BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Verdediger trekt vol ambitie naar Goes Snel duidelijkheid over selectie TENNIS POTCHEFSTROOM Goes-aanwinst Reza Maipauw droomt van een profbestaan. foto lex de meester In de zomermaanden trapt Reza Maipauw graag een balletje op het trapveldje aan de Rijnstraat in Mid delburg. ,,Als kleine jongen voet balde ik er regelmatig met mijn ne ven en met jongens uit de buurt." Tegenwoordig is de jonge verde diger minder vaak met de bal bezig. Logisch, vanwege het coronavirus. De competitie ligt al maanden stil. ,,Met een maatje ga ik af en toe naar het sportpark van FC Dauwendaele. Ook ga ik soms hardlopen. Ik denk dat ik minimaal drie of vier keer per week met voetbal bezig ben." Maipauw mist de balsport. Vooral de wedstrijden. Al heeft de vrije tijd ook voordelen. ,,Ik heb meer tijd voor mijn studie." De Middelburger is eerstejaarsstudent MBO Recht aan het Scalda in Mid delburg. ,,Ik merk wel dat ik luier word", benoemt hij het effect van de maatregelen die op dit moment van kracht zijn in Nederland. Oudste zus Maipauw is sinds dit seizoen actief bij Kloetinge onder 23. Na slechts een handjevol wedstrij den kiest het talent voor een overstap naar de hoofdmacht van Goes. Is de cen trale verdediger niet bang dat hij - na maandenlang niet voetballen - op het tweede plan terecht komt bij de derdedivisionist? ,,Dat zeker niet. Ik zie het als een uitdaging." De Walchenaar met Molukse roots besprak zijn opties met zus Hij heeft me niet voor niets gehaald. Kevin kent me als voetballer Dewi. De oudste telg van het gezin (twee jongens en twee meiden) heeft een verleden als voetbalster. ,,Ze heeft invloed op me. Zij is de oudste en ik ben de jongste. Ze helpt me als ik vragen heb." Maipauw heeft al een aardige weg afgelegd als voetballer. Hij speelde in de jeugd bij VCK, Jong Ambon en JVOZ. Na drie jaar Sparta Rotter dam keerde hij voor een jaartje te rug naar JVOZ, waar hij samen werkte met Goes-trainer Kevin Hollander. ,,Hij heeft me niet voor niets gevraagd. Kevin kent me als voetballer. Hij weet wat ik kan." De jongeling realiseert zich dat hem een grote uitdaging wacht bij de hoogst spelende club van de pro vincie (samen met Hoek). „Fysiek zal het heel anders zijn. Dat wordt wennen. Door tegen ouderen te spelen, word je sterker. Ik denk niet dat ik gemakkelijk speelminuten krijg. Ik zal er hard voor moeten werken en mezelf moeten blijven ontwikkelen." Tussen neus en lippen door laat Maipauw blijken dat zijn ambities verder reiken dan Zeeland. Soms denkt hij wel eens terug aan zijn tijd bij Sparta Rotterdam. Hij richt zich dan vooral op de positieve er varingen uit die periode. ,,Ik heb er een mooie tijd gehad. Het heeft me gevormd tot de voetballer die ik nu ben. Ik heb me er echt kunnen ont wikkelen." De Walchenaar (17) heeft een profbestaan nog niet uit zijn hoofd gezet. Stiekem droomt hij al over een toekomst nS Goes. ,,Ooit hoop ik een mooie stap te maken." Hij ziet een vergelijkbare route als SC Heerenveen-speler Jan Paul van Hecke (ex-Goes) wel zitten. ,,Hij heeft laten zien dat het mogelijk is." GOES De beleidsbepalers van Goes verwachten in de ko mende weken meer duidelijk heid te verschaffen over de se lectie voor komend seizoen. Eerder werd duidelijk dat verde diger Stefan de Bert en aanvaller Huib van Hecke de derdedivisi- onist trouw blijven. Doelman Finn Murre, aanval ler Sylvio Hage en verdediger Reza Maipauw komen over van Kloetinge. Thomas