Naomi Osaka: bescheiden, betrokken en betoverend Betsema: 'Seizoen had langer mogen duren' Basketballers Oranje plaatsen zich voor EK 9 Melbourne zijn achttiende grandslamtitel En met een innemende overwin- ningsspeech na afloop toonde de 23-jarige Japanse andermaal dat haar populariteit zeker niet alleen afhangt van haar spel. Osaka heeft het hele pakket. Ze is bescheiden en charmant, maar gaat een discussie over politieke of maatschappelijk beladen the ma's niet uit de weg. Vorig jaar gaf ze de Black Lives Matter- beweging een gezicht en een stem. Onlangs sprak ze zich uit over de vrouwonvriendelijke op merkingen van de baas van het organisatiecomité van de Olym pische Spelen in Tokio. Yoshiro Mori is inmiddels opgestapt. Het leidt voor Osaka allemaal niet af van haar belangrijkste taak. Alleen Monica Seles won eveneens haar eerste vier grand- slamfinales. Spanning is Osaka niet vreemd, maar die heeft nooit een verlammende werking op haar. In de finale won ze overtui gend van de Amerikaanse Jenni fer Brady (6-4 6-3), maar eigenlijk waren de zeges op Garbine Mu- guruza - die twee matchpoints had - en haar vroegere idool Se- B Alleen Monica Seles won eveneens haar eerste vier grandslamfinales rena Williams belangrijker op weg naar de titel. Osaka heeft nu de US Open en de Australian Open allebei twee keer gewonnen. Hardcourt is haar favoriete ondergrond, maar ook op Roland Garros en zeker ook Wimbledon kan ze hoge ogen gooien. Jarenlang was er een machtsva cuüm in het vrouwentennis. Osaka heeft alles in huis om daar een einde aan te maken. De cross in Oostmalle werd een af- valkoers waarbij de Belgische Sanne Cant en de Nederlandse Inge van der Heijden het langst in het spoor van Betsema bleven. Maar iets over de helft van de wedstrijd bleef de nummer 3 van het WK alleen voorop over. Cant werd op ongeveer dertig seconden tweede, Van der Heijden bezette de derde plaats. Betsema, afkomstig van Texel, was zaterdag ook al de beste in de Waaslandcross van Sint-Niklaas. Met haar overwinning in Oost- malle sloot de renster van Pauwels Sauzen - Bingoal haar seizoen af met acht zeges achter haar naam. ,,Echt supermooi'', zei Betsema na afloop. ,,Ik merkte al dat de vorm beter werd. De benen zijn goed, de vorm is er. Van mij had het seizoen nog wel wat langer mogen duren'', aldus Betsema, die haar achtste overwinning van het seizoen boekte. ,,Dit neem ik allemaal mee naar volgend seizoen. Ik geniet met volle teugen van de cross." Bij de mannen ging de winst gis teren naar de Belg Laurens Sweeck, die zijn landgenoot Quinten Her mans en de Nederlander Lars van der Haar achter zich hield. Het was zijn vijfde overwinning van het sei zoen. Sweeck komt voor dezelfde ploeg uit als Betsema. De 'Orange Lions' verzekerden zich met hun derde zege in vijfwedstrij den in groep D van deelname aan de Europese eindronde, die van wege de coronapandemie is ver schoven van dit jaar naar 2022. Het EK wordt in vier landen gespeeld: Tsjechië, Georgië, Duitsland en Ita lië. De basketballers stonden in de Turkse 'bubbel' halverwege de wedstrijd met 35-27 achter. Oranje nam het initiatief daarna echter over. Via een driepunter van Char- lon Kloof in de zoemer nam de ploeg van Buscaglia aan het einde van het derde kwart de leiding over (49-48). In het laatste kwart liep Nederland weg bij de Kroaten. Yan- nick