Ajax in 2021: Latino's Nog uitzicht op tweede plaats, maar na verlies 22 Feyenoord bofte zondag in Enschede tegen FC Twente met een punt (2-2). Het heilige vuur lijkt uit de Rotterdamse ploeg verdwenen sinds de bekeruitschakeling. En als trainer Dick Advocaat frisse spelers brengt, blijkt het lood om oud ijzer. De winnaars Kort Eerste foto's nieuwe Red Bull Red Bull heeft foto's onthuld van de bolide, waarin Max Verstappen dit jaar poogt de wereldtitel te veroveren. De auto ziet er praktisch hetzelfde uit als vorig jaar: don kerblauw met een gele neus en de rode stier als logo. Verstappen vormt dit jaar een kop pel met de Mexicaan Sergio Pérez, overgeko men van Racing Point. De Nederlander zal tijdens de officiële testraces in Bahrein van 12 tot en met 14 maart voor het eerst in de RB16B zitten. Het seizoen begint op 28 maart met de GP van Bahrein. De Koning vertrekt bij VVV Coach Hans de Koning en VVV gaan na dit seizoen uit elkaar. Volgens de Limburgse club met wederzijds goedvinden. De 60-ja- rige coach gaat op zoek naar een nieuwe uit daging. De Koning werd 1 januari 2020 in Venlo aangesteld als opvolger van interim trainer Jay Driessen, die de ontslagen Robert Maaskant verving bij de Venlonaren. Pogacar steviger aan leiding De Sloveen Tadej Pogacar (22, foto) heeft de derde etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen voor Adam Yates en daarmee zijn leidende positie ver stevigd. Pogacar heeft nu 43 seconden voor sprong op Yates. Groenendijk wijst PEC af Alfons Groenendijk heeft PEC Zwolle afge zegd. De coach stond boven aan de verlang lijst om interim-coach en later assistent van hoofdtrainer Art Langeler te worden. „Ineens lag dat op straat. Als 'tussenpaus' kom je dan niet sterk binnen. Spelers weten dat je weer een stapje terugdoet, dat tast je aan in je gezag. Bovendien ontbrak het per spectief'', aldus Groenendijk. Quote van de dag 'Naeen goed oriënterend gesprek heb ik de club laten weten dat ik van de lijst af kan. Ik hou het bij tennis' Voetbal Voetbal Ramon Leeu win (33, foto) zit bij de Suri naamse selec tie voor de ko mende twee WK-kwalifica- tieduels. De AZ-verdediger is voor het eerst opgeroe pen door bondscoach Dean Gorré. Corona Nadat Feyenoord vorige week on deruit ging in de kwartfinale van de beker tegen Heerenveen, schrapte trainer Dick Advocaat drie spelers die in Friesland faalden uit zijn ba sisopstelling. Lutsharel Geertruida, Leroy Fer en Eric Botteghin ston den aan de aftrap tegen Heeren veen, maar moesten in het compe titieduel met FC Twente toekijken. In Enschede hoopte Dick Advo caat met de frisse krachten Bart Nieuwkoop, Uros Spajic en Orkun Kök^ü op nieuw elan. Veel verschil maakte het niet. Nieuwkoop deed het niet onaardig, maar na ruim een uur kon hij het fysiek niet meer bolwerken. Kök^ü lijkt eveneens kracht en vooral loopvermogen te missen na een lange blessureperi ode. En Spajic bleek in Enschede bijkans nog minder dan Botteghin in Friesland was. Clubicoon Willem van Hanegem stelde dat hij het gevoel kreeg dat de spelers van Feyenoord 'niet meer geloven in een strijd om plek 2'. Ook Dick Advocaat gaf toe dat bij het Feyenoord dat in Enschede 2-2 speelde tegen FC Twente 'de geest uit de fles leek'. Zeker in de eerste helft. Fysieke trainer Rick Cost, die bezig lijkt aan zijn laatste maanden omdat hij in de Verenigde Staten aan de slag kan, heeft volgens Ad vocaat de ploeg op fysiek vlak fit. Maar mentaal lijkt dit Feyenoord op het randje van een ineenstorting te staan. En toch. Als