9 Deskundigen missen informatie over gevolgen park voor landschap Voor de bouw van het vakantiepark is door projectontwikkelaar Driestar een milieu-effectrapport gemaakt over de gevolgen voor landschap, na tuur, klimaat, verkeer. Pas als die ge volgen goed zijn omschreven, kan de gemeente Middelburg een goed besluit nemen. En goed is dat rap port nog niet, oordeelt de onafhan kelijke MER-commissie, waarin top-deskundigen naar Waterpark Veerse Meer hebben gekeken. Direc teur Lourens Loeven: ,,Er is nog flink wat huiswerk te doen." Zo wil Driestar op het Veerse Meer watertaxi's laten varen tussen het park en de Walcherse kust. Maar als er meer gevaren wordt dan nu, kan dat schadelijk zijn voor de be schermde vogelsoorten en dat is nu nog niet goed onderzocht, waar schuwt de MER-commissie. Door de bouw van het park en de aanleg van nieuwe natuur verdwijnt landbouwgrond. Dat zorgt voor minder stikstof omdat er minder bemest wordt. Maar bouwactivitei- ten en vakantieverkeer zorgen ook voor stikstof. Volgens de deskundi- Wij zijn er niet om het iemand moeilijk of makkelijk te maken, wij helpen juist om een goed besluit te kunnen nemen gen zijn 'verkeerde uitgangspunten' gebruikt, waardoor de gevolgen on duidelijk zijn. Als het gaat over de gevolgen van de bijna negenhonderd vakantie huizen voor de toename van licht vervuiling dan is gekeken naar de theorie (klimaatdoelen die Middel burg nastreeft) en niet naar de prak tijk (hoe donker of licht het nu is). Daardoor ontstaat 'een vertekend (te positief) beeld'. Tegenstanders van het project vrezen dat het open landschap te veel wordt aangetast. Dat is nog on voldoende onderzocht, oordeelt de MER-commissie. Bovendien ver wondert het de deskundigen dat de draaiing van de landingsbaan van vliegveld Midden-Zeeland al als een feit wordt beschouwd, terwijl dat nog niet officieel is geregeld. ,,Wij zijn er niet om het iemand moeilijk of makkelijk te maken, wij helpen juist om een goed besluit te kunnen nemen", benadrukt Loeven namens de MER-commissie. ,,Hoe belangrijk je bepaalde gevolgen van zo'n project vindt, is aan de ge meente." Middelburg neemt de kritiek seri eus, reageert wethouder Chris Si mons. ,,We willen geen verkoop praatje houden, het project moet ge woon kloppen." Driestar verwacht dat de onvolkomenheden eenvou dig te repareren zijn, zegt directeur Gerro Vonk. ,,We hebben 25 rappor ten van in totaal 5500 pagina's ge maakt. Over het geheel voldoen die en de opmerkingen van de MER- commissie zijn belangrijk. Die pun ten kunnen we aanpassen." BRIEVEN Vaccinatie (2) Denk ik verkeerd? Fabrieken draaien op volle toeren. Miljoenen flesjes vaccin stromen van de lo pende banden. Zijn we bereid miljarden neer te tellen voor iets dat geen geneesmiddel is? Is het geloofwaardig dat virologen, bio logen en bacteriologen wel kundig zijn om een vaccin tegen een virus te ontwikkelen, maar geen medi cijn tegen datzelfde virus? Er zijn honderden geneesmiddelen voor veel ziektes en aandoeningen, maar dit virus valt daar buiten. Met een geneesmiddel wordt de zieke minder ziek. Met de overge bleven middelen (geld) kunnen we uitgehongerde en stervende kinderen een beker melk aanrei ken. Ons geweten is ons grootste bezit. Laten we niet bedelen om een vaccin maar om een medicijn. En wie twijfelt over vaccinatie, hoeft toch niet bang te zijn voor chantage? NS-station Wat de renovatie van het NS-sta- tion Middelburg betreft (krant 12 februari) zou het verstandig zijn eerst eens aandacht te besteden aan de deplorabele staat waarin de voetgangerstunnel zich bevindt. Sinds jaar en dag staan er na elke regenbui dagenlang grote plassen op de totaal versleten vloer. Wie lage schoenen draagt kan de dag met natte voeten voortzetten. De voetgangerstunnel is zonder twij fel het smerigste en meest naar geestige NS-voetgangerstunneltje van Nederland. Is het zo moeilijk te zorgen voor een goede afwate ring en een ordentelijke vloer? De NS en de gemeente Middelburg kijken weg en tonen daarmee hun minachting voor de voetgangers die er elke dag doorheen moeten en voor de toeristen die de stad Middelburg willen bezoeken. Rinus Spruit, 's-Heerenhoek Afval Zo kan het ook! Vorige week heer lijk geschaatst op 'ons' baantje pal