Jan Vantoortelboom Mijn vakantiebusje is verkocht In het nieuws mm Uit het nieuws Online voorronde debatwedstrijd Schaatsweekend was een feest DEZE WEEK IN Z. 'Als de verbinding niet goed is, komt de boodschap niet over' 'De sfeer was gemoedelijk en goed' 6 CAROLIENE HOUDTDODE ZO MOOI MOGELIJK 8 MARTIN: BELDERT WAS EEN BUURTSCHAP 16 ERIK VERLOOR ZOON DOOR ZELFDODING Mijn oudste zoon zei dat ik vroeger bijna alle auto's een naam gaf 2 Vijn vakantiebusje is verkocht. Aan twee Ma rokkanen uit Amsterdam. Ja. In tegenstelling tot wat u nu misschien denkt, ging alles van een leien dakje. Zelfs de betaling. Bijzonder beleefde en eerlijke man, al ging ie net wat te lang door over het feit dat de olie wat gelig kleurde aan de rand van het dopje, dat de pook net iets te veel speling had en ook de twee blutsen aan de zijkant bleken de moeite van wat lange zinnen en onderhandelingspauzes waard. Zelf was hij een Volvoman en smaakvol gekleed. Maar Volkswagen was ook niet slecht, zei ie. We deden een testrit van een half uur, terwijl hij nog steeds over de pook bezig was, maar toch moest toegeven dat mijn vakantiebusje ver domd lekker reed en ondertussen vertelde hij over zijn vier dochters en dat hij toch ook graag een zoon had gehad, want als zijn zoon later zou uitgaan in het Amsterdamse, dan moest hij zich maar druk maken om één lul in de stad, ter wijl hij zich met zijn vier dochters nu druk zou moeten ma ken omtja, u kunt het zelf invullen. Fantastische herinneringen. Ook die keer toen ik gebiolo geerd door het verlaten, maar wondermooie sneeuwland schap in Noorwegen, de bus bij een afdaling niet op de goede manier bestuurde en hij opeens begon te stinken en er van alle kanten zwarte rookpluimen opstegen, en ik hem snel aan de kant zette zodat iedereen eruit kon in geval hij helemaal in de fik zou vliegen. Koppeling kapot en wield oppen gesmolten. En die Noren die hem wel eens zouden maken voor 5000 euro. Mooi niet. Hij werd netjes naar Ter- neuzen gebracht. We moesten wel drie dagen wachten tot de ANWB een gepensioneerde met een Ford Galaxy op ons af stuurde, zo'n nieuwe auto die bij alles wat je verkeerd doet gaat piepen en bliepen. Dat deed mijn vakantiebusje niet. Maar ja, hij is er niet meer. Al hebben we samen mooie herinneringen gemaakt. Vijf Zeeuwse middelbare scholen doen dinsdag mee aan een voor ronde van de grootste debatwed strijd van Nederland: Op weg naar het Lagerhuis van BNN/VARA. Door corona is de 23ste editie van het televisieprogramma anders dan normaal, de voorronde vindt namelijk online plaats. Twee leer lingen van iedere school zullen een speech voor de laptop houden. Ook is er een debat met Statenle den over wat de coronacrisis bete kent voor jongeren. Er doen teams mee van de Goese scholen Ostrea Lyceum, Goese Lyceum en Calvijn College, en van CSW Walcheren (Middelburg) en Lodewijk Col lege (Terneuzen). ,,Via zoom heb je een functie dat je je hand op kan steken als je iets wilt zeggen. Op die manier kun- nen degenen die niks zeggen hun microfoon uitzetten en zal niet ie dereen door elkaar praten", vertelt Frits Bloemberg van Het Debatbu reau. ,,Voor de leerlingen is het be langrijk dat de verbinding goed is. Als dit niet zo is, komt de bood schap niet over. Tijdens het debat gaat het erom dat ze eerlijk vertel len hoe het met hen gaat tijdens deze crisis. Gelukkig konden de leerlingen deels nog oefenen toen de scholen nog open waren. Dat is dus wel een voordeel. Een goede techniek en geconcentreerd bezig zijn met wat er gebeurt, is van be lang." Iedere provincie houdt voorron des. De winnaars hiervan komen uiteindelijk tegenover elkaar te staan bij de landelijke tv-finale op zondag 9 mei. De schaatskoorts liep vorige week hoog op. Het werd druk op het ijs en dat leverde oudhollandse tafe relen op. Even leken we corona te vergeten, maar handhaving Mid delburg kijkt tevreden terug op vorige week. ,,Het was een feestje en als handhaving wilden wij dat feestje in goede banen leiden", vertelt coördinator handhaving gemeente Middelburg Koos van der Spek. ,,De boa's zagen dat de mensen afstand van elkaar probeerden te houden. Als dit even niet lukte, werden mensen erop gewezen. Uiteindelijk zijn we allemaal mensen en als je lekker aan het schaatsten bent, is het te begrijpen dat je het een keer vergeet. Vooraf besproken we hoe we het schaats- weekend in zouden gaan en we besloten dat het gewoon een feestje moest zijn waarbij we niet te hard op moesten treden. De sfeer was gemoedelijk en goed, dus dat was voor de boa's ook leuk om te zien. De drukke schaats- plekken werden in de gaten ge houden, maar er werd vooral in gesprek gegaan en het bonnen boekje hoefde niet tevoorschijn te komen. Eén keer hebben we opge treden: er was een koffietentje neergezet bij een van de schaats- plekken. Er zijn winkels die niet open mogen, dus dan kan zo'n kof- fietentje niet. We hebben dat op gedoekt. Al met al is alles goed ver lopen." Dus de zaak was beklon ken, in weerwil van de ge lige olie, de pook uit het lood en de blutsen. Mijn vakan tiebusje was best groot, een negenzitter. 'Gaat de bus naar Marokko?', vroeg ik. 'Nee, naar Polen of Roeme nië.' In mijn verbeelding zag ik er al negen Poolse lood gieters in zitten die een fles aardappelwodka rond lieten gaan en luid lallend een kop pel vlammende veesten op de bekleding van de stoelen af schoten. Ja, dat vakantiebusje had toch een emotionele waarde, merkte ik. Mijn oudste zoon zei dat ik vroe ger bijna alle auto's een naam gaf: Sjonnie Cross en Shirley Bak, bijvoorbeeld. Het verbaasde me dat hij dat nog wist. Maar de bus werd gewoon 'vakantiebus'. Ik heb hem destijds aangeschaft omdat er twee rijen stoelen waren en mijn vier kinderen dus per twee per rij plaats konden nemen. Dat zou het gedoe bij langere ritten ten goede moeten komen, dacht ik. Ik had er geen rekening mee gehouden dat zowel op de heen- als de terugreis naar verre oorden de oudste de achterbank volledig in palmde om er uren lang te liggen maffen (hij legde er zelfs een moussematras op om nog comfortabeler te liggen) en dat mijn tweeling, toen ze nog heel klein waren, er niets leukers op hadden gevonden om de gordels los te klikken en over en onder de stoelen te klimmen en kruipen, want er was ruimte genoeg in die heerlijk grote vakantiebus. ZATERDAG 20 FEBRUARI 2021 GO De beer is los KIEK! P10 9 Zo gezien Ontpolderingsspook waart weer rond 12 Saskia Noort Zó klaar met het praten over corona 13 Puppy's Malafide hondenfokkers- en handelaren 17 Onder politici Rechter geeft weer tik op de vingers 18 Wetenschap Tumoren nog beter te lijf met warmte 19 Eureka! Het belang van kampvuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50