Kudus is weer terug bij Ajax: 22 Het moet weer allemaal anders bij Feyenoord Kort Zege Ganna, VDP uit koers De Italiaan Filippo Ganna won gisteren de individuele tijdrit over 13 kilometer in de Ronde van de Verenigde Arabische Emira ten. David Dekker (23), neoprof van Jumbo- Visma raakte de leiderstrui kwijt aan Tour winnaar Tadej Pogacar. Dekker startte als leider, omdat Mathieu van der Poel (25, foto), zondag winnaar van de openings etappe, zich met Alpecin-Fenix terugtrok vanwege een positieve test bij een teamlid. De organisatie van de Omloop Het Nieuws blad, de Vlaamse seizoensopener, hoopt dat VDP komend weekeind aan de start staat in hun wedstrijd. Benzema haakt af bij Real Karim Benzema mist morgen de uitwed strijd van Real Madrid tegen Atalanta in de achtste finales van de Champions League. De Franse spits heeft een enkelblessure. Ook Sergio Ramos, Eden Hazard, Marcelo, Dani Carvajal, Federico Valverde, Rodrygo, Alvaro Odriozola en Éder Militao ontbreken. Vanavond staan Atlético Madrid-Chelsea en Lazio-Bayern op het programma, aanvang 21.00 uur. Lorsheyd vervangt Geurts Bondscoach Sarina Wiegman heeft keepster Barbara Lorsheyd (29, foto) toegevoegd aan de Oranjeselectie voor de oefeninterland te gen Duitsland. ADO'er Lorsheyd vervangt Loes Geurts. Het duel in Venlo begint mor gen om 18.30 uur. Flitsen Atletiek Voetbal Lionel Messi (33, foto) zorgde met zijn treffer tegen Cadiz voor een nieuwe mijl paal. De Ar gentijn scoorde nu tegen 38 clubs in La Liga. Oud Real-spits Raul lukte dat tegen 34 clubs. Rugby Al meer dan een decennium volgt Mikos Gouka Feyenoord voor deze krant. Dat het geld weer eens op is en de sportieve toekomst troebel, dat is voor hem dan ook allang geen noviteit meer. Een verhaal over de repeterende ellende van een topclub. ESSAY Misschien wel de meest treffende anekdote over Feyenoord komt van cabaretier Gerard Cox. De 80-jarige Rotterdammer vertelde 'm laatst nog eens in de Dick Voor Mekaar Podcast. Het gaat over het proto type van een Feyenoord-supporter. Iemand die van top tot teen gek was van zijn club. Die aanhanger was eind jaren 30 jarenlang zeer gechar meerd van verdediger Gerard Kup- pen, die tot ontsteltenis van de sup porter maar niet werd geselecteerd voor het Nederlands elftal. Daar deed hij, bijna dagelijks, luidkeels zijn beklag over. Ook te genover Jan Linssen, destijds één van de clubiconen van Feyenoord. Toen de keuzecommissie van de KNVB de naam van Kuppen op de lijst had gezet voor de interland Ne- derland-België op 20 mei 1940, sprong de supporter een gat in de lucht. Maar op 10 mei brak de oor log in ons land uit. Weg interland. Rotterdam werd op 14 mei gebom bardeerd. Toen de boel nog lag na te roken, besloot Linssen een paar da gen later te kijken hoe het met de Kuip gesteld was. Daarvoor moest hij aan de andere kant van de Maas zien te komen. Linssen regelde een bootje en kwam in Rotterdam Zuid. Terwijl hij op de kade stapte, kwam die beroemde oersupporter net met grote passen aangelopen en zei tegen Linssen: ,,Heb Gerard een pech. Wordt hij eindelijk gekozen, hebben we dit weer.'' En toen wees hij om zich heen alsof het had gere gend. Sinds de zomer van 2009 volg ik Feyenoord beroepshalve op de voet en de anekdote van Cox is in die ja ren iets herkenbaars geworden. De boosheid, de hoop en de teleurstel ling. Het aspect dat het de club alle maal maar overkomt, de factor oneerlijkheid. Het wijzen naar an deren, hoofd- en bijzaken niet meer kunnen onderscheiden. Alles komt erin terug, helaas voor de aanhang van de club al jarenlang in cirkel