f Femke Bol verbaast met wéér een nationaal record, maar blijft ook nuchter Ook record bij de mannen A 7 ATLETIEK NK INDOOR Het seizoen is nog pril, maar bestaat voor supertalent Femke Bol vooralsnog louter uit uitschieters. Ze versloeg op de NK indoor vriendin Lieke Klaver op de 400 meter, in nog maar eens een nationaal record. ,,Het is soms een beetje onwerkelijk." VOLGENDE EVENEMENT: EK INDOOR 5-7 MAART, TORUN (POLEN) Vier races, vier Nederlandse re cords. Femke Bol opent haar sei zoen op 30 januari in Wenen met 50,96, daarna verscherpt ze haar in- doorrecord in Metz (50,81), in To- run (50,66) en nu in Apeldoorn gaat het met 50,64 alweer harder, goed voor goud op de NK indoor. Daarna legt ze aan de vaderlandse pers uit hoe het is om een wereldster in wording te zijn. Er zijn veel 20-ja- rige meisjes in Nederland voor wie de voorbije maand een stuk saaier is geweest. Nadat ze giechelend achter een laptop heeft plaatsgenomen en na enig gehannes via de oortjes goed verstaanbaar is voor de op afstand BONEVACIA meekijkende pers geeft Bol toe dat het lopen van nationale records al een beetje begint te wennen. ,,Maar ik moet het niet te veel laten wen nen, ik weet dat het heel bijzonder is. Het is soms een beetje onwerke lijk. Ik heb een superseizoen, ben heel fit en in vorm. Dat maakt me superblij." Een superseizoen. Superblij. Praat met Femke Bol en de superla tieven vliegen in het rond. Kenners en fans hemelen de prestaties op van de razendsnel opkomende jonge ster van de Nederlandse atle tiek, maar ook Bol zelf vindt dus al les 'super'. Woensdag wordt ze 21 jaar en over twee weken is ze favo riet voor de Europese titel. Samen met trainingsgenoot en vriendin Lieke Klaver doet ze de sportwereld versteld staan. Wat ze daarvan vindt? „Superleuk", zegt Bol opge wekt. ,,Sinds Dafne en Sifan (Schip pers en Hassan, red.) staat de atle tiek al veel meer in de picture. En nu breken wij met z'n tweeën door. Het is goed om dat samen mee te kunnen maken. En het is ook ge woon heel gezellig." Vandaag is ze Klaver gepasseerd na 250 meter, precies volgens plan. Maar Klaver loopt óók een nieuw persoonlijk record en plaatst zich met 51,21 voor de Olympische Spe len. Over de ontwikkeling van Bol zegt Klaver daarna: ,,Het lijkt écht niet te stoppen." Ook Klaver vindt het 'heel bijzonder om dit samen te kunnen delen'. ,,Ik weet niet hoe ik het ervaren zou hebben, met heel de atletiekwereld tegenover mij, zonder Femke naast me te hebben. Zo heb je het gevoel dat je het niet helemaal alleen doet." Waar hun grenzen liggen? Bol: ,,Ik zou het niet weten." Klaver, zelf ook pas 22 jaar: ,,Ik denk niet dat dat plateau snel bereikt wordt. Mis schien als we 27 of 28 jaar zijn. We zijn jong, we kunnen alleen nog maar harder gaan trainen." Horden gemist Hoe dan ook is de toekomst van de twee veelbelovend. En bij Bol lijkt het allemaal nog iets sneller te gaan. Vorig jaar beleefde ze al haar door braak, vooral op de 400 meter hor den maakte ze grote indruk als snelste vrouw van de wereld in 2020. De bijzondere reeks op de 400 meter, zonder obstakels, heeft haar niet aan het twijfelen gebracht. ,,Totaal niet", zegt Bol. ,,Ik heb de af gelopen maand niet meer op hor den getraind en dan mis ik dat wel. Dat vind ik echt het mooiste onder deel en daarop ga ik mij in het out- doorseizoen ook weer focussen." Hoewel de aandacht rap toe neemt, speelt haar doorbraak zich wel af in coronatijd. Gekenmerkt door lege stadions, nauwelijks toe- schouwers en minder media om haar heen. Zelf ziet ze dat niet als een voordeel. ,,Ik hoop dat het niet lang heel meer duurt. Zoals ik me zelf tot nu toe ken, geven volle sta dions mij juist veel extra adrena line. Ik krijg een kick van zoveel mensen, weet vaak precies waar mijn ouders dan bijvoorbeeld zit- Het is goed om dit samen mee te kunnen maken. En het is ook gewoon heel gezellig ten. Dat zie ik als iets positiefs." Tot nu toe wekt Bol de indruk goed om te kunnen gaan met de op haar gerichte blikken. Ze noemt zichzelf nuchter. ,,Het gaat me best wel oké af. Ik vind alle aandacht niet per se eng. Het is niet dat dit me zomaar overkomt. Ik heb een plan. Dan is het alleen maar heel leuk dat ik steeds sneller ga en ik zie alles wat er dan bij komt als een uit daging." De aandacht is niet de grootste verandering in haar leven, zegt Bol. Dat was de verhuizing naar Papen dal anderhalf jaar geleden. En on dertussen doet ze 'ook nog een beetje studie ernaast': communica tiewetenschappen in Wageningen. Kortom: ,,Ik probeer gewoon me zelf te blijven." maandag 22 februari 2021 GO Wereldster in wording is nu 'écht niet te stoppen' Pim Bijl Rotterdam/Apeldoorn APELDOORN Kort na de vrouwen liep ook Liemarvin Bo- nevacia naar een nieuw nati onaal indoorre- cord op de 400 meter. Met een tijd van 45,99 liet de 31-jarige atleet na en kele moeilijke jaren zien weer helemaal terug te zijn. Hij versloeg Tony van Die pen, de vorige nationaal re cordhouder. ^,-lRlNjj^ Femke Bol verslaat Lieke Klaver op de 400 meter, daarna analyseren de vriendinnen ontspannen de race. fotos anp - Femke Bol over Lieke Klaver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39