Vrj Livestream leuk voor rugby-ouders én Ferron en Sil zelf 'Noodsteun cultuur niet voor andere doelen' n 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Net als de herders in de An des en Mongolië, kortom bewoners van de ruigste streken ter wereld, hebben ook wij in de polders in onze provincie nog niet overal geweldig internet. Glas vezel waarlangs de kilobytes onge hinderd zoeven zodat u dat mailtje kan lezen of dat YouTube-filmpje kan bekijken, is niet voor iedereen weggelegd. Gelukkig kwam ons Delta met een oplossing, onder de enigszins cryptische naam 'vast- draadloos. dat past wel bij het energiebedrijf. Een grote mast zendt een signaal naar een kastje bij jou thuis. Je bent dan wel afhankelijk van de hoogte van de bomen die tussen jou en de 'zendmast' staan. En als alles goed gaat, groeien bomen, dus het is wel een beetje spannend. De dienst pakt voor niet iedereen even geluk kig uit, zo begreep ik laatst nog van een boerin een dijk verderop. Maar hier gaat het redelijk. Tot deze week de bus. „Wegens werkzaamheden, bla bla bla, kan het internet vol gende week onderbroken worden wij hopen op uw begrip." Versla gen zit ik met de brief in mijn han den. Begrip? Begrip? Nee, absoluut géén begrip! Wanneer ze morgen het water en het gas afsluiten, is dat nog beter te verdragen dan het internet. Agenda staat vol met digi tale afspraken, en dan word ik opeens van de digitale snelweg af gereden?! schreeuw het uit, krijg hartklop pingen van al de vergaderingen die ik zal moeten laten schieten of die abrupt onderbroken gaan worden. Om het nog maar niet te hebben over al die mails die ik niet kan ver sturen met vragen aan al die an dere laptopslaven. Terwijl ik in het zonnetje fiets dit weekend, begint het mij echter opeens te dagen. Plotseling zie ik het voor wat het is: een geschenk uit de hemel. Iemand heeft het gezucht en gesteun van de afgelopen weken, maanden, ge hoord en gezien en heeft besloten mij een handje te helpen door let terlijk de stekker uit het internet te trekken. Deze druktemaker heeft opeens een internetvrije week! Met dank aan het onderhoudsteam van Delta. Eeuwig erkentelijk. Deze druktemaker heeft opeens een internetvrije week! DE STELLING Vandaag: Ik ben nog niet bezig met de verkiezingen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VACCIN BIJ VEEL OUDEREN GESPREK VAN DE DAS Arrestaties voor drugsbezit Stilgelegde kraker Dow weer opgestart GOES Politiehond spoort ruitvernielers op Vanaf het verhoogde terras filmt Izhar Geuze zaterdagochtend de training van de benjamins van de Middelburgse rugbyclub. De beel den zijn door ouders thuis te bekij ken via YouTube en Facebook. Hij benadrukt dat het nog een test is, maar halverwege de training is Geuze tevreden: de techniek werkt. En via de app komen reacties binnen van ouders, meldt teamma nager Sjoerd Brasser met een grijns. ,,Of je de camera een beetje meer naar links wilt richten." Het idee leefde al iets langer, maar Geuze wilde het goed voorbe reiden. ,,We waren er toen nog niet klaar voor." Met simpele hulpmid- delen lukt het zaterdag prima. ,,Het cameraatje is al een paar jaar oud, ik heb een extra kabeltje gekocht en een apparaatje om de beelden om te zetten naar de kwaliteit van sociale media. Laptop eraan en het werkt. Het beeld is vloeiend." Vanaf nu kunnen de trainingen dus thuis worden meegekeken. ,,De ouders missen het dat ze niet hier kunnen zijn", vertelt Brasser. ,,Dit is een mooie manier om ze betrok ken te houden. Op termijn willen we zo ook wedstrijden gaan strea- men." De ouders missen het dat ze niet hier kunnen zijn Ferron en Sil hebben er tijdens de training niks van gemerkt dat ze zijn gefilmd. ,,Maar het is wel leuk", vinden ze. ,,Ik ga het straks zelf ook terugkijken", zegt Ferron. Sil knikt: ,,Op het veld ziet het er