de Rijke (Kloetinge), Siebe Schets (Excel- sior'31) en Brian Meulmeester (Arnemuiden) vertrekken. Column r nieuw seizoen speelde Hoek op het veld van Biervliet, waar het in de voorbereiding op een nieuw seizoen altijd trainde. Op vrijdagavond stond een West- Zeeuws-Vlaamse selectie dan te genover de hoogst spelende club van Zeeland. Het publiek kon kennismaken met de (vaak vele) nieuwe gezichten en door de kantineomzet had VV Biervliet een mooi extraatje. In 2000 had ik in Biervliet het shirt van Hoek net voor de eerste keer aangetrokken, of ik kreeg al een scheldkanonnade naar mijn hoofd. Ik had 14 als vast rugnummer gekregen en dat was tegen het zere been van een aantal die-hard-supporters. De teruggekeerde Dave Gijsel, held van die fans, had in de succespe riode altijd met 14 gespeeld maar droeg nu 11. Dus, meneertje Van der Hooft, jullie gaan even rui len, luidde de boodschap. Prima, dan speelde ik toch met 11. Een rugnummer. Voor de ene voetballer is het iets heiligs, een ander geeft er geen donder om. Vaak speelt bijgeloof een rol. Thierry Henry speelde bij AS Monaco met nummer 12 en werd met dat rugnummer in 1998 ook wereldkampioen met Frankrijk. Dat voelde goed, maar voor hem was 12 ook een ode aan Marco van Basten, die tijdens het EK van 1988 dat rugnummer iets ma gisch mee had gegeven. Henry speelde bij Arsenal en Barcelona met 14, maar bij de nationale ploeg had hij altijd 12. Toen hij in Vaak speelt bijgeloof een rol 2012 kortstondig terugkeerde bij Arsenal was nummer 14 bezet en koos hij voor.12. In het voetbal kan iedere lief hebber bij een bepaald rug nummer zijn eigen favoriet in vullen. Bij Manchester United is 7 een rugnummer dat verwach tingen schept, dankzij onder an deren Best, Cantona, Beckham en Ronaldo. 7, dat is onmisken baar het nummer van de Portu gees. En straks van de nieuwe kroonprins Mbappé, die dat nummer bij PSG draagt. Num mer 9 hoort bij Lewandowski, of zou Haaland inmiddels meer stemmen krijgen? 10, dat is Mara- dona, Pelé, Platini, Gullit, Zidane en Messi. Zoals 14 bij Johan Cruijff hoort en - buiten het voetbal - 23 bij Michael Jordan. Iconen, waar dankzij merchandi sing veel geld aan wordt ver diend, met een vast rugnummer als punt van herkenning. Maar als je een eenvoudige amateurvoetballer bent, dan maakt dat rugnummer eigenlijk niet zo veel uit. Ik dacht destijds met nummer 11 misschien iets dichter bij een basisplaats te zit ten. Maar de realiteit was dat ik vaak op de bank zat. Want die gast met nummer 14 op zijn rug, was gewoon veel beter. zaterdag 20 februari 2021 PM Maipauw ziet de Van Hecke-route helemaal zitten Voetballer Reza Maipauw (17) is nu nog speler van Kloetinge onder 23, maar hoopt na de zomer bij derdedivisionist Goes zijn ambities waar te maken. Stiekem droomt hij van een leven als profvoetballer. ,,Als ik het laat zien, komt het vanzelf goed." Len Wolters Middelburg - Reza Maipauw @Barryvdh9 Ruanumme Het was jarenlang een traditie. De eerste oe fenwedstrijd van een Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove strandde gisteren tijdens het ITF-toernooi van Potchefstroom. In de kwartfina les trakteerde Kathinka von Deichmann uit Liechtenstein haar op een dikke nederlaag (6-4 6-2). Het was de derde keer dat de twee elkaar troffen en de Zeeuwse verloor voor de derde maal. Ze reist nu terug naar Nederland, om vervol gens door te gaan naar een toernooi in Dubai. foto henk koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43