Weg met dat coronakapsel! Kabinet versoepelt: 'rek is eruit' Meer mogelijkheden voor sporten in groepsverband JOL Pieter Omtzigt moet tandje terug, maar kan dat eigenlijk niet Informatie in veel viskramen niet volgens de regels Walcheren CDA'er hekelt in boek wankele rechtsstaat en een brak systeem van macht en tegenmacht »ps Nagenoeg alle kramen én winkels gaan in de fout Jaaaa. Nog even en dan mogen we weer naar de kapper! Heerlijk die coronacoupe vakkundig laten weghalen. En dat we die coupe beu zijn, bleek wel uit de inzendingen van Zeeuwse lezers na ons oproepje om je coronakapsel te laten zien. De handen van de kappers jeuken »P3 en zeeland 2 Het kabinet handhaaft wel de avondklok, al is nog niet duidelijk tot wanneer. Afgelopen weekend meldden ingewijden al dat vanaf 1 maart de middelbare scholen weer open kunnen. Verder mogen kappers waar schijnlijk weer vanaf 2 maart aan de slag. Zij moeten dan wel een ge zichtsmasker dragen. Uit Duits on derzoek bleek eerder deze maand dat de kans op besmettingen bij kappers relatief klein is. Volgens ingewijden zijn er meer contactberoepen waarvoor de deur op een kier staat. ,,Het is moeilijk uit te leggen dat als we de risico's voor kappers aanvaardbaar achten, we dat niet vinden voor andere contactberoepen.'' Winkels zouden wellicht binnenkort ook weer, wel- iswaar op afspraak, mensen mogen verwelkomen. Minister Hugo de Jonge (Zorg) sprak gisteren van een 'nieuwe fase'. Hij erkende dat het kabinet naarstig op zoek is naar wat 'weer wel kan'. ,,Want de rek is er een Winkels zouden wellicht binnenkort ook weer (op afspraak) mensen mogen verwelkomen beetje uit'', schetste hij het maat schappelijk ongenoegen. Hij hoopt dat we door versoepelingen het 'iets langer vol kunnen houden met el kaar'. Vanavond geven De Jonge en premier Mark Rutte een persconfe rentie. Gisteren werd lang vergaderd over sportregels voor jongvolwas senen. Momenteel zijn slechts jon geren en topsporters uitgezonderd van de regel dat buitensporten met hooguit twee personen mag plaats vinden op 1,5 meter afstand. Dat voorschrift wil het kabinet verrui men door de leeftijd te verhogen. De avondklok wordt met twee óf drie weken verlengd. Complice rende factor is dat op 15, 16, en 17 maart de Tweede Kamerverkiezin gen zijn. De stembussen blijven dan tot 21.00 uur open, dus moet er een oplossing komen. Ook van wege het tellen van de stemmen, dat daarna plaatsheeft. Het kabinet zou een duidelijke volgorde hanteren bij het loslaten van maatregelen. Die was op rij: avondklok weg, scholen open, dan de rest. Het heropenen van hoge scholen en universiteiten zou ech ter meer besmettingen opleveren dan het toestaan van contactberoe- pen. P4 dinsdag 23 februari 2021 Nieuwsmedia P12 Het kabinet overweegt meer co ronamaatregelen te versoepe len. Zo wil het ook sporten in groepsverband voor jongeren toestaan. En naast de kapsalons die weer open mogen, worden wellicht meer contactberoepen toegestaan. Tobias den Hartog Edwin van der Aa Den Haag Flinke zonnige perioden. 17°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1