Lentekriebels... in februari! Middelbare scholen mogen weer open Vind alles over bakken op ah.nl/bakken KR Walcheren 1 miljoen vaccinaties Hoop voor kappers, rest maatregelen blijft Ajax zet Sparta simpel opzij Novak Djokovic Dat is het t&fck&të&van Albert Heijn (01 Stonden we vorige week nog op het ijs, dit weekeinde was het met temperaturen van 15, 16 graden plots lente. De ijsmuts werd ingeruild voor de zwembroek. Friso (oranje zwembroek) en Bauke durfden het zaterdag aan om het water in te gaan bij de Brouwersdam in Scharendijke. Even lekker zwemmen en dan snel weer naar de kant, waar mama klaarstond met een warme handdoek. 17°C Nederland bereikt mijlpaal, Europese middenmoot in zicht Het formele besluit wordt pas morgenochtend door het kabinet genomen, waarna die avond weer een persconferentie wordt gehou den door premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid). Het huidige pakket aan maatre gelen loopt af op 2 maart. Vaststaat dat het leeuwendeel van de hui dige regels zal worden verlengd. Dat geldt ook voor de avondklok. Het kabinet wil op die manier 'ruimte scheppen' om versoepe lingen voor jongeren mogelijk te maken, zo bevestigen bronnen rond het kabinet. Kappers Middelbare scholen gaan weer open en heel misschien gaat dat ook gelden voor het middelbaar beroepsonderwijs (mbo). Hoe de lessen er voor middelbare scholie ren precies uit gaan zien, staat nog niet vast. Mogelijk worden klassen opgedeeld, zodat steeds maar de helft naar school kan. Maar dat is nog onderwerp van overleg. Verder neemt het kabinet mor gen ook een besluit over de con- tactberoepen, zoals de kappers. Het kabinet denkt erover hun weer toe te staan aan het werk te gaan. Als dat gebeurt, zal dat wel onder de uitdrukkelijke voor waarde zijn dat iedereen zich streng aan de coronamaatregelen houdt. Dat betekent niet met te veel mensen in een ruimte en het verplicht dragen van mondmas- kers. Ook wordt de eventuele ver soepeling snel weer teruggedraaid als het aantal besmettingen weer verder oploopt. Het aantal besmettingen stijgt al een paar dagen licht. Gisteren meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 4720 nieuwe positieve co- ronatesten. Dat zijn er meer dan het gemid delde van de afgelopen week, dat op 3935 lag. Het kabinet vindt het daarom niet verantwoord veel re gels te versoepelen. Wel wil het ge hoor geven aan de roep om in elk geval iets te doen voor jongeren. Leerachterstanden lopen op en veel kinderen kampen met klach ten van depressieve aard. P4 Nieuwsmedia Koploper kan zich nu richten op Lille zit weer steviger op de troon ZEELAND2 maandag 22 februari 2021 Vrijwel overal zon en zacht weer P4-5 Leerlingen op de middelbare school kunnen vanaf volgende week weer naar de les. Dat heeft het kabinet gistermiddag besproken tijdens een overleg op het Catshuis. Bijna alle an dere coronamaatregelen wor den echter verlengd na 2 maart, inclusief de avondklok. Hans van Soest Den Haag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 SPORT 8-9 v-r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1