Feyenoord in Gro ningen weet te winnen, is het gat met de huidige nummer 2 PSV slechts vijf punten. En die ploeg zou zondag zomaar van koploper Ajax kunnen verliezen, terwijl Fey enoord 14 maart zelf nog op bezoek gaat in Eindhoven. Nee, natuurlijk ligt er geen rode loper uit naar plek 2 achter Ajax, maar het is ook zeker geen hopeloze situatie voor de Rotterdammers. Alleen, hoe krijgt Advocaat zijn manschappen mentaal weer zo sterk als vorig seizoen, toen het woord verliezen niet meer voor leek te komen in het Rotterdamse Er zal toch wel een reden zijn dat ik dat niet doe? vocabulaire? ,,Die start tegen Twente was een gebrek aan scherpte'', zegt Jens Toornstra, daarmee onderstrepend dat het een mentale kwestie lijkt. ,,Gebrek aan spelvreugde bij ons? Die was er wel in de eerste fase na rust tegen Hee renveen.'' Toen ging Feyenoord van 1-0 achter naar 1-3 voor. ,,Maar als je zoals tegen Twente na een kwartier 2-0 achter staat, haal je daar weinig spelvreugde uit, dat klopt.'' Redder in nood En in de voetballerij gaat het tegen woordig dan altijd over de wissels. Waarom die wel erin ofwaarom die juist niet erin? Zelfs Nicolai J0rgen- sen werd tijdens een persconferen tie en in praatprogramma's naar vo ren geschoven als dé oplossing. Maar wie J 0rgensen zag invallen te gen Heerenveen of eerder tegen PSV, ontwaarde bepaald geen red der in nood. De spits worstelt, zoals eigenlijk het hele seizoen. En Lucas Pratto? De Argentijn doet z'n best, maar op het trainingsveld houdt het ook nog niet over. Robert Bozemk? Absoluut de hardste werker van het trio spitsen met een bijrol. Maar ook een speler die op 4 oktober zwaar geblesseerd raakte, waarna hij eind vorige maand weer voorzichtig kon aan- 1. Edson Alvarez: De Mexicaanse middenvelder leek met heel veel reservebeurten sinds de terugkeer van Davy Klaassen de eerste ver trekker in de winter te worden. Al varez zag zichzelf al bij de in- checkbalie naar Valencia staan, maar zag Ajax andermaal een huurdeal weigeren. Misschien maar goed ook. Alvarez begon in de laatste vijf topduels, verdeeld over drie fronten, in de basis. Met zijn gif hielp hij Ajax aan een fraaie serie van tien zeges op een rij. Ondertussen verwelkomde hij partner en dochter definitief in Amsterdam. 2. Jurriën Timber: Eveneens met stip gestegen in de pikorde: Tim ber. De mandekker heeft Perr Schuurs afgelost rechts in het hart van de defensie. Relatief klein van stuk, maar Timber onderscheidt zich in de (lucht)duels en oogt ook comfortabel aan de bal. Mits fit, woensdag 24 februari 2021 FORMULE 1 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL —Raemon Sluiter wordt geen teammanager van Feyenoord GO Aleksandar Rankovic keert terug bij Sparta. De 42- jarige Serviër, dit jaar ontsla gen bij ADO, is vanaf komend seizoen assis tent van Henk Fraser. Ranko- vic, eerder werkzaam bij Sparta, volgt Gérard de Nooijer op. 1 Fausto Gresini (60), oud-we reldkampioen motorracen en teambaas van Aprilia in de MotoGP, is overleden. Hij lag al enige tijd in het zieken huis met co rona. Ineenstorting lijkt nabij voor dit Feyenoord Mikos Gouka Rotterdam - Dick Advocaat over het passeren van zijn drie spitsen Verdediger Jurriën Timber. FOTO PRO SHOTS Ajax-trainer Erik ten Hag stelt het hele seizoen al meer dan elf 'basisspelers' tot zijn beschik king te hebben. Vooral op de verdedigende posities blijkt dat nu. Maar het jaar 2021 kent ook een handvol verliezers. Johan Inan Amsterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22