Belazerd Middelbare scholen draaien ploegendienst Drukte schommelt op corona-afdelingen 2 WENDY WAGENMAKERS Column Hoe het ging? Ze trok haar mondkapje wat hoger en slaakte een diepe zucht. Gelijk had ik weer spijt. Natuur lijk ging het ronduit slecht en daar moest ik haar zo nodig aan herinneren. Vlug keek ik de an dere kant op, maar haar ogen haalden de mijne terug. ,,Nou, kijk maar eens achter je." Ik keek achter me. ,,Zie je hoe druk het is bij het Kruidvat? Boeken zijn ze er gaan verkopen. Onze boeken!" Met een door de overheid be dacht click-and-collectsysteem, om te voorkomen dat mensen gaan funshoppen. Terwijl recht tegenover je mensen met tassen gevuld met niet-essentiële spul len de drogisterij uit komen. Ter wijl het in de winkelstraat zo druk is als het in geen tijden was. ,,Wil je echt weten hoe het gaat?", vroeg de anders zo kalme me- vrouw van de Bruna. ,,We voelen ons belazerd." Een uur eerder stond iets ver derop driehonderd man samenge pakt bij Thierry Baudet, die opriep samen een 'civiel leger' te vormen - naar de stembus, jaja. Eerder in de week maakte Rob Jetten gekke sprongetjes in een sportschool, deed Hugo de Jonge boodschappen zonder mondkapje en schaatste Wopke Hoekstra rondjes in Thialf. En de bruiloft van Ferd Grapper- haus zijn we ook nog niet vergeten. andere regels dan voor gewone stervelingen. Zeker in tijden van verkiezingen. Waarom komen zij er met een beetje-dom-smoes vanaf, terwijl jongeren die een bal letje trappen gelijk een stel boa's op bezoek krijgen? Niemand snapt het nog. Fantastisch dat kappers weer open mogen, zodat de lijst trekkers keurig gekapt kunnen fly- eren bij supermarkten waar ze an ders ook nooit zouden komen, maar waarom mag ik nog steeds geen schroefjes halen bij de Gamma? winkels volgt heel spoedig, en dan wordt ook de avondklok opgehe ven. In de tweede week van maart. Wedden? Waarom komen zij er met een beetje- dom-smoes vanaf DE STELLING Vandaag: Ik vind mijn coronakapsel wel leuk Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ONBEGRIP VAAK BRON VAN IRRITATIE HA- HA. ER TE ...TSJIIIIIIIIEEEM^M<</ Veroorzaker van ongeval krijgt cel Weer werk aan de Sloebrug GOES Man misdraagt zich in trein De details bepalen uiteindelijk hoe en hoeveel leerlingen tegelijk maandag weer naar school kunnen gaan. De scholen hebben deze week een paar dagen de tijd om een werkbaar schema in elkaar te zet ten. ,,Onze roostermakers en do centen zullen een huzarenstukje moeten leveren", zegt Piet de Witte, bestuurder van de stichting Voortgezet Onderwijs Zeeuws- Vlaanderen. Speculeren Zolang de details rond de herope ning van de middelbare scholen niet bekend zijn, heeft het weinig zin om te speculeren hoe de les rooster er uit gaan zien, aldus De Witte. ,,Het afgelopen weekeinde zijn we nog niet veel wijzer gewor den of wat er mag en wat er moet. Wel of geen anderhalve meter tus- sen leerlingen onderling maakt heel veel uit." Guust Hagt, bestuurder van de Mondia Scholengroep op Walche ren en voorzitter van het Zeeuws Bestuurdersoverleg Onderwijs (ZBO), gaat ervan uit dat leerlingen in ploegendiensten gaan werken als de scholen de deuren weer open Onze roostermakers en docenten zullen een huzarenstukje moeten leveren gaan. Een deel van een klas op school les krijgen, terwijl een ander deel dezelfde les via een livestream volgt. Vervolgens worden de rollen omgedraaid. Hagt verwacht dat in elk lokaal een opstelling gemaakt kan worden waarbij vijftien leerlingen en de docent allemaal op anderhalve me ter van elkaar kunnen werken. Dat zou betekenen dat minstens de helft van de leerlingen in de klas kan zijn, terwijl de thuisploeg via de computer meedoet. »P7 Er liggen acht mensen met corona op de intensive care-afdeling van Adzr en ZorgSaam. Dat is één pa tiënt meer dan vorige week maan dag. Bij Adrz in Goes nam het aantal coronapatiënten op de verpleegafde- ling iets af. Er liggen elf patiënten, dat is er één minder dan een week geleden. Op de intensive care van Adrz worden vijf patiënten