'Teams bij elkaar houden, ga er maar aan staan' II SCHOUWEN-DUIVELAND 7 WILFRA JONKER MAJORETTEVERENIGING ,,Ik twijfelde even om haar op te geven om dat ze twee jaar terug met alle egards ge waardeerd is voor haar inzet voor haar sport. Ze is toen gerid derd, heeft een lintje gekre gen. Maar als ik zie hoe ze nu 's avonds vanachter haar laptop les aan het geven is en alle teams bij elkaar kan houden in deze lastige tijd, dan neem ik mijn petje af. Ga er maar aan staan. Alle majo rettes op het eiland op afstand zich in het zweet laten wer ken en zo de team spirit behouden. Ei genlijk is dat ook het be houd van de club. Het uit eenvallen omdat je niet samen kan trainen, ligt zeker in de winter op de loer." Ze begon als jong meisje als dansmarieke, en nu veertig jaar later heeft Wilfra Jonker (51) uit Zonnemaire nog altijd haar baton niet losgelaten. En de majorettes van Apollonia uit Brouwershaven zijn al die tijd onlosmakelijk met haar verbonden. Deze zomer hoopt ze met hen het 40-jarig bestaan van de vereniging te vieren. Op dit moment kun nen Wilfra en haar meiden even niet te recht in de gymzaal van de openbare ba sisschool in Brouwershaven om te trainen. De lessen werden afgelo pen winter dus online gegeven. Maar met het mooie weer, grijpt Wilfra haar kans en trommelt 'haar' majorettes op voor lessen op het schoolplein. Trainings broek aan, baton en radio mee en gaan. Met haar niet aflatende en thousiasme maakt Wilfra altijd overal het beste van. Haar liefde voor de majorette begon bij de carnavalsvereniging De Benekluvers. ,,Toen heette het nog dansmariekes. Twee jaar later werd het een zelfstandige majo rettevereniging. We werken veel samen met muziekvereniging Apollo, maar we zijn aparte ver enigingen met een eigen bestuur. De naam Apollonia past er na tuurlijk wel mooi bij." Tante Wil Wilfra heeft drie groepen onder haar hoede, eentje van meiden uit groep acht, eentje met brug- en tweedeklassers en eentje met 17- jarigen. Ze geeft hen lessen in so lo's, duo's en als groep samen. En dat doet ze dus al heel lang. ,,Op mijn veertiende begon ik met hel pen van tante Wil (van Ast red.) Op mijn zestiende kreeg ik een ei gen groepje om te trainen en op mijn achttiende heb ik het hele maal overgenomen." Tussen de vier en zes uur per week is ze druk met haar vrijwil ligerswerk. Niet alleen de lessen zelf, maar ook het voorbereiden ervan kosten de nodige uurtjes. ,,Ik zoek muziek uit en het is een heel werkje om dat te knippen en plakken, want je bent gebonden aan een bepaalde tijdsduur. Ge lukkig helpt mijn man Jan daar dan bij. De muziek kan van alles zijn, iets uit de top-40 of een mu sical. Die meiden mogen ook din gen inleveren die ze leuk vinden. Het moet mij liggen, maar hen Samen bedenken we hoe een show eruit komt te zien. Al huur ik tegenwoordig ook wel een twirldocente in ook." Tijdens de wedstrijden la ten de majorettes hun skills zien: rolls, flips, links-rechtshandig en het gebruiken van het hele vloer patroon. ,,Ze moeten het gebruik van de baton combineren met dans, daar draait het eigenlijk om. Samen bedenken we hoe een show eruit komt te zien. Al huur ik tegen woordig ook wel een twirldo- cente in om me daar bij te hel pen." Stekker eruit Je zou denken dat je het na veertig jaar ook eens zat moet zijn. Maar Wilfra niet. ,,Natuurlijk heb je wel periodes dat we weinig leden hebben. En dan heb je zo'n klein groepje dat je je afvraagt of je niet beter de stekker eruit kan trekken. Maar dan gaan we flyeren en op de scholen langs en dan gaat het weer beter. Je wilt ook gewoon wat voor de gemeenschap doen. En het is zo leuk om met die mei den bezig te zijn. Dat je ziet hoe ze er plezier in hebben en onder ling een leuke klik met elkaar hebben. Hopelijk komt er na mij toch weer iemand die het over neemt." dinsdag 23 februari 2021 veertig j aar een Jan Deurloo is de man van Wilfra Jonker. Hij tipt haar als Gouwe van Schouwen. In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Wilfra Jonker. Mariska den Hartog Zonnemaire Mooi weer. Dus trommelt Wil fra Jonker 'haar' majorettes op, in dit geval Nikita Quist (zwart shirt) en Jaimie van de Sande. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK - Wilfra Jonker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49