Agenten gaan minder streng bekeuren NIEUWS 3 Kinderen zouden slachtoffer zijn van pedofielennetwerk Ruzie om vegamaaltijd Complotdenkers teisteren al wekenlang een begraafplaats in Bodegraven. Groepjes mensen leggen bloemen en teksten op graven van jong overledenen van wie zij denken dat ze het slachtoffer zijn van een pedofielennetwerk. De gemeente Bodegraven-Reeu- wijk sloeg dit weekend alarm over de 'terreur' van de complotden kers. Sinds de gemeente beveili ging inhuurde en bloemen en kaartjes met pijnlijke teksten ver wijderde, richten de complotden kers hun pijlen op de medewerkers van het dorp in Zuid-Holland. In kleine groepjes kwamen de afgelopen weken complotdenkers naar begraafplaats Vredehof. Zij lieten bordjes en briefjes achter met teksten als 'slachtoffers van kindermisbruik' en 'satanische pedoterreur'. Totdat de graven er vol mee lagen, wat uiterst pijnlijk is voor de nabestaanden van de overledenen. Er is geen enkele aan wijzing dat er iets klopt van de theorieën van de groep. Daarna richtte de groep zijn woede op de gemeente. Een woordvoerder legt uit dat er dage lijks tientallen vervelende en be dreigende telefoontjes binnenko men, waarin Bodegraven wordt beschuldigd van grafschennis. Woordvoerders van de gemeente checken inmiddels bij elk tele- foontje dat binnenkomt eerst of de persoon aan de andere kant van de lijn is wie hij zegt te zijn. De bellers doen zich onder meer voor als journalisten. Burgemeester Christiaan van der Kamp behoort volgens de com plotdenkers ook tot de satanis- tische pedofilie-elite die dit alle maal op z'n geweten zou hebben. De gemeente heeft aangifte ge daan en overlegt met justitie over de te nemen stappen. Burgemees ter Van der Kamp heeft over de zaak contact gehad met minister Ferd Grapperhaus, die heeft ge zegd hem te steunen. Gedenkstenen De onrust in Bodegraven staat niet op zich. De complotdenkers voer den hun bizarre actie ook al uit bij de gedenkstenen van bekende moordslachtoffers zoals Marianne Vaatstra (in 1999 vermoord bij Veenklooster in Friesland) en Nicky Verstappen (in 1998 ver moord op de Brunssummerheide in Limburg). Datzelfde zou de be doeling zijn rond het 'meisje van Nulde' Rowena Rikkers (in 2001 mishandeld en vermoord). Op in ternet circuleert een agenda met nog enkele locaties waar dezelfde actie moet plaatsvinden. Bijvoorbeeld bij de zaak Nicky Verstappen speelt pedofilie inder daad een grote rol bij de veroor deelde Jos Brech, maar er is nooit P RIVM-directeur Jaap van Dissel zou ook deel uitmaken van pedo-elite een spoor gevonden van een 'elite' of 'netwerk' van criminelen dat dit allemaal gecoördineerd uitvoert. Het verhaal duikt desondanks in tal van zaken op. Met regelmaat valt daarbij ook de naam van oud topambtenaar van justitie Joris Demmink, die ooit centraal stond in een onderzoek naar verkrach ting van twee jongens, maar nooit werd vervolgd. De speculaties rond Demmink wakkeren de waanzin nigste complottheorieën aan. In de teksten die op de begraaf plaats in Bodegraven werden aan getroffen, wordt ook Jaap van Dis sel van het RIVM beschuldigd van deelname aan het pedonetwerk. De directeur van het Centrum Infectieziektebestrijding is daar al langer slachtoffer van. Het RIVM deed een tijd geleden al aangifte van smaad en laster, bevestigt een woordvoerder. Micha Kat Een van de mensen achter al deze acties is een beruchte complotden ker, oud-journalist Micha Kat. Hij werd in december in Noord-Ier- land aangehouden, maar op borg tocht vrijgelaten. Nederland wil hem laten uitleveren, maar zover is het nog niet. De aangifte van het RIVM is tegen hem gericht, omdat hij de hetze tegen Jaap van Dissel aanwakkert. Kat maakt graag mis bruik van de groeiende corona argwaan in Nederland, maar be schuldigt inmiddels coronacom- plotdenker Willem Engel ervan onder een hoedje te spelen met de Nederlandse staat. Dat ook Bodegraven in beeld is bij de complotdenkers, komt door het feit dat een meermaals veroor deelde man uit Bodegraven (die inmiddels naar Spanje is verhuisd) een verhaal de wereld in hielp over enkele kinderen die zouden zijn misbruikt of getuige waren van een gruwelijke moord op een meisje. Van Dissel zou daar in zijn visioenen bij betrokken zijn ge weest. De latere dood van die kin deren zou daar een gevolg van zijn. Overigens ligt maar een van de drie mensen op wie de complot denkers doelen, ook echt begraven op de nu bewaakte begraafplaats. De familie van de in 2007 veronge lukte man doet elke theorie af als totale onzin. De actie 'Voor bekeuren moet meer gebeuren' is georganiseerd door de politiebonden NPB, ACP, ANPV en Equipe. Zij roepen hun leden op de komende tijd zo veel mogelijk 'actiebonnen' uit te delen. Het is de bedoeling dat ze alleen nog bekeu ringen uitschrijven bij grove schen dingen van de openbare orde en veiligheid, overtredingen van coro navoorschriften en snelheidsover tredingen. In andere gevallen wordt de overtreding afgedaan met een waarschuwing en een bon met daarop tekst en uitleg over de actie. ,,Denk aan kapotte achterlichten, hangen in een portiek, wildplassen en parkeerovertredingen, relatief ongevaarlijke zaken'', zegt Maarten Brink namens de politiebonden. ,,Corona-overtredingen hebben we uitgezonderd, omdat het zware overtredingen zijn.'' Of ook die be keuringen straks niet meer worden uitgeschreven, als er geen bewe- Het overtreden van de coronaregels is een zware overtreding ging komt in de onderhandelingen, kan Brink niet zeggen. ,,Mijn ant woord is dan: ik sluit niets uit.'' De cao-onderhandelingen lopen sinds oktober. Het loonbod van het kabinet is volgens de bonden veel te laag: 1,3 procent loonsverhoging en twee eenmalige uitkeringen van 300 euro in anderhalfjaar. De bon den willen een loonsverhoging van 2,5 procent en twee uitkeringen van 350 en 300 in zestien maanden tijd. De bonden vinden dat redelijk, ook nu de staat veel geld moet le nen om de economie overeind te houden. Met een loonsverhoging van 2,5 procent blijft in elk geval de koopkracht van agenten op peil. PARIJS/LYON Het plan om op scholen in Lyon alleen nog maaltijden zonder vlees te serveren zorgt voor verhitte debatten tussen Franse poli tici. Zo noemde minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin het plan van bur gemeester Gregory Doucet van Lyon (Groenen) een 'on aanvaardbare belediging' voor boeren en slagers. maandag 22 februari 2021 AT Op begraafplaats Vredehof in Bodegraven laten complotdenkers bloemen en bedreigingen achter. fotos ricardo smit Begraafplaats doelwit van complotdenkers Victor Schildkamp Bodegraven Politieagenten schrijven vanaf 7 uur vanochtend geen bekeu ringen meer uit voor lichte over tredingen. Ze doen dat uit pro test tegen de haperende cao onderhandelingen. Victor Schildkamp Den Haag -Maarten Brink, politiebonden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3