ENGELSE CORONAHOTELS: NIEUWS 13 Reizigers uit landen met coronamutaties moeten sinds vorige week in Engeland verplicht op eigen kosten in hotels in quarantaine. Het systeem oogt allesbehalve waterdicht. Minder boetes avondklok Niets bekend over vliegtuig CORONA QUARANTAINE Londen Korrelige foto's van vriendelijk kijkende bewakers met afge zakte maskers op een gang van Radisson Blu Edwardian aan de rand van vliegveld Heathrow brachten de regering van premier Boris Johnson in verlegenheid. Het systeem om reizigers uit 33 landen met coronamutaties op eigen kosten minimaal tien dagen te isoleren van de buitenwereld vertoonde direct mankementen. De beveiligers mogen vervaar lijk en streng ogen, in de praktijk zijn ze de moeilijkste niet. Offici eel mogen de gasten in quaran taine hun peperdure kamer alleen verlaten voor strikt noodzakelijke beweging. Voor rokers werd vrij wel meteen een uitzondering gemaakt. Die mogen buiten een sigaret opsteken. De 'gevangenis', waarover critici spraken, had, zeker de eerste dagen, veel weg van een open inrichting. Bij de paspoortcontrole op de luchthaven van het grootste vliegveld van Londen zorgde de weinig efficiëntie werkwijze voor woedende reacties. Reizigers uit de 'rode landen' - vrijwel geheel Afrika, Zuid-Amerika, Portugal en Dubai - stonden pal naast bezoekers uit gebieden waarvoor geen verplichte hotelquarantaine geldt. En het kostte douaneperso neel aanvankelijk vijftien minu ten per passagier om hun reis schema te controleren. De ogenschijnlijke willekeur wekte wrevel op bij mensen van een vlucht uit Madrid. Alleen pas sagiers afkomstig uit risicolanden die in de Spaanse hoofdstad over stapten, moesten na aankomst in Londen naar een hotel in de om geving. Alsof een gemuteerde va riant van het virus zich aan boord van een toestel niet verspreidt. De kosten, omgerekend bijna 2000 euro, voor de opsluiting maakten hun humeur er niet beter op. Australië, dat net als Nieuw- Zeeland en Thailand bezoekers in hotels plaatst, weet inmiddels dat een boetesysteem niet automa tisch leidt tot een strikte navol- ging van de regels. Tot grote er gernis van de regering kwam een nieuwe corona-uitbraak van een van de aangewezen verblijfplaat sen. Vooral het bericht dat werk lui in het geniep seks hadden met mensen in isolatie, leidde tot con sternatie. jaarde gast verspreidde Covid-19 via het ventilatiesysteem na een vernevelaar te hebben gebruikt. Melbourne ging door proble men met quarantainehotels twee keer kortstondig in lockdown. Hoe risicovol het systeem kan zijn, maakte een voorval in Ade laide duidelijk. Een bewaker raakte geïnfecteerd op de gang achter een deur van een gast. Na grondige bestudering van de ca merabeelden kwam naar voren, dat de man geen grove fout maak te. Hij deed weinig meer dan ademhalen in de buurt van een patiënt. Een even vermakelijk als bizar voorval in Barbados moet premier Johnson meer angst be zorgen. Tarique Thornhill deed alsof een inbreker zijn kamer bin nendrong, waarna hij als James Bond vanaf het balkon op de tweede verdieping naar beneden sprong en naar een taxi sprintte om 'zich in veiligheid te brengen'. De rechter geloofde zijn verzon nen verhaal niet en legde hem een boete van 2500 euro op voor het negeren van de avondklok. Het relatief losse regime in en kele van de zestien Engelse qua rantainehotels voedt de specula ties over grove schendingen van de regels. Van het binnensmokke len van escortdames tot het orga niseren van clandestiene orgies. Of wegglippen om ergens in de buurt een vette hap te halen. Een enkeling liet aan een boulevard krant al weten zonder veel moeite aan de aandacht van de beveili ging te kunnen ontsnappen. De geselecteerde hotels laten merken hun opdracht van de overheid met lange tanden uit te voeren. 'Gewone' gasten kunnen voor het paasweekeinde in april een kamer boeken. Alsof ze aan voelen dat één stunt van een op gesloten reiziger het broze sys teem in elkaar kan laten storten. Premier Johnson heeft een vrij brief van de bevolking om in te grijpen. Volgens een poll staat 90 procent achter de verplichte qua rantaine. Oppasouders gaan vrijuit Vanuit een hotel aan de rand van Heathrow maken mensen hun on vrede met de quaran taine dui delijk. dinsdag 23 februari 2021 GO Roken om een luchtje te kunnen scheppen Geert Langendorff Net als in Engeland beseften bewakers de ernst van hun rol niet goed. Ze deelden liften met gasten, gingen in hun pauze naar McDonald's en namen het niet zo nauw met de regel om een mond kapje te dragen. Verveelde reizi gers konden zonder probleem bij elkaar op de kamer komen om te kaarten of bij te kletsen. Een be t Reizigers uit 'rode' landen stonden naast reizigers die niet in quarantaine hoeven DEN HAAG De politie heeft afgelopen week 6436 boe tes uitgeschreven voor het niet naleven van de avond klok. Dat zijn er 947 minder dan de week ervoor. De politie beëindigde afgelo pen weekend 96 illegale feesten. Ook zijn er 285 boetes uitgedeeld aan mensen die het verbod op groepsvorming overtraden, maakte de politie gisteren bekend. 383 mensen kre gen een waarschuwing, omdat ze de coronamaat regelen negeerden, zoals het houden van 1,5 meter afstand. MEERSSEN Het is nog niet bekend wat de oorzaak is geweest van de motorpro blemen van het vrachtvlieg tuig dat zaterdag metalen onderdelen verloor boven Meerssen, kort na de start vanaf Maastricht Aachen Airport. De Boeing 747 400 staat sinds de voor zorgslanding in Luik in Bel gië en blijft daar voorlopig. De Onderzoeksraad voor Veiligheid en de afdeling Luchtvaartonderzoek van de politie doen onderzoek naar de oorzaak van het in cident. De vracht, die New York als bestemming had, blijft voorlopig aan boord. MAASTRICHT De recht bank in Maastricht heeft gisteren een 36-jarige man uit Brunssum en zijn 33-ja- rige vrouw vrijgesproken van betrokkenheid bij de dood van baby Fabian uit Brunssum. Volgens het Openbaar Ministerie heeft Robin O. op 11 oktober 2017 tijdens het oppassen de vijf maanden oude baby door hevig schudden om het leven gebracht. Zijn vrouw zou volgens het OM vrijuit gaan. Maar de recht bank kan niet vaststellen wie van beide oppasouders het kind om het leven heeft gebracht. Om die reden spreekt de rechtbank bei den vrij. Het OM had eer der negen jaar gevangenis straf geëist tegen O. IMAGES, AFP FOTO'S GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13