behan deld, evenveel als vorige week. Van de in totaal zestien patiënten komen er veertien uit Zeeland en twee uit Zuid-Holland. Bij ZorgSaam in Terneuzen liggen vijf coronapatiënten op de verpleeg- afdeling, twee meer dan een week geleden. Op de intensive care wor den drie patiënten met corona ver pleegd, één meer dan vorige week. Van de acht coronapatiënten komen er zeven uit Zeeland en één uit de re gio Rotterdam-Rijnmond. De ziekenhuizen slagen er in de reguliere zorg grotendeels door te la ten gaan. Half december besloten beide ziekenhuizen de niet-spoed- eisende zorg wat af te schalen van wege het toenemend aantal corona patiënten. Bij ZorgSaam in Terneuzen is zijn de operatiekamers voor 91 procent in bedrijf. Door de beperkte afschaling van de zorg is de wachtlijst in twee maanden met een extra honderd pa tiënten toegenomen. ,,Het betekent dat we gelukkig relatiefweinig men sen moeten laten wachten. Het lijkt voor ZorgSaam tot nu toe mee te vallen", aldus een woordvoerder van het Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis. Ziekenhuis Adrz in Goes laat een soortgelijk geluid horen. ,,Voor de reguliere zorg laten we zoveel moge lijk doorgaan. Slechts heel beperkt worden iets minder operaties uitge voerd." Voor de reguliere zorg laten we zoveel mogelijk doorgaan De ziekenhuizen merken daarbij op dat zij alleen uiteraard patiënten in beeld hebben die zich bij hen hebben gemeld: Er zijn ook men sen die zelf wachten met naar de dokter te gaan, dat is onverstandig en daar hebben we geen zicht op", aldus de woordvoerder van Zorg- Saam. dinsdag 23 februari 2021 Sta je dan, achter je afhaalloket. Voor politici gelden blijkbaar Laat me raden: de rest van de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben nog niet bezig met de verkiezingen 943 reacties WAT- VALT hooikoortê MIDDELBURG Geen helm op, beschon ken, geen rijbewijs en het veroorzaken van een ver keersongeval. Daarvoor heeft de rechtbank in Middelburg gisteren de 20-jarige M. D. uit Ove- zande een taakstraf van 140 uur, een rijontzegging van drie jaar en een voor waardelijke gevangenis straf van drie maanden opgelegd. Het vonnis was conform de eis. D. bracht in 2019 een kennis met zijn scooter naar huis. Op de Kruipuitsedijk bij Ou- delande ging het mis. D. reed te hard een onover zichtelijke bocht in, remde nauwelijks, hield niet genoeg rechts en kwam in botsing met een tractor met kilverbak. D.'s passagier liep een ver brijzeld been op. VLISSINGEN Van vrijdag 12 maart tot zaterdag 20 maart wor den er renovatiewerk uit gevoerd aan de Sloebrug in Vlissingen. De Sloe- brug is dan tijdelijk ge stremd voor de scheep vaart en het wegverkeer. De installatie in de brug- kelder wordt gemoderni seerd. Auto's kunnen een nachtje niet over de brug, van vrijdagavond 19 maart tot zaterdagoch tend 20 maart. Schippers hebben ruim een week pech. Van vrijdag 12 maart van 18.00 uur tot zaterdag 20 maart om 06.00 uur is de brug ge stremd voor de schepen. Een 49-jarige man is zondagavond opgepakt door de politie, omdat hij vernielingen had aangericht in een pas- sagierstrein. De man is aangehou den in de trein op het station van Goes en daarna opgesloten in de cel. Hij had een glazen ruitje van een instru mentenpaneel vernield en was daarbij licht ge wond geraakt. De NS zal aangifte doen van de vernieling. In het onderzoek wor den camerabeelden ge bruikt die gemaakt zijn in de trein. Wel of geen anderhalve meter afstand tussen leerlingen? Min stens of hooguit anderhalve dag naar school? Wat de precieze voorschriften ook ook zullen zijn bij de heropening van het voort gezet onderwijs, de scholen staan weer voor een krachttoer. Theo Giele Vlissingen - Piet de Witte, onderwijs Net als vorige week worden 21 Zeeuwen voor corona behandeld in de ziekenhuizen in Goes en Terneuzen. In Zeeland worden drie Covid-patiënten van buiten de provincie verpleegd, twee meer dan een week geleden. Theo Giele Goes/Terneuzen - Woordvoerder Adrz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2