Baudet: Vier zetels voor FvD 'kan gewoon niet' SM EUWS 11 Lijsttrekker Kees van der Staaij (SGP) live bij de krant Onderzoek verhuizing dassen Op Twitter valt Baudet opiniepeiler Maurice de Hond aan, die Forum voor Democratie in zijn jongste poll op vier zetels peilt. 'Dit kan gewoon niet', schrijft Baudet. De Forumleider is bezig met een serie campagnebijeenkomsten in het land. Daar komen telkens honder den mensen op af. Volgens Baudet tonen de bijeenkomsten aan dat zijn aanhang veel groter is dan de peilbureaus aangeven. Maurice de Hond geeft aan geen behoefte te hebben om te reageren op Baudets beschuldiging. FvD heeft nu twee zetels in de Tweede Kamer. Dat aantal kan verdubbelen volgens de polls, maar de winst leek veel groter te worden. Twee jaar geleden werd Forum de grootste bij de Statenverkiezingen en stond de partij in de peilingen voor de Kamerverkiezingen op meer dan 25 zetels. Sindsdien zit de partij in een vrije val. Eind vorig jaar splitste een deel zich af onder de naam JA21. Controleren De verdachtmaking van Baudet aan het adres van De Hond staat niet op zichzelf. Eerder zei hij al 'te hopen dat de verkiezingen eerlijk verlo pen'. Tijdens een bijeenkomst in Katwijk afgelopen donderdag riep hij zijn aanhang op in de stembu- reaus te gaan controleren of dat in derdaad zo is. Zaterdag suggereerde Baudet tij dens een bijeenkomst in Vlissingen dat Nederland geen democratie is. ,,Ik zou niet weten wat er nog meer moet gebeuren in een land om de bevolking tot razernij te brengen. Ik verwacht dan ook dat jullie samen met ons het grootste civiele leger dat dit land ooit gekend heeft gaan vormen. En dat wij op 17 maart de vrijheid heroveren, het land terugpakken, onze democratie herstellen.'' D66-fractievoorzitter Rob Jetten vindt dat Baudet zijn achterban aan het opstoken is. Hij roept VVD en CDA nogmaals op te breken met t FvD-voorman roept zijn aanhangers op grootste civiele leger ooit te vormen Forum voor Democratie in het pro vinciebestuur van Noord-Brabant. ,,Deze ophitsing van Baudet is opnieuw te gek voor woorden! Elke dag dat VVD en CDA met Forum voor Democratie besturen wordt de smet op hun blazoen groter. Rutte en Hoekstra halen daarmee niet alleen haat het Brabantse be stuur binnen, maar gedogen ook dit soort aanvallen van Baudet op de rechtsstaat.'' Volgens een woordvoerder van Baudet bedoelde hij met zijn op roep om een civiel leger te vormen niet dat mensen echt moeten gaan vechten, maar dat ze vooral moeten gaan stemmen. ken op welke locaties stikstof ruimte nodig is, en hoe die ruimte er komt. Welke boeren koop je uit, welke niet? Dat wordt nog heel spannend.'' Ondertussen proberen VVD en CDA de plattelandskiezer in deze campagne te vriend te houden. 'Nederland zonder boeren, tuin ders en vissers is als het Rijksmu seum zonder Rembrandts', schrijft het CDA in zijn verkiezingspro gramma. Het aantal boeren in Ne derland loopt al jaren terug - ze zijn nog met zo'n vijftigduizend en ver tegenwoordigen slechts één Ka merzetel - maar veel kiezers voelen zich verbonden met het platteland. Toch twijfelen veel van hen over een stem op VVD of CDA, want de twee regeringspartijen zijn nu wél met extra regels gekomen in de stikstofwet. Oppositiepartijen PVV en Forum voor Democratie probe ren nu de boerenstem naar zich toe te trekken door de hele stikstof crisis terzijde te schuiven. Maar door het probleem te ont kennen, gaat het niet weg. Zelfs de nieuwe leider van werkgeversorga nisatie VNO-NCW Ingrid Thijssen roept op tot stikstofbeleid. ,,Er wordt altijd heel erg gekeken naar de financiële ruimte'', zei ze deze maand in haar eerste interview met deze krant. ,,Maar het is de stikstof ruimte, stupid!" VRAGEN De provincie Limburg laat nog eens onderzoeken of vier in Roermond gevangen das sen overgebracht worden naar een nieuw onderkomen in Vlodrop, niet ver van Roer mond. Natuurorganisaties hebben kritiek op dit plan, omdat daar volgens hen al een dassenfamilie