JOL Luisteren naar de SGP loont Zo ziet Mars eruit Scholen deels open, winkelen op afspraak, kapper mag knippen Walcheren Kees van der Staaij wil dat kleine christelijke partij weer het verschil maakt Marslander stuurt unieke foto's en zelfs het geluid van een briesje pio Hoewel de besmettingscijfers nog steeds hoog zijn en de derde coro- nagolf door deskundigen 'onver mijdelijk' wordt geacht, wil het ka- binet toch enkele coronamaatrege len versoepelen. Mbo's en middelbare scholen gaan vanaf 1 maart weer deels open. Winkels mogen vanaf 3 maart open op afspraak. Contactberoepen mo gen dan ook weer worden uitgeoe fend, behalve sekswerk. Sporten in groepen buiten wordt toegestaan voor iedereen tot 27 jaar. Daar staat wel tegenover dat de avondklok tot 15 maart van kracht blijft. Weloverwogen Volgens premier Mark Rutte neemt het kabinet met de besluiten 'een klein beetje meer risico'. ,,Welis- waar beperkt en weloverwogen. Het piept en het kraakt. Het moet wel vol te houden zijn Maar het is wel degelijk een risico'', erkende hij. Het kabinet vreest echter dat als het dit niet doet, Nederlanders de coronaregels slechter gaan naleven 'omdat we coronamoe zijn', aldus minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid). ,,Op zijn Hollands ge zegd: het moet wel vol te houden zijn'', zei premier Rutte. Hij wees op de economische schade, maar ook op het maat schappelijk onbehagen en toene mende depressies. ,,Hoe dringend de maatregelen ook nodig zijn, het telt op. We proberen de negatieve gevolgen zo klein mogelijk te hou den, maar toch, het schuurt en het knelt, het piept en het kraakt. Daarom moeten we een klein beetje risico nemen. Al lijken dit kleine stappen, het is ongelooflijk spannend.'' De premier waarschuwde wel dat versoepelingen worden terugge draaid als de besmettingscijfers 'weer door het dak gaan'. Rutte stelde dat hij vanaf nu een 'afspraak heeft met alle Nederlanders' dat zij zich (nog) beter aan coronamaatre gelen houden, zodat er minder no dig zijn. Hoewel het kabinet eerder be loofde de avondklok als eerste te schrappen en al het onderwijs te heropenen, kiest het nu een andere koers. Volgens Rutte is voor kap pers en andere contactberoepen ge kozen 'omdat mensen niet iedere dag naar de kapper gaan'. ,,Dat doen ze ook meestal niet ver van huis, dus de reisbewegingen zijn beperkt en daarmee is de kans op besmet ting kleiner.'' »P4 en ZEELAND 2 woensdag 24 februari 2021 Nieuwsmedia »P12 De rek is eruit bij veel Zeeuwse ondernemers. Ook de aangekondigde versoepelingen zijn niet altijd genoeg. Zoals voor Patrick Sins van Sportshop Domburg. „Bezoek op afspraak werkt voor mijn winkel niet. Ik moet het van de toeristen hebben en die zijn er nu best veel. We worden gewoon uitkleed!'', zegt Sins die dat onderstreept door blote paspoppen op zijn terras en een wel heel zomerse outfit voor de tijd van het jaar. Hij is niet de enige die de versoepelingen te mager vindt. foto dirkjan gjeltema ZEELAND 2 Kabinet neemt een risicootje Nu steeds meer Nederlanders de coronamaatregelen 'zat' zijn wil het kabinet met enkele ver soepelingen 'een beetje risico nemen'. Dat zei premier Mark Rutte gisteravond. Scholen gaan deels open, winkels een beetje en kappers en masseurs mogen weer aan het werk. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag Premier Mark Rutte 18°C Vandaag nog een dag zacht weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1