Verdwi naa Economie in Zeeland krimpt met drie procent Vijf verdachten van cokesmokkel in haven blijven langer in de cel 2 JAN VAN DAMME SOMS KOMT EEN PAKKETJE NOOIT AAN Column DE STELLING Vandaag: Ik zie licht aan het einde van de coronatunnel Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Souburger (26) dringt zich op aan vrouwen -_U Tasjes tegen de plastic soep GOES Militairen trainen op en bij Tholen Zeeuws-Vlaanderen met zijn indu striecluster deed het aan het eind van het jaar economisch een stuk beter dan de rest van Zeeland. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Over ge heel 2020 is er weinig verschil ten noorden en ten zuiden van de Wes- terschelde. De Zeeuws-Vlaamse economie leverde 2 procent in, ove rig Zeeland 3 procent. De krimp wordt vooral veroorzaakt door twee lockdowns, het stilvallen van de cultuursector en niet in de laatste plaats de langdurige sluiting van de horeca. Een mooie zomer waarin veel toeristen vakantie vierden in Zeeland behoedde de horeca, het toeristische bedrijfsleven en de de tailhandel voor nog grotere schade. Schiphol Landelijk is de economie 3,8 pro cent kleiner geworden. Zeeland zit daar met 3 procent ruim onder en loopt daarmee in de pas met de meeste andere provincies. De eco nomische neergang is het grootst in Noord-Holland (-7 procent) en Groningen (-5 procent). In Noord Holland was er minder vliegver keer op Schiphol en viel ook de reis- bemiddelingsbranche stil. Gaswinning In Groningen is met name de te ruggelopen gaswinning verant woordelijk voor economische krimp. Flevoland wist de schade het best te beperken (-2 procent), dankzij goed presterende leasebe drijven en de groei van de detail- en groothandel en het feit dat deze provincie weinig horeca en reisor ganisaties huisvest. to-miu imen De verdachten werden in novem ber opgepakt, nadat de politie in zage kreeg in de berichten die ze stuurden. Het gaat om twee man nen uit Middelburg (25 en 45 jaar oud), Goes (42), Vlissingen (33) en Dordrecht (36). Zij zouden in elk geval bijna 6,5 kilogram cocaïne hebben ingevoerd tussen septem ber 2019 en juni 2020. Dat ge beurde onder meer met de hulp van corrupte havenarbeiders. Bruno Het onderzoek met de naam Bruno is een afsplitsing van de zaak Portunus, waarbij op 1 juli vo rig jaar een groot aantal Zeeuwse verdachten is opgepakt op verden king van grootschalige internatio nale handel in cocaïne. De meest in het oog springende verdachte is de 45-jarige Middelburger S. el J. Die werd in 2000 veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar. Hij schoot op zaterdag 1 mei 1999 op klaarlichte dag Ronald Leegwater dood. Dat gebeurde op een vol terras op Plein 1940. Het zou een gevolg zijn geweest van een conflict in de relationele sfeer. Nu zit El J. als vermeend drug scrimineel voor de rechter. Hij werd in het dossier Portunus wel genoemd, maar is daarin niet als verdachte aangemerkt. In het on derzoek Bruno is hij wel ver dachte. Hij zou één van de bepa lende figuren zijn. EncroChat Het onderzoek begon met een be richt bij de geheime inlichtingen dienst van de recherche. Net als in de grote zaak, zijn ook deze ver dachten uiteindelijk mede opge pakt doordat de politie toegang kreeg tot versleutelde berichten die ze stuurden met EncroChat. Die communicatiedienst werd vo rig jaar door de recherche ge kraakt. Hooguit complotdenkers worden er vrolijk van Zaterdag eind van de middag, vanuit Middelburg op weg naar Oostburg. Een noodza kelijk maar daarom niet minder vrolijk familiebezoekje, dat is het. We zitten nog ruim voor de avondklok. In de buurt van Bier vliet staat er een eerste melding langs de weg: N61 richting Schoondijke afgesloten in verband met asfaltschade. We kijken elkaar aan. Asfaltschade? Heeft het zo hard gevroren dat je nu een com