14 ZEELAND KLUSTEAM VERNIEUWDE KANTINE De vierdeklasser benut de lege coronamaanden goed. De kantine krijgt een ware make-over. En dat was hard nodig. Met de bus naar een uitwedstrijd terwijl het maar een dik half uur rijden is? Menig bestuurslid van een vierde- of vijfdeklasser zal er geen toestemming voor geven, tenzij de tegenstander VV Groede heet. Daar waar na de wedstrijden het 'Rad van Avontuur' en de ont blote bovenlijven van de spelers een terugkerend fenomeen zijn. Spektakel gegarandeerd tijdens de derde helft, zo bleek de afgelo pen jaren. Welke Groedenaar her innert zich bijvoorbeeld niet het bezoek van topamateurclub ASWH in 2015 voor de districtsbe ker? Afghaans international Shabir Isoufi speelde een week eerder nog een interland tegen Cambodja, maar de ode die aan de ASWH- speler werd gebracht in de Groede-kantine - compleet met eigen liedjes - zal hem evenzeer bij zijn gebleven. Van de gezellig ste voetbalkantine in Zeeuws- Vlaanderen 'Even Samen' is anno 2021 echter weinig meer te her kennen. Tot teleurstelling van vele voetbalfans. Of niet? De sfeer willen we behouden, al moeten de mensen 't ook een beetje doen natuurlijk ,,Nou, ik had er eigenlijk niet zo veel mee", doelt Freek Knetsch op het gebouw dat al zo'n vijftig jaar dienst doet als sociaal bindmiddel. ,,Een oude zooi, overal was wel een keer bier tegenaan gekomen. Een benauwd sfeertje, maar zeker wel gezellig. Die sfeer komt in de nieuwe kantine denk ik wel te rug." Of dat daadwerkelijk zo is, daar heeft Knetsch als grote uit voerder - hij is er met zijn eigen bouwbedrijf bij betrokken - zeker invloed op. Wanneer Groede-voorzitter Eric van den Hemel zijn telefoon op neemt, zegt hij 'toevallig' op Sportpark de Traverse te zijn. Zo toevallig lijkt dat echter niet voor de drukbezet ondernemer, die zelfs onder werktijd de slangen van de sproei-installatie nog komt verplaatsen. De voorzitter kan zich wel vinden in de woorden van Knetsch. ,,De kantine heeft na tuurlijk wel wat, maar is toch een beetje gedateerd. Het grootste pro bleem is dat het dak lekte. Er lag al bijna een jaar een zeil over. Ook de wc's moesten dringend worden vernieuwd, het enkel glas was ook niet meer van deze tijd, er waren vochtproblemen, de buitenkant zag er niet meer uit en ook de be plating aan de binnenkant had niet alle derde helften overleeft. Dat laatste is op zich niet erg, maar het moest nu wel allemaal worden aangepakt." En hou je van aanpakken, dan moet je bij Bram Beun zijn. Kanti nebeheerder, consul, schoonmaker én lid van de klusploeg. Kortom, het welbekende 'manusje van al les'. ,,Anderhalf jaar geleden heb ben we een plan gemaakt om de kantine aan te pakken. Tja, en toen kwam corona en raakte alles in een stroomversnelling", vertelt de ge pensioneerde Groedenaar. ,,In de zomer zijn we gaan slopen en zijn we erachter gekomen dat de staat van de kantine nog slechter was dan we dachten, met name het dak. Toen hebben we het wat ri- goureuzer aangepakt, al hadden we er ook geen rekening mee ge houden dat we zo lang zonder kantine-inkomsten zouden zit ten." Kleinste bar van Zeeland De kantine van Groede kenmerkte zich door de twee kleine puntdak jes, nu is het één geheel en twee meter hoger. Qua inhoud lijkt de kantine ook wat groter. Van den Hemel: ,,De bar hebben we laten staan, ik denk de kleinste bar van Zeeland. Dat is echt wel een din getje geweest, met kampen vóór en tegen een nieuwe bar. Er zijn wel tientallen varianten op be dacht, maar uiteindelijk heeft de nostalgie gewonnen. Wel komt er een extra afhaalpuntje voor bij de drukke wedstrijden. En we laten een plafondje steken voor de akoestiek. De sfeer willen we echt behouden, al moeten de mensen 't ook een beetje doen natuurlijk." Het behouden van de knusheid is zeker een speerpunt, vindt ook de kantinebeheerder. Beun: ,,Dat zorgt voor de extra kantine-in komsten die we weer nodig heb ben. Ik heb ooit nog meegemaakt dat de club bijna op omvallen stond, maar voor corona hadden we zelfs drie seniorenteams. Nu ben ik toch benieuwd of de vetera nen allemaal doorgaan. Die heb ben al bijna een jaar niet gevoet bald en nu zien de vrouwen ook: 'Papa is opeens thuis op zondag.' Misschien hebben ze wel een nieuwe hobby gevonden, moun- tainbiken of zo." En Beun zelf? ,,Zodra het kan, ben ik hier meteen weer te vinden. Dat pintje na de vrijdagtraining mis ik bijvoor beeld het meeste. Een kaartje leg gen, een snackje erbij." Knetsch, die ook speler is bij het tweede elftal, behoort zeker niet tot het groepje dat corona aan grijpt om de schoenen aan de wil gen te hangen. ,,In het weekend wat meer vrije tijd hebben is wel lekker, maar toch. Met de kantine heb ik het nog druk zat, zeker om dat er steeds iets nieuws bij kwam. Nu hebben we het dak van de be stuurskamer pas vernieuwd. Die is er ooit bijgeplakt en bestaat uit containers. Ze staan er nog steeds, maar met een nieuwe beplating." Halve competitie De aankleding van de nieuwe huiskamer van 'De Hroe' gaat het bestuur overlaten aan de jongere generatie. Van den Hemel hoopt dat alles op 10 april klaar is, een dag voor de mogelijke herstart van de competitie. ,,Ik hoop toch echt dat we nog een halve competitie kunnen afmaken, zeker omdat ik ervan sta te kijken hoeveel van onze spelers daar naar hunkeren. Ja, misschien niet alleen naar de wedstrijden, maar ook naar het Rad van Avontuur." zaterdag 20 februari 2021 Bij feestclub Groede ging het dak er niet zo lang geleden letterlijk af PM Freek Knetsch, Bram Beun, Erick Traas en Eric van den Hemel aan het werk in de kantine van Groede. fotos peter nicolai Juriën Dam Groede - Eric van den Hemel Eric van den Hemel, Freek Knetsch, Bram Beun en Erick Traas (van links naar rechts) bij de vernieuwde buitenkant van de kantine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42