Wie onder de vraagprijs biedt, is al bij voorbaat kansloos op 4 www.vanhoevema de twintigers verrast, als ze de woonkamer binnenkomen. „Gro ter dan op de foto's leek." Voorzaat knikt instemmend en somt geroutineerd de andere pluspunten van de woning op. „Kunststof kozijnen, dubbele be glazing, nagenoeg overal rollui ken. U kunt er in principe zo in." Boven zijn nog drie slaapkamers en een badkamer, inclusief futu ristische douche- en badcabine met 'verschillende ontspannende functies', belooft de verkoopbro chure. Jaleesha merkt op dat de vloeren wat scheef lopen. ,,Hout hè", reageert Voorzaat. ,,Dat werkt, dat leeft. Zolang je maar niet je bed uitrolt, is dat niet erg." ,,Een heel leuk huis", conclude ren de twee, als ze na een kwartier weer buiten staan. Los van elkaar zijn ze al een jaar op zoek naar een woning. Bezichtigingen doen ze meestal samen. ,,We hebben er al zeker dertig gedaan. Het is nog niet voorgekomen dat we allebei een bod uitbrengen. Als de ander de woning leuker vindt, zeggen we: doe jij het maar." Tot nu toe stuitten beiden telkens op hogere bieders. ,,Soms zakt de moed je wel in de schoenen. Maar het is wat het is. Het is voor iedereen moeilijk om ertussen te komen." Overgeslagen De gekte die de huizenmarkt in de Randstad de afgelopen jaren kenmerkte, is inmiddels naar an dere regio's overgeslagen. Ook in Zeeland is het overbieden de norm geworden. Vorig jaar ver dubbelde het aantal huizen dat NVM-makelaars boven de vraag prijs verkochten. In het laatste kwartaal van 2020 ging bijna de helft (ruim 46 procent) boven de vraagprijs van de hand. ,,46 procent? Voor mijn gevoel ligt dat nog veel hoger", zegt Marco van der Knaap van M2 Ma kelaars. ,,Ik heb het idee dat op dit moment 75 tot 80 procent boven de vraagprijs weggaat." Zodra er een woning beschikbaar is, wor den er een of twee kijkdagen ge houden. Bezoekers kunnen kort daarna een bod uitbrengen. Nadat de deadline is verstreken, gaan alle biedingen anoniem naar de verkoper. Die kiest in negen van de tien gevallen voor het hoogste bedrag. ,,Het is een heel rare markt", be aamt Van der Knaap. ,,Voor de ko- per is het niet transparant, want je weet nooit hoeveel mensen er nog meer op een woning azen en wat die bieden. De kans is groot dat je achter het net vist. Dat is heel zuur. Dat snap ik oprecht, maar ik zou niet weten hoe het anders zou moeten. Uiteindelijk werken wij meestal voor de koper, voor wie we het beste resultaat eruit probe ren te slepen. Dat doe je door ie dereen een kans te geven en de markt haar werk te laten doen." Realistisch Niek Harinck (24) uit 's-Heer Arendskerke en Stef van der Locht (25) uit Uden willen gaan samen wonen, liefst in een instapklare woning in Goes of omgeving. Dat valt nog niet mee. ,,We hebben al drie keer geboden op een huis, maar werden telkens dik overbo- den, terwijl we zelf toch ook ruim boven de vraagprijs zaten. We hadden niet verwacht dat het zo erg is. We proberen realistisch te blijven, maar tegelijkertijd word je gedwongen om mee te gaan in de gekte, want anders vind je nooit een huis." Het is al heel lastig om mee te kunnen dingen. ,,Als een huis be schikbaar komt, moet je echt bin- nen een dag bellen om een be zichtiging af te spreken. Anders zit het al vol en beland je op een reservelijst. Makelaars nodigen bijvoorbeeld maximaal vijftien mensen uit, want ze weten dat er altijd wel iemand bij zit die een mooi bod doet. Vaak moet je op basis van de foto's al een duidelijk beeld hebben van wat je wil bie den, want na de bezichtiging gaat het heel snel." Dat vorig kwartaal in Zeeland 46 procent boven de vraagprijs werd verkocht, verrast Paul de Vries, woningmarktexpert bij het Kadaster. ,,Dat is echt behoorlijk ZATERDAG 20 FEBRUARI 2021 GO S* «f Niek Harinck (midden) en Stef van der Locht in Kloetinge. Links makelaar Wil- bert Schipper, fotoboaztimmermans Hendrik van Hoeve van de Zeeuwse afdeling van NVM. foto camile schelstraete VERVOLG VAN PAGINA 3 Jaleesha Verduijn Lunel in de woning aan de Vlissingse Anjelierenlaan. Rechts ma kelaar Rogier Voorzaat, fotoboaztimmermans makelaars - taxateurs Herengracht 3,4531 Gm Makelaar Rogier Voorzaat. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52