achter de Westerscheldedjk. Het is een beheersgebied van Natuur monumenten, dus streng verbo den toegang. Maar als er ijs ligt in Nederland zit de wereld ineens anders in elkaar. Gelukkig maar! Dinsdag voorzichtig begonnen met z'n vieren en dat werden in het weekend een paar honderd schaatsers per dag. We zijn uiter aard niet verantwoordelijk voor wat al die mensen doen, maar we voelen ons dat wel een beetje. Dus maandagmiddag gingen we met een clubje rommel ruimen (krant 16 februari). De oogst: drie plastic zakjes, vier koffiebekertjes, drie roerstaafjes, drie kroonkurken en een paar papiertjes. Zo kan het dus ook. Een dikke pluim en een duim omhoog voor al die schaatslief hebbers, die gebruik maakten van de gastvrijheid van Natuurmonu menten. En de volgende keer kun nen we daar met een gerust hart de schaatsen weer onderbinden. Toon Capello, Driewegen Belgen In haar column haalt Chris Van Camp (krant 16 februari) een aan tal zaken door elkaar. Veel Neder landse Zeeuws-Vlamingen heb ben terecht nogal wat aan te mer ken op het niet-integreren van veel Vlaamse inwijkelingen. Ze wonen in Nederland, maar ze le ven verder in Vlaanderen. Kinde- ren blijven in Vlaanderen naar school gaan, zijn lid van een Vlaamse sportclub, het pas ge kochte huis wordt door een Vlaams bouwbedrijf verbouwd. De opmerking dat Zeeuws-Vla mingen via Antwerpen naar de rest van Nederland rijden is in dit verband van geen belang. Dat de havens van Gent en Terneuzen fu seren is een louter economisch as pect. Don't bite the hand that feeds you is een overbodige uiting van: ik kan ook Engels. Het ergst is de opmerking dat in tegreren even on hold zou staan 'omdat j e toch al te vaak op pure Belgenhaat begint te stuiten'. Een inburgeringscursus is beter op zijn plaats, de goed integrerende Vlaming uitgezonderd. Benny van Goethem, Sint Jansteen Woningnood (2) Wat leven wij toch in een prachtig Nederland. Door deskundigen is vastgesteld dat er een miljoen wo ningen gebouwd moeten (krant 12 februari) worden om de woning crisis voor onze inwoners op te lossen. We bouwen of verbouwen voor de Roemenen, de Polen, de Bulgaren die allemaal 'tijdelijk' naar Nederland komen om onze economie draaiend te houden. Be grijpelijk nemen zij hun hele ge zin mee en dus hebben zij goede huisvesting nodig. In Koewacht wordt een nieuwe woonwijk gebouwd, waarbij de initiatiefnemers tot grote tevre denheid konden vaststellen, dat er ook veel belangstelling is vanuit België. We bouwen dus ook al voor de Belgen. Wordt er nu ook nog aan socialewoningbouw ge dacht voor al die jonge Neder landse starters die op zoek zijn naar een betaalbare huur- of koop woning. Deze (miljoen) wonin gen dienen vooral in het groene gebied, buiten de stadsgrenzen, gerealiseerd te gaan worden. Arme (CDA) boeren. D. Derks, IJzendijke Intervence (2) De liberale voorzitter Werkman van de werkgroep jeugdhulpverle ning die met zijn collega-wethou ders voor Intervence (krant 18 de cember) al een verleden had be paald, moet zich nu bezig gaan houden met de toekomst van In- tervence. Een mogelijke oplossing voor hun problemen had Intervence zelf al aangekaart. Luisteren is voor deze volksvertegenwoordigers kenne lijk een ondoenlijke zaak terwijl ze kijken zonder te zien. Gelukkig heeft de jeugdautoriteit hen gena deloos afgestraft. Werkman zegt over het nieuw opgelegde huis werk: 'We betreuren het dat dit nog langer onzekerheid geeft voor de Zeeuwse jongeren en gezinnen en de medewerkers van Inter- vence'. Deze schijnheiligen ver dienen het dat hun gemeentelijke prestaties nader op kwaliteit wor den onderzocht. Ton Besselink, Vlissingen dinsdag 23 februari 2021 GO Kritiek op rapport Waterpark Tegenstanders van Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden zijn vooral bezorgd over de gevolgen van het grote vakantiepark voor natuur en landschap. Juist op die punten komt nu ook stevige kritiek van onafhankelijke des kundigen: ,,Er ontbreekt essenti ële informatie." Maurits Sep Arnemuiden - Lourens Loeven, directeur MER-commissie U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 J. A. Dreve, Aardenburg 'Liever een geneesmiddel dan een vaccin.' foto rené manders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41