viv: ra" I' ZorgSaam geslaagd voor kwaliteitsexamen N61 tussen Schoondijke en IJzendijke is wellicht week dicht 5 HALVE MARATHON OPBRENGST VOOR KWF^ Een drieklapper maken op de warmste dag van het jaar tot nu toe, Yente van Cuijck (20) uit Retranchement deed het gisteren. Ze liep voor het eerst een halve marathon, binnen de door haar gestelde tijd van twee uur én haalde geld op voor KWF, speciaal voor haar opa Arnold (73). sgssesjsskégr 5öa«s«Ésr mm POTJE VOETBAL IN JE EIGEN BUBBEL f h k voelde me zo machte- M loos', verklaart Yente I haar motivatie. Haar opa I heeft een bijzondere I vorm van lymfeklierkan ker, waarvoor hij wordt behandeld in het AZ Sint-Jan in Brugge. ,,Het minste wat ik kon doen is geld op halen voor meer onderzoek", ver telt de Truzementse. Haar oom Le ander voerde eerder al voor KWF een ballonnenactie, Yente zocht het in een sportieve benefietactie. Haar eerste doel was vijfhon derd euro ophalen, dan zou ze de halve marathon lopen. Met als ex tra lokkertje voor sponsors dat ze die afstand (21,1 kilometer) binnen twee uur zou volbrengen, als de teller boven de zevenhonderdvijf tig euro uit zou komen. Dat bedrag Miiiiar mm was al snel bereikt, dus Yente moest eraan geloven. Vooraf, op vrijdag, zei ze er nog over: ,,Dat wordt een aardig klusje." Yente hoefde gelukkig niet hele maal van begin af aan te beginnen. Haar vader Jacky is actief bij atle tiekvereniging de Wielingen. ,,Van jongs af aan loop ik al wedstrijd jes." Yente is bovendien sowieso een sportief type. Ze volgt in Eind hoven de hogere beroepsopleiding sportkunde. Vanwege de corona crisis is ze daar niet meer zo vaak, maar wel in Retranchement. Dat kwam goed uit om te trainen. Zondagochtend om klokslag elf uur is dan de start, bij het huis van haar opa en oma. Vader Jacky en oom Leander, ook allebei gestoken in KWF-rode actieshirts met de tekst 'halve marathon voor Ar nold', stappen op de fiets. Al vlak bij Retranchement staat een groepje vrienden en vriendinnen om Yente met luid applaus aan te moedigen. Zo zal het de hele route gaan. Fans duiken her en der op. Ze rij den ongezien mee en laten zich horen op strategische plekken. Toeristen kijken op bij het passe ren. Ze zien de KWF-actieshirts. Sommigen applaudisseren spon taan. Onderweg, bij Cadzand-Bad, krijgt vader Jacky van een bekende zelfs nog een tientje toegestopt. ,,Da's toch mooi, ee." Langs het Zwin gaat het over de duinen langs Cadzand-Bad tot het keerpunt de Verdronken Zwarte Polder, en terug naar Retranche- ment iets meer landinwaarts met tegenwind. Vader Jacky fungeert als windscherm voor Yente. Haar tempo blijft hoog genoeg om bin nen de twee uur te finishen. Eén uur en 53 minuten wijst de klok bij aankomst aan. De geldteller staat op 2135 euro, plus twee tien tjes - ook nog één in Retranche ment - die vader Jacky in handen zijn gedrukt. Opa Arnold omhelst zijn kleindochter. Hij houdt het kort: ,,Dit is fantastisch." Van jongs af aan loop ik al wedstrijden, maar vooraf dacht ik 'dit wordt een klus' Yente loopt, nog redelijk vlotjes, naar haar vriendengroep. Dat zij en anderen haar onderweg steeds aanmoedigden, heeft haar goed gedaan. ,,Ik weet niet of ik het an ders had gered." Langs de parallelweg van de N61 dicht bij Schoondijke is vrijdag een verzakking geconstateerd. Rijkswaterstaat heeft daarop be sloten onderzoek in te stellen en de N61 volledig af te