s? Samenscholingen mijden, op één na Ontpoldering: Robesin komt met nieuwe petitie Zout 2 LENTEWEER IN ZEELAND Commentaar Op straat is nog weinig te merken van de komende ver kiezingen. De borden waar partijen hun posters op kun nen plakken, waren de afgelopen week nog grotendeels leeg. Dat zal ongetwijfeld aan het winterweer hebben gelegen. Het lentezonnetje gaf plakkers dit weekend de gelegenheid voor een inhaalslag. Veel meer zit er niet op. De verkiezingsstrijd wordt op radio, televisie en internet uitgevochten. De maatregelen tegen co rona maken een ouderwetse campagne bijna onmogelijk. Er zijn geen drukke plekken waar partijtijgers kunnen flyeren. Sterker nog, de meeste partijen hebben hun kader laten weten samenscholingen te mijden. Op zijn best worden folders in de brievenbus gestopt. Aanbellen en een roos aanbieden, de for mule waarmee Diederik Samsom in 2012 zo succesvol was, is er dit jaar niet bij. Dat is een verarming. In verkiezingstijd trekken Haagse poli tici vaker dan anders het land in om te horen wat mensen be langrijk vinden. Sociale media als Facebook, Twitter en Insta- gram bieden wel enig soelaas, maar kunnen echt persoonlijk contact niet vervangen. Ze maken partijen wel creatief. Forum voor Democratie spant daarin de kroon. Thierry Baudet en zijn partijgenoten doen alsof ze zich hou den aan de coronamaatregelen waarmee ze het niet eens zijn, maar in werkelijkheid ondermijnen ze die met hun guerilla mar keting die bedoeld is om een menigte te lokken. Ze mogen blij zijn dat de politie, in hun ogen een instrument van een ondemo cratisch partijkartel, zich zo tolerant opstelt. Baudet en zijn partijgenoten van Forum voor Democratie mogen blij zijn dat de politie tolerant is Johan Robesin geeft niet op. Het oud-Statenlid uit Hoek heeft een open brief geschreven aan de Tweede Kamer waarin hij zich ont stemd toont dat geen aandacht wordt besteed aan zijn boek Alles voor de Hertogin en zijn petitie om de besluitvorming rond de Zeeuwse ontpoldering te onder zoeken. Robesin heeft zijn recent ver schenen boek cadeau gedaan aan alle 150 Kamerleden. Er kon niet eens een bedankje vanaf, schrijft hij. Zijn verzoek voor een parle mentair onderzoek naar de besluit vorming rond de ontpoldering van de Hedwigepolder is afgedaan met een automatisch bericht van ont vangst. De Kamercommissie Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit ALMANAK 'Zuster, heeft u tijd voor een lekker kopje koffie?' Tsja, het kwam deze morgen niet zo uit voor de thuiszorgmedewerk ster. Ze had nog vele adresjes te bezoeken en dus was er eigen lijk geen tijd voor een koffiemo- mentje. Maar ja, ze wilde die lieve mensen, waar ze al jaren wenst de zaak niet te agenderen. Volgens Robesin is zo'n onder zoek juist nu relevant, omdat er dis cussie is ontstaan over de aanleg van wisselpolders. Dat is een idee Oud-Statenlid uit Hoek schrijft open brief aan de Tweede Kamer om Zeeland te beschermen tegen hoogwater, door stroken land tus sen twee dijken te laten opslibben door de zee. Ontpoldering dus, concludeert Robesin. Na de verkiezingen van 17 maart gaat hij een nieuwe poging doen om een onderzoek in Den Haag op de agenda te krijgen. Tip? redactie@pzc.nl komt, ook weer niet teleurstel len. En dus klonk er uiteindelijk een welgemeend ja. Niet veel la ter stond er een kopje koffie voor haar neus. Met de geur was niks mis, met de smaak wel. Wat bleek. De vrouw des huizes had de suiker verwisseld voor een flinke schep zout Agent richt wapen op motorcrossers Boetes bij controles op aanhangwagens Bij een verkeerscontrole op het bedrijventerrein in Oostburg zijn twintig au to's met aanhangwagens gecontroleerd. De politie schreef meerdere bekeu ringen uit. De controle werd uitgevoerd door studenten. Er zijn onder meer boetes uitgedeeld voor een lading die niet juist was afgedekt, een hulpkoppeling die niet juist bevestigd was, rijden zonder rijbewijs, het niet kunnen tonen