anders uit. Ik wil wel eens zien hoe het er van bovenaf uitziet." Komt elke euro van de 2,6 miljoen aan noodsteun voor de Zeeuwse cultuur wel op de juiste plek te recht? De PvdA is bang van niet. De provincie moet gemeenten daarop aanspreken, vinden Statenleden Ralph van Hertum en Inez Flame- ling. Vanuit Den Haag hebben de Zeeuwse gemeenten in totaal 2,6 miljoen euro gekregen om cultu rele instellingen te helpen die hard zijn getroffen door de coronacrisis. Hoewel het geld daarvoor bedoeld is, zijn ze niet verplicht het uit te geven aan cultuur. Dat maakt Van Hertum en Flameling ongerust. 'Wij willen niet dat het geld wordt gebruikt om schulden af te lossen, wegen aan te leggen of gaten in de begroting te dekken', schrijven zij in een toelichting op vragen aan het dagelijks provinciebestuur. 'Dit geld hoort in de culturele sector'. De PvdA vraagt het provinciebe stuur, dat niet over het geld gaat, zich in overleg met de gemeentebe sturen 'tot het uiterste in te span nen' om het hele bedrag bij de cul turele sector te krijgen. De Staten leden vragen ook wat er nog meer nodig is om de cultuur in Zeeland te redden. EZRC OEMOEMENOE maandag 22 februari 2021 Er zit iets tegenstrijdigs in, maar Er kwam een briefje van Delta in Ik trek mijn haren uit het hoofd, Reageer op pzc.nl Weekeinde: Je bent een dief van je eigen por temonnee als je nu een huis koopt 2126 stemmen Z KI KUNSTGEBIT. HIJ PROBEERDE NET PFIZER WIT TE spreken wat ZOEK JE VLISSINGEN De politie heeft zaterdag avond in Vlissingen en Terneuzen twee mannen aangehouden omdat zij een illegale hoeveelheid drugs bij zich droegen. Beiden liepen bij surveil lancerondes tegen de lamp. Er is geen verband tussen de twee arresta ties. Een 18-jarige Mid delburger werd op het Vlissings Bolwerk in Vlis singen in de kraag gevat, hij had vijftien gram hen nep bij zich. Het is straf baar om meer dan vijf gram op zak te hebben. Op de Sloelaan in Ter- neuzen werd een 20-ja- rige man in een gepar keerde auto aangehou den. Hij had zo'n 350 gram hennep bij zich. TERNEUZEN Chemieconcern Dow in Terneuzen heeft afgelo pen weekend de vorige week dinsdag na een druppellekkage in een pijpleiding stilgelegde kra kerinstallatie weer opge start. Om dit veilig te doen is zaterdag veel extra fak kelactiviteit geweest, waarbij een vlam in de wijde omtrek goed zicht baar was. Bij de druppel lekkage was een beperkte hoeveelheid van de bij tende stof natronloog vrij gekomen. Zaterdagmid dag waren de noodzake lijke herstel- en onder houdswerkzaamheden af gerond, liet Dow weten, zodat de kraker opnieuw kon worden opgestart. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie verdachten opgepakt wegens open lijke geweldpleging in Goes. De agenten zet ten politiehond Barry in om de daders te achter halen. De verdachten gooiden een raam in en gingen ervandoor, maar hadden geen rekening gehouden met de diensthond van de Zeeuwse politie. Twee van hen werden door de politiehond opgespoord. Ook de derde persoon is aangehouden. De da ders worden ook ver dacht van het overtre den van de avondklok. Wat een gemis is het toch: geen papa en mama langs de lijn, in het zonnetje, kletsend met de andere ouders, kijkend naar de sportende kinderen. ,,Ja, dat is wel jammer dat dat niet kan", vinden de rugbyers Ferron Del- lebeeke (9) en Sil Terlouw (8). Daarom is Oemoemenoe zater dag begonnen met het live streamen van trainingen zodat papa en mama thuis kunnen meekijken. Maurits Sep Middelburg -Sjoerd Brasser, teammanager rugbyclub Oemoemenoe Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ferron Dellebeeke (9 jaar, links) en Sil Terlouw (8) van rugbyclub Oemoemenoe uit Middelburg. ,,Het is wel jammer dat ouders niet bij de training kunnen zijn." foto maurits sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2