plete autoweg moet afsluiten? oogde het zorgwekkend ingrij pend. Uit de weg is gewoon een hele strook asfalt weggefreesd en weggeschept. Het zandbed dat het wegdek moest dragen ligt er ont hutsend bloot bij. Een onverwachte, onverklaar bare verzakking, zeggen de weg- beheerders. Geen opdooi. Een zinkgat dan, een verdwijngat? Dat hoor je weieens, dat er door onder- gronds gerommel zo maar opeens een gat in een straat of zelfs onder een huis ontstaat. tallen jaren op de aanpassing en modernisering van de N61 moeten wachten. De route werd 'de do denweg' genoemd. Pas in 2013 en 2014 ging één van de gevaarlijkste verbindingsroutes van Nederland op de schop. Van overheidswege wordt sindsdien trots gemeld dat 'Rijksweg N61 een 27 kilometer lange Nederlandse weg is die een belangrijke oost-westverbinding vormt door Zeeuws-Vlaanderen'. in de verleden tijd geschreven. Het is voer voor complotdenkers. Voor West-Zeeuws-Vlaanderen kun nen we er wel een schepje bo venop doen, denken de Hoge He ren en Dames volgens die ver warde hoofden. Geen toeristen, geen ziekenhuis, geen winkels, wel een gruwelijke moord, geen vissershaven. Nu ook geen recht streekse verkeersverbinding. grote onzin natuurlijk. Ongetwij feld maken de Hoge Dames en He ren haastige haast. Een verdwijn- gat is immers geen reclame. Hoog uit complotdenkers worden er vrolijk van. woensdag 24 februari 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik vind mijn coronakapsel wel leuk 1005 reacties VLISSINGEN Een 26-jarige man uit Oost-Souburg is maan dag aangehouden, omdat hij op opdringerige wijze seksueel getinte opmer kingen naar meerdere vrouwen zou hebben ge maakt. Drie vrouwen meldden zich onafhanke lijk van elkaar bij de poli tie. Ze waren vorige week woensdag en afgelopen zondag op straat lastig gevallen door de man. Ze gaven een signalement, waarna de politie tijdens surveillances uitkeek naar de verdachte. Die kon maandag rond half vier op de Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen worden gearresteerd. WISSENKERKE De Noord-Bevelandse kinderburgemeester Mares de Regt (r) heeft zelf milieuvriendelijke tas jes ontworpen. Gisteren overhandigde zij het eer ste exemplaar aan Gert- Jan Clement (l) van de AH in Kamperland. De tasjes worden vanaf 25 februari verkocht bij ver schillende ondernemers op het eiland. De op brengst ervan komt hele maal ten goede aan de Plastic Soup Foundation. Zij kwam op het idee om zelf herbruikbare tasjes te ontwerpen. Met de tasjes, die 1 euro per stuk kosten, wordt het goede doel gesteund. Bewoners van de ge meente Tholen en om geving hoeven niet raar staan te kijken als ze binnenkort militairen van de Koninklijke Luchtmacht in actie zien. Zij verblijven daar vijf dagen voor training en opleiding. In de periode van zon dag 28 februari tot en met donderdag 4 maart verplaatsen de militai ren zich te voet, per fiets of varend, waarbij ze tussendoor oefenin gen uitvoeren. Het doorgaand verkeer ondervindt geen hinder van de militaire oefe- De Zeeuwse economie is vorig jaar met 3 procent geslonken. Dat de schade niet groter is, komt door 1 procent economi sche groei in Zeeuws-Vlaande- ren in het vierde kwartaal. Deze plus is vooral te danken aan de prestaties van bedrijven in de haven van North Sea Port. Frank Balkenende Middelburg Vijf mannen die worden ver dacht van het vormen van een criminele organisatie die zich bezighield met cokesmokkel in de haven van Vlissingen moeten langer in de gevangenis blijven. Dat heeft de rechtbank in Breda gisteren besloten. Pieter van Klinken Breda De zaak gaat 18 mei verder. Op de foto gisteren in de krant Zeeuws-Vlaanderen heeft tien Momenteel wordt die laatste zin Zulk gepraat is flauwekul en EEM PAKJE VAM GE OVERBUREN)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2