klinkt er in het stadion, eindelijk weer Narsingh krijgt een 9 van Jans 5 HUURLING euro. Het kwartet dat overblijft worstelt. Keeper Justin Bijlow (23) stond op de drempel van een debuut in Oranje, maar is sindsdien vooral aan het re valideren. Middenvelder Orkun Kök^ü (20) kon mede door blessure leed de stijgende lijn van vorig sei zoen nog niet doortrekken. Rechtsback Lutsharel Geertruida (20) liet zich dit seizoen in aanval lend opzicht vooral zien, met al zeven goals in 26 duels. Maar zijn optreden tegen Heerenveen was zwaar onder de maat en in de Grolsch Veste zat Geertruida op de reservebank. Ook hij lijkt op dit moment helemaal nog niet klaar voor een grote transfer. De grootste reddingsboei op fi nancieel gebied van Feyenoord is uiteraard de Argentijnse verdediger Marcos Senesi. Tussen de 15 en 20 miljoen euro schatten erkende ma kelaars zijn marktwaarde. De clubs weten inmiddels dat Feyenoord geld nodig heeft, een gegeven dat de verkoopprijzen zal drukken. Verpletterende indruk De centrale verdediger liet in En schede bovendien wederom geen verpletterende indruk achter, juist nu Feyenoord zo vurig hoopt dat hij blijft opvallen nu het slecht gaat. De linksbenige verdediger uit Concor- dia, die niet in lijkt te willen gaan op het verlengen van zijn contract, leek er tegen Twente aanvankelijk met zijn hoofd niet bij. In de Kuip gaat het dus weer eens om geld, ofbeter gezegd een gebrek aan geld. Dick Advocaat hoopt dat de kwestie over het loonoffer snel opgelost wordt. Maar in feite is dat al opgelost, want de spelers moeten gewoon salaris afstaan. Er is geen onderhandelingsruimte. Dat be aamde Jens Toornstra ook na af loop. Dat uitgerekend de midden velder daarover moest praten met de camera's voor zijn neus, was apart. In de Kuip is al langer bekend dat Toornstra helemaal niet tegen stribbelt bij de eis van de clublei ding om in te leveren. Advocaat wilde het gezanik over geld afstaan niet aanvoeren als oor zaak van de onthutsende start in Enschede. ,,Ik denk niet dat spelers bewust minder gaan doen als er iets speelt met een loonoffer. Ik hoop wel dat het snel uit de wereld is, daar moet j e niet mee blijven lopen. Dat het leek alsof de geest uit de fles is? In de eerste fase van de wedstrijd zeker ja. Maar op kracht komen we dan toch weer terug. Op kracht, niet qua voetbal.'' lentedag van het jaar nog wel. Het is bijna gek om te zien. Fans naast elkaar, zingend en juichend als NEC de aansluitingstreffer maakt. De bijna 1200 supporters die naar De Goffert komen (1500 waren toegestaan), zijn verdeeld over zes 'bubbels'. Ze worden een paar dagen vóór en een paar dagen na de wedstrijd getest. Voor elke bubbel gelden eigen regels. Zo hoeven de fans in sommige vak ken geen mondkapje te dragen en mogen ze ook op minder dan 1,5 meter van elkaar zitten. In een ander vak zitten de fans juist keurig op afstand. Iedere be zoeker krijgt een tag met daarin een chip, waarmee alle bewegin gen, contacten en 'gedrag' worden geregistreerd. Over zeven weken hoopt onderzoeksbureau Fieldlab met de conclusies te komen. Met als grote vraag: hoe kunnen we weer veilig naar het stadion? Jordi Croonen (23) is een NEC- supporter van het fanatiekste soort. Voor corona ging hij alle wedstrijden, uit en thuis. Hij is de vaste dj in het supportershome naast het stadion. Al een jaar heeft hij er geen plaatjes kunnen Dit is een dag waarop ik heel lang heb gewacht. Genieten draaien. Eindelijk was hij weer