Atalanta-Real duel van kleinduimpje met reus stijgen met stip, Schuurs en Labyad glijden uit het elftal in beker bij Heerenveen lijkt geest uit de fles Advocaat rekent op reactie 23 De verliezers Het heeft alles te maken met eer dere, tegenvallende invalbeurten van J0rgensen en Pratto en zeker ook met hun prestaties op het trai ningsveld. Feyenoord heeft in Gro ningen een goed resultaat nodig. Het wisselen van spelers draagt daar niet per se aan bij. Het recente verleden toonde aan dat het vaak lood om oud ijzer is. SCHERPTE Programma Fernando Hierro, icoon uit het roemrijke verleden van Real, pro beerde afgelopen weekend in de Spaanse krant AS de druk nog wat weg te nemen - of juist op te voeren, zo je wilt. Real hoeft echt geen angst te voelen voor de tegen stander van vanavond in de Champions League, benadrukte Hierro (52). „Met alle respect voor Atalanta, dat met een prachtige ploeg extreem offensief voet balt. Maar het is geen team om geïntimideerd van te raken. In mijn tijd waren Italiaanse tegenstanders echt van een ander niveau'', doelde hij op Juventus, Milan en Inter die hij zelf in de jaren 90 en begin deze eeuw trof. De woorden van de oud-verdedi ger onderstrepen dat er iets vreemds aan de hand is. De alge hele teneur in voetballand is name lijk dat Real in dit tweeluik met Atalanta niet per se de favoriet is. Let wel: we hebben het hier over de grootmacht die dertien keer de Cup met de Grote Oren won en zich op de transfermarkt richt op Pogba, Neymar en Mbappé, de absolute buitencategorie. En die club zou nu moeten oppassen voor een beschei den provincieclub die slechts de Italiaanse beker van 1963 in de prij- zenkast heeft staan en zich voor versterkingen richt op de eredivisie en andere tweederangs competi ties? Ja, zo oordelen ook de wedkanto ren. Bijna overal levert een gokje op een thuiszege van Atalanta minder op dan een uitoverwinning van Real. Dat heeft natuurlijk te maken met de wankele staat waarin de Spaanse kampioen verkeert. In ei gen land presteert Real buitenge- CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen woon moeizaam en in de groeps- fase van de Champions League ging Real ondanks twee pijnlijke neder lagen tegen Sjachtar Donetsk met de hakken over de sloot door. Scouting Atalanta-coach Gasperini (foto) is al sinds 2016 de coach in Bergamo en werd vanwege zijn successen met de lokale voetbaltrots tot ere burger van de stad benoemd. Ata lanta verlengde het contract van de trainer recent tot 2023. 'Gasp' be heerst de kunst van het doorselec- teren. Geholpen door de excellente scouting en dito jeugdoplei ding kan de Italiaan zijn elftal telkens verversen voor er sprake is van verzadiging. Boven dien is hij meedogen loos zodra spelers uit de pas lopen. De ver koop van sterspeler en aanvoerder Alejandro 'Papu' Gómez deze winter is daar het jongste voorbeeld van. De Argentijn kreeg ruzie met zijn coach en werd rücksichtslos op het vliegtuig gezet naar de hoogste bie der, Sevilla. Hoe anders is de situatie van Real, dat al jaren wacht op een sa nering van zijn verouderde selectie. Al zal Zidane vanavond blij zijn met iedere fitte speler die hij tot zijn be schikking heeft. Met de geblesseer den Sergio Ramos, Karim Ben- zema, Eden Hazard, Marcelo, Dani Carvajal, Militao, Rodrygo en Fede- rico Valverde ontbreekt er bijna een elftal aan potentiële basisspelers. heeft Timber zijn plek voor het EK veiliggesteld. Die met Jong Oranje dan. De staf van Oranje zag de meest logische nieuwe nummer vier van Ajax zich feilloos staande houden in topduels. 