Franke was met 15 punten de topscorer. De basketballers, die eind no vember hun eerste kans om zich te plaatsen voor het EK lieten liggen, deden in 2015 voor het laatst mee aan het Europees kampioenschap. Dat was toen voor het eerst in 26 jaar. Oranje sluit de EK-kwalificatie vandaag af tegen Zweden, dat on deraan staat in groep D. Maar Nederland gaat de kwalificatiereeks sowieso als nummer 2 van de poule eindigen, achter Kroatië. UITSLAGEN Vier op vier voor nieuwe ster van het vrouwentennis maandag 22 februari 2021 GO MELBOURNE Mocht er nog twijfel bestaan over de nieuwe superster van het vrouwen tennis, dan nam Naomi Osaka die zaterdag weg. Met haar vierde grandslamtitel beves tigde de bestbetaalde vrouwe lijke atleet ter wereld haar sta tus. Naomi Osakat volleert in de finale tegen Jennifer Brady. foto afp OOSTMALLE Veldrijdster Denise Betsema heeft gisteren de Slui- tingsprijs gewonnen. Met de wedstrijd in het Belgische Oost- malle eindigde het veldritsei- zoen. Wereldkampioene Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alva- rado lieten de laatste cross lo pen. ISTANBUL De Nederlandse bas ketballers hebben zich geplaatst voor het EK van volgend jaar. De ploeg van de Italiaanse bonds coach Maurizio Buscaglia ver sloeg het al geplaatste Kroatië in Istanbul met 65-57. Basketbal Mannen. Dutch Basketbal League. Aris Leeuwarden - Apollo Amsterdam 60-63. EK-kwalificatie. Groep D. Turkije - Zweden 88-80, Kroatië - Nederland 57-65. Alle duels wor den in Istanbul gespeeld. Stand groep D: 1. Kroatië 5- 9 (364-314) 2. Nederland 5- 8 (345-340) 3. Turkije 5- 7 (368-389) 4. Zweden 5- 6 (371-405) naar EK in Georgië, Tsjechië, Italië en Duitsland (september 2022) Vrouwen. Basketbal League. Triple Threat - 4Consult/Binnen. 73-84, Martini Sparks - Lekde- tec.nl 50-78, Utr. Cangeroes - Sportiff Grasshop pers 59-63, Jolly Jumpers - Dozy Den Helder 70-58. Korfbal Korfbal League. Zaal. Groep A: KZ/Thermo4U - Oost-Arnhem 38-24, AKC Blauw-Wit - PKC/Vertom 16-18, GG/IJskoud - LDODK/Rinsma 26-15. Groep B: DVO/Accountor -Dalto/Klaverbl. 25-17, KCC/CK Kozijnen - TOP/LITTA 16-17, DOS46 - Fortuna/Delta 18-21 Tennis Vrouwen. WTA Melbourne. Finale: Kasat- kina (Rus) - Bouzkova (Tsj/13) 4-6 6-2 6-2. Veldrijden Ethias-cross/St.Niklaas (Bel). Mannen. 1. Iserbyt (Bel) 57.38, 2. Aerts (Bel) +0.14, 3. Van- thourenhout (Bel) +0.20, 4. Van Kessel +0.23. Vrouwen. 1. Betsema 44.31, 2. Worst +0.22, 3. Cant +0.40, 4. Van Empel +0.57. Wielrennen Ronde van de Veren. Arab. Emiraten Eerste etappe (177 km): 1. Van der Poel (Ned/Alp) 3.45.47, 2. Dekker (Ned/Jum) z.t., 3. Mörköv (Den/Dec) z.t., 4. Liepins (Let/Trk) z.t., 5. Viviani (Ita/Cof) z.t., 6. Pogacar (Slo/Emi) z.t., 7. Roux (Fra/Grp) z.t., 8. Harper (Aus/Jum) +0.03, 9. Al meida (Por/Dec) z.t., 10. Masnada (Ita/Dec) z.t. Ronde van Alpes-Maritimes. Derde etappe (136 km): 1. Brambilla (Ita/Trk) 3.43.32, 2. Geoghe- gan Hart (GB/Ins) +013, 3. O'Connor (Aus/AG2) z.t., 4. Molard (Fra/Grp) z.t., 5. Madouas (Fra/Grp) z.t., 6. Fuglsang (Den/Ast) +0.18, 7. Gaudu (Fra/Grp) z.t., 8. Bollema (Ned/Trk), 9. Quintana (Col/Ark) z.t., 10. Woods (Can/ISN) z.t. Eindklassement: 1. Brambilla 12.51.00, 2. Woods +0.05, 3. Mollema +0.06, 4. Molard +0.09. bSnooal Denise Betsema zegeviert ook in Oostmalle. foto belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41