28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Nog altijd herinneren fans haar aan haar periode als zangeres van The Gathering, maar Anneke van Giersbergen is die roerige tijd al ver voorbij. Vrijdag verschijnt haar meest persoonlijke album ooit, waaraan nieuwe strubbelingen vallen af te lezen. Sinds de lijsttrekkers ooit ballonnen hebben moeten opblazen voor het Jeugdjournaal, is het hek van de dam. Ze staan nog net niet te knikkeren met John de Mol, maar voor de rest zeggen ze tegen alles 'ja' deze campagneperiode. TikTok- dansjes? Koffie met Ivo? Zingen voor Jaïr? Met Bram Krikke iets geinigs doen? Bij Eva op de bank vertellen over je ongebruikte pannenset? Emma Wortelboer te woord staan? Tuurlijk, zeg maar hoe laat. Het gaat te ver om te zeggen dat inhoud er hele maal niet meer toe doet, maar de poppetjes zijn belangrijker dan ooit. Ook voor ons kiezers, laten we daar gewoon eerlijk over zijn. Hebben we echt de puf om alle verkiezingsprogramma's door te ploe gen of vullen we liever in tien minuten een stemwij zer in en tossen we dan tussen Wopke of Mark? Pre cies. Voor wie de mens achter de politicus nog beter wil leren kennen, is er Ruud de Wild. De radio-dj maakt deze weken een uitstapje naar tv. In Ingelijst interviewt hij tien lijsttrekkers op de late late (geen vertikking) avond van NPO 1. Over de liefde, God, muziek, het ontbreken van een stropdas en alles wat verder ter tafel komt. Dat gesprek vangt hij daarna in een schilderij. De eerste gast was maandag Thierry Baudet, die net onder vuur lag vanwege een uit spraak over de legitimiteit van de Neurenbergproces- sen. Wie kijkt er nog van op? Een dag geen ophef om Baudets uitspraken of appjes is een dag niet geleefd, zeggen wij thuis. Het interview was eerder opgeno men, dus Neurenberg kwam niet ter sprake. De dubieuze denkbeelden van Baudet wel. ,,Je bent geen racist?'' vroeg Ruud. Nee, aldus Baudet. En daarmee was het klaar. Ruuds interviewstijl is op z'n zachtst gezegd eigenzinnig. Het gaat vaak van de hak op de tak, waardoor je je als gast vertwijfeld afvraagt of hij wel luistert of überhaupt geïnteresseerd is in het ant woord. Als geïnterviewde kun je dan je hakken in het zand zetten, maar er kan je ook zomaar iets ontglip pen wat je liever niet had gezegd. Wat het toch weer spannend maakt om naar te kijken. Spannend werd het bij Baudet niet. Toch haakte één zin zich in mijn hoofd. Het ging over zijn ver loofde Davide. Of ze kritisch op hem is, wilde Ruud weten. En toen kwam het. Nee, zei Baudet. ,,Als je snapt wat ik bedoel, ben je het automatisch met me eens.'' Ja, laat die zin maar eens op u inwerken. Zou Wopke Hoekstra dat ook over zijn Liselot durven zeggen? Of Lilian Marijnissen over haar Bart Nolles? Ik zag voor me hoe Davide in bed amechtig naar haar verloofde ligt te kijken terwijl hij iets oreert over de Uil van Minerva. Kijk, dat gebeurt nou nooit als ik naar Twan Huys in Buitenhofk ijk. Toch een puntje voor Ruud. Ik weet zeker dat Emma Wortel- boer stikjaloers is. Onlineballet populair De Bauers weer op reis 'Claire te vaak op tv' INTERVIEW ANNEKE VAN GIERSBERGEN ot op de dag van vandaag krijgt Anneke van Giersbergen smeekbedes via mail en sociale media om toch vooral terug te keren naar The Gathering, de metalband die ze veertien jaar geleden verliet. De zangeres ervoer vooral in Mid den- en Zuid-Amerika een onge kende populariteit, die zo ver ging dat ze rond haar eerste soloconcerten in die contreien persoonlijke beveili ging nodig had om zwaar teleurge stelde fans op afstand te houden. ,,De eerste keer dat ik daar na mijn vertrek optrad, hadden de beveiligers in de zaal een tablet met foto's van bepaalde stalkers en mensen die het kwaadst waren geweest'', vertelt Van Giersbergen (47). ,,Als ze hen zagen, dan werden ze eruit gezet. Veel fans gunden me mijn eigen loopbaan, maar er was ook een groep die héél boos was. Hoe durfde ik te vertrek ken bij hun favoriete band? Maar die Ons huwelijk stond op wankelen. Rob en ik zijn elkaars grote liefde, maar we waren elkaar na 25 jaar een beetje kwijtgeraakt bedreigingen zijn ook een compli ment hè, dat die muziek ze zo aan het hart ging dat ze zo reageerden. Dat is echt de beleving daar.'' Nog steeds krijgt ze wel eens de vraag of ze ooit terugkomt bij The Gathering. ,,Ik reageer nooit op die berichten'', zegt Van Giersbergen. ,,Het is niet aan de orde; ik ben met heel andere dingen bezig en de band is lekker verder gegaan met een goede nieuwe zangeres.'' Het voordeel van die veertien jaar dat ze weg is bij de metalband: de gemoederen zijn ook in landen als Mexico en Chili inmiddels bedaard. De bekendheid en toch ook popu lariteit van Van Giersbergen is in die tijd niet veel minder geworden. ,,Ik merk dat fans ook ouder zijn gewor den, ze rijden nu niet meer gillend achter de tourbus aan. Toch staan ze nog wel voor het hotel als ik daar tour. Soms wel de hele nacht. Te wachten op een foto, een handteke ning of een praatje. Als het even kan, klets ik met ze.'' Intiem album Hoe groot is het contrast tussen die Latijns-Amerikaanse passie en de stilte waarin Van Giersbergen werkte aan haar meest intieme en zeker persoonlijke album ooit. The darkest skies are the brightest ver schijnt vrijdag en komt voort uit schrijfsessies in isolement in een hutje op de hei in 2018. ,,In mijn Quote van de dag Baby is te druk met podcasten, vloggen en andere poespas naeis woensdag 24 februari 2021 GO DANS Choreograaf Hans van Manen (88) is momenteel bij zonder in trek met livestreams van zijn pro gramma Variati ons. Het Natio nale Ballet, dat Variations danst, schat uiteinde lijk wel 10.000 kaarten per voorstelling te verkopen. De opvoering vindt dit weekeinde plaats. TELEVISIE Frans Bauer en zijn vrouw Ma- riska gaan weer samen op reis. In het reispro gramma De Bauers: Bestem ming Onbekend doen ze elke week een plek aan die ze nog niet kennen. De locaties zijn nog niet bekend gemaakt. Het echtpaar zal zich aan alle coronaregels houden die ter plekke gelden. TELEVISIE Talpa is in ge sprek met het ministerie van Sociale Zaken over de vraag hoeveel Claire (3) in Chateau Meiland te zien mag zijn. Haar oma Erica zei tegen Veronica Magazine dat de peuter volgens de regels maar vijf keer per jaar op tv mag zijn, maar het media bedrijf hoopt op coulantie. 'Ik werd bedreigd, maar dat was eigenlijk een compliment' Alexander van Eenennaam - Kim Kötter en Jaap Ree- sema worden ongeduldig nu baby nummer drie op zich laat wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28