woont. De nieuwe dassenfamilie wordt door de zittende dassen mogelijk als indringers be schouwd. ,,In het belang van het welzijn van de dassen en om nog meer hectiek uit te kunnen sluiten, wordt nu nogmaals nauwkeurig naar de beoogde herplaatsingslocatie gekeken'', liet de provincie gisteren weten. Uit eerder onderzoek zou vol gens de provincie blijken dat in Vlodrop geen bestaande dassenburcht is, maar ecoloog Wim Tegels liet zaterdag zien dat die pal naast de door de provincie aangelegde kunst burcht ligt. ,,Als beide dassen- families bij elkaar komen gaan ze met elkaar vechten op leven en dood'', aldus Tegels. Om die reden verzet hij zich, net als andere natuurorgani saties, tegen de verhuizing naar Vlodrop. Mogelijk dragen we ook in 2022 nog mondkapjes Vrijwilligers ruimen olie op stranden op Duizenden vrijwilligers zijn gisteren bijeengekomen op Israëlische stranden om olie resten op te ruimen. Milieu groeperingen spraken van een ramp en lieten beelden zien van met teer bedekte schild padden. Israël zoekt nog naar het schip dat verantwoorde lijk is voor de vervuiling. Het verwijderen van de resten zal volgens officials maanden en misschien jaren duren. Het le ger heeft duizenden soldaten toegezegd om te helpen. 'Oppositie wint nog niet' Weer protest in Myanmar Toestemming voor cannabis maandag 22 februari 2021 GO De veestapel zorgt voor 40 procent van de stikstofneerslag in de natuur. foto anp Forum voor Democratie staat in de meeste peilingen op drie tot vier zetels, maar volgens partij leider Thierry Baudet zouden dat er veel meer moeten zijn. Hans van Soest Den Haag ROERMOND Anthony Fauci, immunoloog en adviseur van de Ameri kaanse regering, op CNN over een mogelijke versoepe ling van de coronamaatregelen. TEL AVIV Vandaag komt SGP-lijst- trekker Kees van der Staaij langs op onze redactie. Van 16.00 tot 17.00 uur gaat hij live met lezers in gesprek over de komende Tweede Kamerverkiezingen. De ontmoeting is te volgen op de website van deze krant. Van der Staaij is de vierde lijsttrekker die te gast is in onze verkiezingsstudio in Rotterdam. Afge lopen week gingen Lilianne Ploumen (PvdA), Lilian Marij- i nissen (SP) en Jesse Klaver (GroenLinks) hem voor. Komende woensdag is Esther Ou wehand van de Partij voor de Dieren present in de studio. Lezers konden de afgelopen tijd al vragen insturen aan de lijsttrekkers. Ook tijdens de uitzending is het mogelijk om mee te doen. De lijst trekkers reageren op stellin gen uit onze Kieswijzer en we spreken met mensen in het land over een actueel probleem. Vragen aan de lijsttrekkers zijn nog altijd welkom. Speelt er iets in uw regio, maakt u zich zorgen over het leven na corona of bent u gewoon benieuwd naar de persoon achter de cam pagneposter, grijp dan uw kans en stuur uw vraag in naar steljevraag@ dpgmedia.nl. PLOFKRAAK AJu\ lil riÜÜÏi Op de Overtoom in Amsterdam-West is in de nacht van zaterdag op zondag een plofkraak gepleegd op een pinauto maat van een avondwinkel. Er gingen meerdere explosieven af. De politie heeft drie verdachten aangehouden. foto anp GENÈVE/MINSK Oppositieleider in Belarus Svetlana Tichanovskaja er kent dat het verzet tegen president Alexandr Loeka- sjenko niet aan de winnende hand is, na maanden van massale protesten. ,,We hebben niet de middelen om het geweld van het regime tegen de demonstranten tegen te gaan'', zegt ze tegen de Zwitserse krant Le Temps. YANGON In Yangon, de grootste stad van Myanmar, protes teerden gisteren opnieuw duizenden mensen tegen het militaire regime. In tweede stad Man- dalay kwamen honderden beto gers samen. BANGKOK Thailand gaat boe ren stimuleren om cannabis te ver bouwen, zolang ze samenwerken met ziekenhuizen die het middel voor medische doelein den gebruiken. De boeren moeten wel toestemming vragen aan de au toriteiten. Vorig jaar haalde Thai land bepaalde soorten cannabis van de lijst met verboden verdo vende middelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11