van een rij- of identiteitsbewijs en een gebrek aan wer kende verlichting op een aanhangwagen. De boe tes kwamen in totaal neer op zo'n 2500 euro. HANSWEERT Schip loopt vast op Westerschelde Nauwelijks een week nadat het ijs is weggesmolten, ziet februari er al uit als mei. Campers staan langs het water, jachten varen uit, de eerste tenten zijn opgezet en wielrenners rijden in een korte broek. Je waant je toch al een beetje in de zomer.'' Jan van Schagen staat aan boord van de Azimut, zijn ouderwetse zeiljachtje dat doet denken aan een Deens visserschip. De Goesenaar wijst op het water rond de boot, die ligt afgemeerd aan een steiger in de haven van Wolphaartsdijk. ,,Vorige week was dit helemaal dicht gevroren." Inmiddels heeft hij de an tivries uit de motor getapt, zijn stootwillen aan boord gehesen, en is hij klaar om uit te varen. ,,Het is echt be lachelijk. Vorige week stond ik nog op mijn schaatsen en nu vaar ik het Veerse meer op. Maar ik vind het prima, twee van die leuke dingen in één week.'' Hij is wel bang dat het ijs- vogeltje, dat tijdens de vorst periode onder de steiger schuilde, het loodje heeft ge legd. ,,Ik hoor hem niet meer. Hij kon hier aan de kant geen voedsel meer vinden, denk ik. Zie je die afwateringsbui zen? Daar hingen vorige week enorme ijspegels aan." Van Schagen kan niet wach ten om weg te varen. „Ieder een wil vandaag naar buiten. Mensen voelen zich opgeslo ten, juist nu in coronatijd. Dan wil je met dit weer een beetje vrijheid pakken.'' Ook Sophie de Laat heeft Veel fietsers trokken er dit weekend weer op uit, zoals hier in Veere. foto lex de meester een gevoel van vrijheid, al heeft dat volgens haar geen relatie met de coronacrisis. ,,Ik werk thuis en daar heb ik het enorm naar mijn zin." Maar zaterdag heeft ze hals overkop de tent in haar auto geladen en is ze met haar zoon Olivier (8) en zijn vriendje Cas (9) vanuit Den Bosch naar Zeeland gereden. Ze ving bij meerdere cam pings bot, omdat de velden nog te drassig zijn, maar op de Annahoeve bij Kortgene was ze van harte welkom. Voor de tent is een groot houtvuur aangelegd en So phie roert in de dampende soepketel die erboven hangt. Als een kacheltje tussen de mannen Nooit eerder heeft ze in fe bruari de tent opgezet. „Nor maal gesproken zouden we op wintersport zijn. Toen ik zag dat het zulk mooi weer werd, zei ik zaterdag: 'Weg wezen.' Ik had mijn zoon vo rige week in skipak afgele verd bij mijn man. Dat had hij gisteren nog aan toe ik hem weer ophaalde. Nu zit ten ze in hun hemd. Bizar.'' Koud was het wel, bekent ze. ,,Omdat we zo snel zijn vertrokken, heb ik er niet aan gedacht folie mee te nemen voor op de grond. We heb ben wel een heel dik lucht bed, maar de kou trok toch op. Ik heb als een kacheltje maandag 22 februari 2021 Ernst Jan Rozendaal Den Haag MIDDELBURG Een agent in Middelburg heeft vrijdag zijn wapen getrokken toen enkele motorcrossers recht op hem af kwamen. De poli tie kreeg de melding dat er illegaal gecrosst werd op een pad bij Middel burg. Een agent trof vier motorrijders aan. Drie van hen wilden er van door gaan. Daarbij voelde de agent zich zo in het nauw gedreven, dat hij zijn dienstwapen trok en die op de mannen richtte. Toch ging het trio er - door een sloot - vandoor, meldt de politie. Na 'een goed gesprek' met de enige overgebleven cros ser meldden de anderen zich alsnog. Ze hebben een boete gekregen. OOSTBURG Een Bulgaars binnen vaartschip is vrijdag vastgelopen op de Wes terschelde. De Solist liep rond 19.00 uur aan de grond. Het schip kwam op eigen kracht weer los en voer naar de haven in Hansweert, waar het een ander schip raakte. Sleepbo ten schoten te hulp, net als de politie. Die con stateerde dat het schip zoveel mankementen vertoonde, dat het niet verder mag varen. Ook het vaarbevoegdheids- bewijs van de kapitein bleek niet in orde. Hem hangen meerdere boe tes boven het hoofd. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22