tjes. In de periode dat ik dagelijks voet over de vloer begon te zetten in de Kuip, stapelden de financiële te genvallers zich ook al meer en meer op. Verwachtingen Trainer Mario Been zei weleens cy nisch 'dat hij weer lekker met de B1 op pad ging' over zijn jonge selectie. Het geld was op, de verwachtingen moesten worden bijgesteld en Fey- enoord hield de hand op om finan cieel overeind te kunnen krabbelen. Ronald Koeman miste in alle gele dingen professionalisme, maar technisch directeur Martin van Geel werd kwaad als daar op een persconferentie vragen over wer den gesteld. Fred Rutten vond het op de vrijdag voor een wedstrijd opvallend vaak over van alles en Quote van de dag 'Geen gelijke kansen voor coaches. Nergens zie je donkergekleurde mensen in de hoogste posities in het voetbal' Zijn terugkeer in de basis liep een maandje vertraging op. Kudus maakte op 10 januari tegen PSV al zijn rentree als invaller, maar door een lichte reactie bleef hij vervol gens weken aan de kant. ,,Ik begin mijn lichaam nu pas te leren ken nen. Ik wilde te graag, maar het voelde niet goed. Dit was de eerste zware blessure die ik meemaakte. Voor mij een nieuwe ervaring." Als aankoop van negen miljoen was Kudus hard op weg de rol van de naar Manchester vertrokken Donny van de Beek op te eisen door in zijn eerste eredivisieduels een verpletterende indruk te maken als een verfijnde, sterke spelmaker. Uitgerekend bij zijn debuut in de Champions League strompelde Ku dus op 21 oktober na negen minu ten van het veld met een kniebles sure. ,,Dat ik vervolgens de hele poulefase moest missen, viel mij het zwaarst. Het was heel moeilijk omdat ik als kleine jongen droomde van spelen op dit toneel. Ik hoopte eerst dat het meeviel. Maar mijn meniscus was bescha- digd, een operatie was nodig. Na een paar dagen ging de knop om, omdat ik moest focussen op de re validatie." Vliegende tackles Kudus ging onder het mes bij or thopedisch chirurg Roy Hoogeslag, waarna hij in Amsterdam werkte aan een comeback. Eenzaam? Nee, hij mag dan alleen in de hoofdstad verblijven, Kudus werkte vooral op De Toekomst met de fysio's en zag ook zijn teamgenoten daardoor re gelmatig. Bovendien was er af en toe een familielid om hem een hart onder de riem te steken. Tegen Heracles kreeg hij een paar minuten en zondag tegen Sparta vonden trainer Erik ten Hag en Ku- dinsdag 23 februari 2021 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL GO Allyson Felix (35) won zon dag de indoor- wedstrijden in Fayetteville op de 200 meter: 22.59. Zo snel was een 35- plusser nog nooit indoor. De Ameri kaanse won al elf wereldtitels en zes olympi sche gouden plakken. ar-*- e Altijd weer hetzelfde liedje bij Feyenoord Mikos Gouka Rotterdam De hoogste competitie in Nederland wordt in april hervat, maar met een be perkt aantal teams. Van de zestien ploe gen uit de ere klasse willen er zes spelen. Wielerronde Olympia's Tour gaat niet door vanwege corona. De volgende editie van Nederlands oudste etappekoers is in 2022. Vera Pauw (58) heeft haar contract als bondscoach van de Ierse voetbalsters ver lengd tot het WK van 2023. De Nederlandse basketballers hebben de EK-kwalificatie afgesloten met een neder laag tegen Zweden: 74-59. Oranje was al verzekerd van deelname aan het EK in 2022. —Clarence Seedorf Exact vier maanden nadat hij in de Champions League een zware meniscusblessure opliep, luisterde Mohammed Kudus (20) zijn vertraagde rentree in de basis bij Ajax op met een treffer tegen Sparta (4-2). Johan Inan Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22