eens in zj stadion, met een goede kameraad. Biertje erbij. Ook de nederlaag kan hem niet chagrij nig maken. ,,Dit is een dag waarop ik heel lang heb gewacht. Genie ten. Ook al was het grootste ge deelte van het stadion leeg. Dat nepgeluid op de televisie, ik trok dat echt niet meer. Ergens voelt het ook dubbel. Ik weet dat ik nu waarschijnlijk weer heel lang moet wachten. Maar ik weet ook dat ik het allerliefste naar NEC ga.'' Zeker als NEC in de Gelderse streekderby in de slotfase op jacht gaat naar de gelijkmaker, is er ka baal in het stadion. Gerammel op de reclameborden, gefluit als de scheids geen rood maar geel geeft aan een speler van De Graafschap. Emoties die gevoelsmatig uit een ander tijdperk komen. Emoties die zo werden gemist. Toch liep het dus niet storm qua aanmeldingen. De strakke regels en de dubbele test zorgden voor barrières. Maf van voetbal Bas Bookelmann (45) is er wel. Zonder twijfel eigenlijk. ,,Ook door en voor hem, hoor'', zegt de geboren Nijmegenaar, terwijl hij naar zoontje Rik van 9 wijst. ,,He- lemaal maf van voetbal, gek van NEC. Maar ik merk het bij mezelf ook. Thuis op de bank kijkentja, je voelt er toch heel veel minder bij. Ik geniet er wel van om weer met die kleine jongen op pad te kunnen. In het zonnetje met je zoon naar het voetbal. Zo hoort het. Helaas is het allemaal niet meer zo vanzelfsprekend." Het supportersleven komt deze middag in De Goffert in elk geval weer een beetje tot leven. Vrien den babbelen na voor het stadion, er klinkt weer eens hi-ha-honden- lul vanaf de tribunes. Je voelt saamhorigheid, proeft ook frustra tie. Precies de emoties die betaald voetbal zo mooi maken. Jordi Croonen moet lachen. ,,Ik heb me ook weer ouderwets druk ge maakt. Dat gaat in het stadion toch sneller dan voor de buis. Die spits van ons joh, Rangelo Janga. We hebben hem gehuurd van Astana. Van mij mag hij daar weer lekker naar terug.'' Het is duidelijk. De supporters waren weer even terug in het stadion. maandag 22 februari 2021 GO Luciano Narsingh versierde een strafschop die de 1-0 voor FC Twente opleverde. En de aanvaller leverde de as sist bij de 2-0 van Ebuehi. De bij Feyenoord mislukte rech terspits liet na rust echter twee gigantische kansen lig gen om FC Twente aan de winst te helpen. Toch was trainer Ron Jans na afloop erg tevreden over zijn aanvaller, die in januari overkwam van Feyenoord. „Want de druk op hem was groot omdat hij tegen zijn oude club speelde'', zei Jans. Maar wat geef je een speler als cijfer die aanvanke lijk beslissend is, maar na rust de wedstrijd min of meer uit handen geeft. Is dat een 5 of een 7? ,,Ik zou hem een 9 geven'', zei Jans. Op de opmerking van een ver slaggever dat hij in dat geval vroeger graag Jans als leraar Duits had gehad, zei de trai ner van FC Twente: ,,Als ver slaggever zou ik hem ook geen 9 geven hoor. Maar hij was uitstekend in het druk zetten. Hij gaf een belangrijke voorzet en kreeg de penalty mee. Ik was blij met de manier waarop Narsingh tegen Feye noord speelde." Gijs Smal (links) en Godfried Roemeratoe (rechts) proberen Feyenoorder Marcos Senesi af te stoppen. foto pieter stam de jonge/anp I De 2-2 op bezoek bij FC Twente was al het zesde gelijk spel van dit seizoen voor Feye noord. Eerder wist het ook niet te winnen van Heracles, FC Utrecht, RKC, Sparta en - op nieuw - FC Twente (thuis). —Jordi Croonen (23), fanatiek supporter van NEC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37