m jM* 9 ZEELAND 3 ,-r:: OF SALONS OPEN MOGEN A Jji 11 jHH fl r - i Daar kijken we zelf natuurlijk ook naar. Mensen zijn toch al uit hun ritme en staan er meer voor open." Meerwerk of niet, een verrui ming van de openingstijden zit er niet in. Take Off knipt normaal ge sproken al 60 uur in de week. ,,Ik heb liever dat de medewerkers ge zond blijven en ook volgende week en de weken daarna er vol tegenaan kunnen gaan." Over gezondheid gesproken zouden sommigen de regels aan hun laars lappen omdat ze zo graag van dat verwarde hoofd af willen? ,,Je gaat ervan uit dat als je vraagt of mand ziek is, diegene ook eerlijk antwoord geeft. Als we daar niet vanuit kunnen gaan, kunnen we ons werk niet doen. Inderdaad, we staan dicht op mensen en altijd lan ger dan vijftien minuten. Maar als je moet gaan werken met de angst dat je besmet raakt, wordt het wel heel lastig." Een ding weet Mariska zeker. ,,Van 11 mei tot 14 december - toen we open waren - zijn we niet gebeld door de GGD met de melding dat iemand besmet is geweest. Dus ik heb er vertrouwen in dat het nu ook goed gaat." Heel leuk werk ,,Neem je de heggenschaar mee", vragen klanten aan Lia van de Schraaf uit Schore. Zij is ambulant kapper en knipt in Goes en omge ving. Ze lacht hartelijk: ,,Ik ver wacht echt heel leuk werk. Als je iedereen op kan knappen en blij kan maken, is dat toch het leukste dat er is?" Normaal knipt ze zo'n 45 uur in de week, maar nu zou ze makkelijk het dubbele aantal uren kunnen draaien. ,,Ik ga zeker meer mensen knippen dan anders. Maar ik moet wel voor negen uur thuis zijn. Daar moet ik rekening mee houden met het plannen van afspraken." Wanneer ze afspreekt, vraagt ze mensen te bellen zodra ze klach ten krijgen. ,,Want dan kom ik niet. Maar dat doen mensen auto matisch hoor. En ik draag natuur lijk een mondkapje en was mijn handen. Dat doen de mensen waar ik kom ook." Het is anders dan in een kapsalon, benadrukt ze. ,,Het is één-op-één hè. Soms knip ik een gezin, maar over het algemeen is het een of twee personen die ik te gelijk knip. Dus dan heb je niet zo veel mensen in een omgeving. Dat scheelt veel." Soms vinden mensen het langere haar juist leuk staan Is ook zij niet bang dat mensen nu wat ruimer omgaan met de re gels? ,,Je moet ervan uitgaan dat ie mand te goeder trouw is. Maar dat is overal hè. Als iemand bood schappen gaat doen, hoop je ook dat hij niet ziek is. Ik ken de men sen heel goed, ik ben al veertig jaar kapster. Sommigen knip ik ook al zo lang dat je een vertrouwens band hebt opgebouwd." dinsdag 23 februari 2021 de heggenschaar mee?' Bf*Z> mum De mobiel van ambulant kapster Lia van de Schraaf in Schore staat niet stil. foto marcelle davidse Mariska de Waele van kapsa lon Take Off in Middelburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Mariska de Waele, Take Off Kijk op de site bij /video Kapsters zijn er helemaal klaar voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35