Hartbrekend 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Een nieuwe musical, juist in deze tijd? Goedemorgen Theaterproducties durft het aan, met het verhaal over de rechtsgeleerde Hugo de Groot, befaamd door zijn ontsnapping in een boekenkist. ,,Het gaat over vrijheid, heel actueel.'' MUSICAL HUGO DE GROOT Zo'n eerste column na een tijdelijke afwezig heid is altijd lastig. Hoe te beginnen? Moet ik iets zeggen over mijn medische status? Ja, toch maar wel, want u reageerde zo lief de afgelo pen weken en zo massaal dat ik stiekem dacht: ik moet vaker ziek worden. Hartelijk dank voor alle berichtjes, kaartjes, steunbetuigingen, tips ('pas op met hardgekookte eieren') en bloemen. Ze deden me ontzettend goed. De ontsteking van de alvlees klier is inmiddels over, de galstenen houden zich koest en in afwachting van een operatie ga ik de boel in Hilversum graag weer een beetje kietelen en plagen. Dat brengt me bij het tweede punt. Waar ga ik het over hebben? Stof genoeg. Neem de hypo criete actie van Gordon tegen haatreacties op internet. De Vooravond dat zich ernstig verlaagt met een flutrubriekje van Emma Wortelboer op het Binnenhof. Of toch Pia Douwes die zich in de eerste aflevering van Op zoek naar Maria totaal ongeloofwaardig heeft gemaakt als opperjurylid? Er stonden twee blonde deelneemsters in de sing- off Hallelujah te verkrachten en zij zat te huilen van ontroering. Om Chantal Janzen te parafraseren: 'Goh, wat kan ze zingen hè, die Pia.' Ze zijn sowieso niet vies van overacteren in de musicalwereld, viel me op bij zowel de tien Maria's als het commentaar van de juryleden én de teksten van presentator Frits Sissing. De 178 super latieven en lyrische bij voeglijke naamwoorden waren een aanslag op mijn nog gevoelige maag. Zo sterk blijven onder zoveel tegenslag als André van Duin, is niet iedereen gegeven de Media een anderhalf uur durende reclamespot voor de nieuwste Stage-musical toestaat op primetime NPO 1. Maar dan ook nog een commercialblok m het programma, omdat met de sing-off zogenaamd een heel nieuw programma begint? Hallo media waakhond, word eens wakker. En pak meteen de achterlijke applausmachine af. Wij kijkers zijn misschien een tikkie verveeld door de lockdown, maar nog niet zo afgestompt dat we denken dat er stiekem publiek verstopt zit onder de lege stoelen van het Circustheater. Hè, toch lekker dat ik dat nu weer kwijt kan. Maar nee, laat ik het positief houden. Ik wil hier mijn bewondering en vooral verwondering delen voor André van Duin. Hoe hij daar zat bij Matthijs gaat door (dat inmiddels zijn vorm begint te vin den en al een week of drie weet te verrassen) en zo hartbrekend mooi Voor altijd zong voor zijn overle den man Martin. Hoe doet hij dat toch, vroeg ik me af, en niet voor het eerst de afgelopen jaren. Die hele tweede carrière die hij heeft opge bouwd, niet als komiek, maar als zichzelf. Grappig doen bij Heel Holland bakt terwijl zijn geliefde ter minaal ziek is of hij zelf een chemokuur ondergaat. Zo snel na een zware operatie aan darmkanker in januari weer vol aan het werk. Hij is een voorbeeld, op vele fronten. Waarbij ik me terdege realiseer dat hij niet de maat der din gen is. Zo sterk blijven onder zoveel tegenslag en zo snel opkrabbelen na kanker, is lang niet ieder een gegeven, weet ik van dichtbij. Maar juist daar door inspireert hij, meer dan hij zelf wellicht beseft. Voor altijd. Kom er maar in met je tranen, Pia. Masmeijer blijft in cel StukTV biedt steun Jay-Z doet bubbels weg geleerde via een boekenkist Slot Loe- vestein wist te ontvluchten en werd overgebracht naar het nabijgelegen Gorinchem - brengt hij een fonkel nieuwe musical op de planken: Hugo de Groot De Musical. Vanaf 4 juni - corona volente - elf keer te zien in de geheel coronaproof ingerichte schouwburg De Nieuwe Doelen in Gorinchem, voor maximaal 150 bezoekers per voorstelling. Van Ron gen, glunderend: ,,En de kaartver koop valt echt niet tegen, er is flink De musical gaat over de vrijheid om te denken wat je wilt, om vrij te zijn in je geloof raat met mensen uit de wereld van de podiumkunsten over de komende maanden en twee don kere scena rio's keren telkens terug. Durft het publiek wel weer naar de theaters, als het eindelijk weer mag? En in het verlengde daarvan: durven producenten en schouwburgdirecties het aan om met iets nieuws te komen, in plaats van de gevestigde namen die vaak een groter publiek trekken? Luister naar Fons van Rongen, drijvende kracht achter het relatief jonge bedrijf Goedemorgen Thea terproducties en er klinkt twee keer volmondig 'ja'. In het Hugo de Groot-jaar - het is vierhon derd jaar geleden dat de rechts- Het is al onbegrijpelijk dat het Commissariaat voor dinsdag 23 februari 2021 GO TV Oud-showmas- ter Frank Mas meijer komt niet eerder vrij uit zijn Belgische cel. De rechter wees zijn ver zoek af, omdat hij geen goed reclasserings- plan indiende. Masmeijer kan het eind okto ber nog eens proberen. Hij zit een celstraf uit van negen jaar voor cocaïne smokkel. YOUTUBE In het YouTube- programma Samen kunnen we niet Stuk probeert StukTV jonge ren perspectief te bieden. In de show worden positieve verha len uit de coro nacrisis belicht. Bekende Ne derlanders, onder wie Emma Heesters en Sophie Mil- zink, komen aan het woord over hun ervaringen. MUZIEK Rapper Jay-Z heeft zijn cham- pagnemerk Ar- mand de Brig- nac voor de helft verkocht aan het Franse concern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH). Voor hoeveel is niet bekendge maakt. Van Ar- mand de Brig- nac werden in 2019 ruim een half miljoen fles sen verkocht. Het publiek wi l echt graag weer terug naar het theater' Fons van Rongen, Goedemorgen Theaterproducties Jeroen Schmale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28