3. Lisandro Martinez: Om Ajax in Super Januari van nog meer onver zettelijkheid te voorzien, haalde Ten Hag ook Martinez van de bank. Ten opzichte van vorig sei zoen behoort de basiskracht van nu weliswaar nog tot de verliezers. Het Ajax-publiek geniet inmiddels wel haast wekelijks weer van de lieveling. Martinez stelde in 2021 niet één keer teleur. In de krakers blonk hij uit. Ten Hag kan nauwe lijks nog om Martinez heen. Net op tijd, want de Argentijnse krij ger twijfelde steeds meer aan zijn perspectief in Amsterdam. zijn 38ste na elf jaar weer eerste keeper van Ajax. En vooralsnog verdienstelijk ook. 5. Devyne Rensch: 20 jaar jonger dan Stekelenburg, maar de onver stoorbare en multifunctionele ver dediger heeft zijn basisdebuut in de Europa League al achter de rug. hij tot 2025 bijtekende) bleek een voorbode voor wat komen ging voor Schuurs. Tegen Sparta mocht hij weer opdraven. Prima, totdat hij teveel ontzag toonde en Danzell Gravenberch tweemaal liet scoren. Labyad noteerde voor de winterstop als spits en schaduwspits heel aardige cijfers in de eredivisie, maar in Euro pees verband hield het niet over. Recordaankoop Sébastien Haller loste hem halverwege tegen PSV af en in diens schaduw ope reert nu Davy Klaassen en is Mo hammed Kudus weer beschikbaar. Labyad merkt het, met slechts achttien speelminuten in de laat ste vijf duels. 3. Sean Klaiber: Hij liet zich overhalen door zijn voor malige trainer om in het 'hol van de leeuw' als stand-in te funge ren. Nog geen vijf maanden later vindt Klaiber zich bij Ajax terug als vierde rechts back. Na de winterstop? Nog geen seconde, ook door een lichte liesblessure. Als Ten Hag bij afwezigheid van Mazraoui blijft terugvallen op Rensch en Timber, dan weet Klaiber vol doende. 4. Jürgen Ekkelenkamp: kreeg dit seizoen kort de kans op num mer '10', maar greep die niet. In 2021 kwam Ekkelenkamp in acht van de elf wedstrijden niet van de bank. Gezien de moordende con currentie is het maar de vraag of Ekkelenkamp zich bij Ajax nog zal kunnen onttrekken aan zijn reser verol. 5. Andre Onana: Niet op tactische gronden bij de verliezers. Maar waar bovenstaande teamgenoten nog enigszins uitzicht op speeltijd hebben en nog gewoon kunnen trainen, moet de dopingzondaar een jaar lang brommen. Of Ajax moet bij het CAS strafverminde ring afdwingen. woensdag 24 februari 2021 Het gelijkspel tegen Twente was weer een teleurstellend resultaat voor Feyenoord. foto anp sluiten bij de selectie. Advocaat hield het hoe en waarom hij zijn drie spitsen niet gebruikte in En schede liever voor zichzelf. ,,Er zal toch wel een reden zijn dat ik dat niet doe? Het lijkt me nog niet ver standig die reden te vertellen.'' Programma eredivisie, vandaag: 16.30 uur Willem II-ADO, 18.45 uur FC Groningen-Feyenoord. ROTTERDAM Justin Bijlow reist met Feyenoord mee naar Groningen. Er is een reële kans dat de doelman van avond tegen de ploeg van trainer Danny Buijs onder de lat staat bij Feyenoord. Tegen FC Twente was het al het plan om Bijlow zijn rentree te laten maken, maar de Rot terdammer gaf een dag voor de wedstrijd aan dat hij nog niet in staat was om te spelen. Bijlow was lang afwezig door een voetblessure, keerde tegen Willem II weer terug, maar miste vervolgens de vol gende twee wedstrijden door blessureleed. De laatste trai ning voor de wedstrijd tegen FC Groningen leverde dit keer geen fysieke problemen op. Al leen de Portugees Joao Tei- xeira is nog altijd niet beschik baar. Dick Advocaat rekent op een reactie van zijn ploeg na de zwakke vertoning tegen Twente. ,,Qua scherpte en con centratie moet het gewoon beter, dat weten de jongens.'' Klein tegen groot, arm tegen rijk, groentjes tegen vedettes. En toch zal niemand gek opkij ken als het 'bescheiden' Ata lanta van Marten de Roon van avond Real Madrid verslaat in de Champions League. Waar komt dat voorgevoel vandaan? Maarten Dekker Gisteren Atlético Madrid - Chelsea nnb Lazio - Bayern München nnb Vandaag 21.00 uur Atalanta - Real Madrid 21.00 uur Mönchengladb. - ManCity Returns op 9, 10, 16 en 17 maart Bergamo ACHTSTE FINALES 4. Maarten Stekelenburg: Op 1. Perr Schuurs (foto): De plek op de bank tegen Twente (even nadat 2. Zakaria Labyad:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23