ziet PSV worstelen en toch winnen Tagliafico onzeker voor donderdag 3-1 3 captain zelf een doelpunt zag afge keurd worden, knikte Haller op aangeven van Edson Alvarez ook zijn zevende Ajax-goal binnen. Voor Perr Schuurs (hij stond de voorbije weken zijn plek af aan Jur- riën Timber) was het zijn eerste, toen hij op slag van rust een lage en harde vrije trap na een touche in de hoek zag landen. Toen was de tiende opeenvol gende zege van Ajax in alle compe tities al binnen. Danzell Graven- berch, invaller en broer van Ajax- talent Ryan, haalde nog wel wat glans van de zevende overwinning op rij in de eredivisie. De sterke spits redde niet alleen de eer na ge schutter van Timber en Schuurs, in de slotminuten zorgde hij er ook voor dat Ajax voor het eerst sinds de opener van 2021 tegen PSV ook twee tegengoals incasseerde. PSV, dat weer negen verliespunten meer heeft, is volgende week in Eindho ven voor de derde keer dit jaar de te genstander van Ajax. Donderdag wacht Ajax echter nog een andere zware dobber, als in het thuisduel met de Franse koploper Lille een 2-1-voorsprong wordt verdedigd voor een ticket voor de achtste fi nale van de Europa League. AMSTERDAM De kans is groot dat Ajax het komende donderdag in de return tegen Lille moet stellen zonder Nicolas Tagliafico. De Argentijnse linksback ontbrak gisteravond tegen Sparta vanwege een blessure en heeft vermoedelijk nog wel wat tijd nodig om vol ledig te herstellen. ,,Ik heb donderdag al gezegd dat hij de wed strijd heeft uitgespeeld met een blessure", zei Ten Hag tegen ESPN. ,,Of hij er donder dag wel weer bij is? Dat weet ik niet. Het zijn nog heel wat dagen, maar het is niet heel po sitief op dit moment." Ook achter de naam van Noussair Mazraoui staat een vraagteken. De rechtsback zat net als Tagliafico niet bij de selectie tegen Sparta. ,,Hij heeft een blessure aan het ge zichtsvermogen dus dat zal eerst terug moe ten komen", aldus Ten Hag. Ajax won donderdag in Lille met 1-2, de wi- nende treffer kwam op naam van Brian Brobbey. De spits heeft aangegeven zijn contract niet te verlengen en is, tot teleur stelling van de clubleiding, bezig aan zijn laatste maanden in Amsterdam. Ten Hag heeft zich echter nog niet bij dat aanstaande vertrek neergelegd. ,,Natuurlijk proberen we hem nog over te halen. We vechten voor al onze spelers. Als we de overtuiging hebben dat iemand bij Ajax op zijn plek is, willen we hem daar graag van overtuigen. En wij denken dat Brian hier op zijn plek is. Dus we blijven er nog steeds alles aan doen.'' taren, Mario Götze of Philipp Max op donderdag een uitputtingsslag in Europa hebben geleverd, com pleet met een terugreis erbij op vrijdag, dan weet Roger Schmidt hoe laat het is. Dan kunnen ze op zondag niet altijd starten in een competitiewedstrijd. ,,Sommige spelers hebben moeite om dan fris te zijn en bles sures liggen op de loer'', sprak de trainer van PSV gisteravond na de competitiezege op Vitesse. Dus kiest Schmidt op zo'n dag voor andere, wél frisse starters in zijn basisteam. En kijkt hij of er na rust nog een kwaliteitsimpuls no dig is vanaf de bank. Want dertig minuten, of een helft speeltijd op zondag, dat lukt voor pak 'm beet Malen of Thomas dan wel. Gisteren was weer een dag waarop het zo ging. En er was op nieuw een hoop over te doen. Zelf zei Schmidt het zo: ,,Ik snap echt wel hoe mensen van buitenaf kij ken. Die dachten vandaag: het is tegen Vitesse, goede ploeg, grote belangen, en die trainer van PSV stelt zijn beste spelers niet op. Wat is dat? Maar juist omdat ik de trai ner ben, heb ik extra informatie. Als we waren gestart met de 'beste elf', dan hadden we niet gewonnen Uit data, uit gesprekken, uit wat ik met eigen ogen zie. Én ik heb na tuurlijk ervaren bij vorige clubs hoe het werkt. De beste spelers vormen niet altijd de beste forma tie in een reeks van duels. Als we vandaag waren gestart met de zo genaamd 'beste elf, dan hadden we niet gewonnen. Zeker niet. Daar ben ik 100 procent zeker van.'' Hoe het ook zij, mede door het wisselbeleid van Schmidt werd PSV-Vitesse een boeiende wed strijd met twee totaal verschil lende helften. Vitesse domineerde voor de rust en kwam al na vijf minuten 0-1 voor via spits Broja. Dezelfde speler miste daarna een open kans op de 0-2 (schot op de paal) en zag op slag van rust een penalty teruggedraaid na tussen komst van de VAR. PSV oogde on wennig. Maar na rust, toen eerst Malen en Max invielen en later ook Götze, heerste er maar één ploeg. Via Malen en Götze (2x) werd het alsnog vrij simpel 3-1. Rare coronaseizoen Van 'een verkeerde beginopstel ling' naar 'gouden wissels'? ,,Kijk ernaar hoe je wil, ik kan alleen zeggen hoe ik het zie. En dat is dus anders'', zei Schmidt op die vraag. Voor hem was alleszeggend hoe Denzel Dumfries en Pablo Rosario eraan toe waren op het eind. ,,Die twee zijn fysiek zo sterk als wat, maar zelfs zij hadden kramp, wa ren gesloopt. Dat doet dit rare co ronaseizoen met spelers.'' maandag 22 februari 2021 GO Ajax klaar met Sparta Ryan Gravenberch blijft op de baan na een tackle van Jef frey Fortes. De Aja- cied zag zijn oudere broer Danzell als in valler twee keer sco ren voor Sparta. foto PRO SHOTS/STANLEY GONTHA Erik ten Hag. foto anp —Roger Schmidt 1 PSV - Vitesse 1 0-1 4. Broja 66. Malen 1-1 86. Götze 2-1 88. Götze 3-1 Opstellingen Mvogo Pasveer Dumfries Dasa Rosario Doekhi Baumgartl Bazoer Viergever 89. Teze Mauro Junior 65. Thomas Fein 46. Max Gutiérrez 46. Malen Sangaré Zahavi Vertessen 64. Götze Tronstad Tannane 75. Darfalou Bero Broja 85. Huisman Openda 63. Touré Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35