'Ik wil écht kunnen shoppen' GELD GELUK Gerda en Gerard sparen geld uit nu Gerda niet kan winkelen en is gestopt met roken. Gerda Gerard Gerard: ,,Ons huis gaat op de schop. De oppervlakte wordt verdubbeld naar 100 vierkante meter en er komen zonne panelen, driedubbel glas, isolatie en vloerverwarming. Ik ga alles zelf doen en schat de kosten op 80.000 euro. We hadden behoorlijk wat overwaarde van ons vorige huis en ook wat spaargeld.'' Gerda: ,,Dit wordt ons vijfde huis dat Gerard zelfverbouwt.'' Gerard: ,,Sinds mijn pensioen heb ik een eigen bouwbedrijfje, daardoor hebben we lekker wat extra inkomsten. Gerda heeft niet zo veel pensioen opgebouwd.'' Gerda: ,,Ik werkte 15 tot 20 uur per week, 16 jaar lang. Verder deed ik het huishouden en de kinderen.'' Gerard: ,,Ik heb 51 jaar continu gewerkt. We hebben het gelukkig goed, hoeven niet te beknibbelen.'' Gerda: ,,Dat was in de begintijd anders. Als onze zoon, een wildebras, zijn broek scheurde, kon ik geen nieuwe kopen. Dan naaide ik er een lapje op.'' Gerard: ,,We begonnen met bijna niets. Ons eerste huis kostte toen we 45 jaar geleden trouwden 18.000 gulden, daar heb ik niet van geslapen. Daarvoor koop j e nu niet eens een auto. We hebben een Renault Scénic van 35.000 euro, van ons spaargeld betaald.'' Gerda: ,,We sparen nu geld uit.'' Beste koop Gerda: ,,Ons nieuwe huis. We zijn in januari verhuisd. Ik wilde een tuintje, hiervoor woonden we in een appartement." Slechtste koop 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO KOEN VERHEIJDEN Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Gerda Meijer (68) werkte in een bakkerswinkel en is nu gepensioneerd. Gerard Meijer (67) is ge pensioneerd bouwvakker. Gerda en Gerard wonen met hondje Puck in een koophuis, een bungalow in Doetinchem. Ze hebben een zoon en dochter en drie kleinkinderen. Gerard: ,,Een caravan. We hebben hem nog niet kunnen gebruiken, alles vanbinnen zit nog in plas tic. Hij kostte 22.000 euro.'' Gerda: ,,Mijn eerste e-bike. Als ik links wilde, ging hij rechts, heel instabiel.'' Gerard: ,,Een Tsjechische auto. Ik had hem voor zo'n 12.000 gulden gekocht. Een jaar later kreeg ik er maar 3000 gulden voor terug.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 86