sluiten voor onderzoek. Volgens een woord voerder van Rijkswaterstaat vergt het tijd om dit zorgvuldig te doen. De N61 IJzendijke- Schoondijke blijft dan ook de ko mende dagen dicht. Op de vraag 'zou een snelweg in de Randstad niet sneller wor den gerepareerd', antwoordde de woordvoerder dat Rijkswa terstaat zich realiseert dat de N61 een belangrijke verbinding is én dat een omleidingsroute is inge steld. Die loopt vanaf IJzendijke langs Waterlandkerkje richting Oostburg vice versa. Die route is niet geschikt om veel autover keer te verwerken. Schriftelijke reactie De gemeente Sluis liet zondag in een schriftelijke reactie weten de afsluiting voor naar verwachting 'nog een hele week' te betreuren, maar toonde vooral begrip, om dat de veiligheid van weggebrui kers 'nu niet kan worden gega randeerd'. De gemeente meldde verder er vertrouwen in te heb ben dat Rijkswaterstaat het on derzoek naar de maatregelen 'zo snel en zorgvuldig mogelijk uit voert, zodat het herstel 'snel kan beginnen en de weg weer in ge bruik genomen kan worden'. Op de plek waar de schade aan de ondergrond bij de N61 is ont dekt, was zondag niets bijzon ders te zien. Een korte asfalt- strook in de parallelweg was uit- gefreesd. Op het oog was er ver der niks bijzonders te zien. TERNEUZEN Bij ZorgSaam kan de vlag weer uit. De Zeeuws-Vlaamse zorginstel ling, actief in onder meer de ouderen-, thuis- en zieken huiszorg, is geslaagd voor een kwaliteitsexamen, afgenomen door het onafhankelijke insti tuut Qualicor Europe. Vorige maand heeft Qualicor, voorheen het Nederlands In stituut voor Accreditatie in de Zorg (NIAZ), de zorgverlening bij ZorgSaam onder de loep genomen. De onderzoekers hebben diverse afdelingen be zocht en met een aantal mede werkers meegekeken tijdens hun werk, onder meer om te beoordelen of alle werkafspra ken goed worden toegepast, hygiëneregels worden nage leefd en medicatie juist wordt toegediend. ZorgSaam bleek te voldoen aan alle internationale veilig heids- en kwaliteitseisen en krijgt daarom een vier jaar gel dend certificaat. Piet van der Maas, lid van de Raad van Be stuur, noemt het 'allereerst een compliment voor ons per soneel en het werk dat zij elke dag leveren'. Ook ziet hij het als 'een stimulans te blijven werken aan de kwaliteit'. maandag 22 februari 2021 VL Yente is top voor zieke opa Harmen van der Werf Retranchement Mm «gas Yente van Cuijck trekt er bij de finish in Retranchement, bij het huis van haar opa en oma, nog een sprintje uit; rechts op de fiets vader Jacky en links achter oom Leander die haar begeleidden tijdens de halve marathon voor KWF Kankerbestrijding. foto peter nicolai -Yente van Cuijck De N61 tussen IJzendijke en Schoondijke is sinds vrijdag volledig afgesloten en dat blijft de komende dagen zo. Harmen van der Werf IJzendijke GRAAUW - Rollend en beukend over het veld en toch proberen te scoren. Ruim vijftig jeugdleden van de voetbalvereniging Graauw kropen zaterdag in hun eigen bubbel voor par tijtjes bubbelvoetbal. ,,De jongens en meiden zijn eraan toe om zich eens lek ker maar wel coronaproof uit te leven", keek Jean- Paul de Caluwé van de jeugdcommissie goedkeu rend toe. Maud Dons van het meisjesteam reageerde enthousiast vanuit haar bubbel. ,,Echt leuk, geen af stand houden, flink botsen en je kunt ook nog buitelin gen maken." foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47