jeffrey Kutterink John Dane, voorzitter van het college van bestuur van de HZ. FOTO AV DIENST HZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34