9 zaterdag 20 februari 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Een verslaggever en foto graaf tekenen ze elke week op. Tekst Cornelleke Blok en foto Lex de Meester Locatie: Langstraat, Zoutelande Tijdstip: 10.45 uur We zijn op weg naar de bakker. We gaan bolussen halen." Jaivi: ,,Ja! Lekker, bolussen!" Saman- tha: ,,We hebben een gastenverblijf. Als er nieuwe mensen komen, leggen we al tijd bolussen voor ze klaar. Dat vinden ze altijd heel leuk. Gasten uit Amster dam en Utrecht weten vaak niet wat bo lussen zijn. Wij vinden het leuk om gastvrijheid uit te stralen. En we willen de gasten graag iets lokaals laten proe ven. Als de toeristen het leuk vinden, dan lopen we ook een rondje met ze door het dorp. Dan vertellen we ze over de geschiedenis van het dorp, en laten we ze bezienswaardigheden zien: de Ca- tharinakerk, de Willibrordusput en een uitkijkpunt bij de duinen." Zomer ,,Ja, we hebben nog steeds gasten, ook in deze coronatijd. Onze studio is elk weekend verhuurd. Het zijn natuurlijk alleen Nederlanders. Geen Belgen en Duitsers. We hadden natuurlijk wel ver wacht dat het rustiger zou zijn in de winter, maar nu is Zoutelande wel heel erg kaal en leeg. Gelukkig zijn we niet afhankelijk van de inkomsten van ons vakantiehuisje. Mijn man en ik hebben allebei een baan. Ik kijk uit de naar de zomer: mensen op de terrassen, lekker genieten van zon en vrijheid." ,,We zijn in september in Zoutelande komen wonen. Eerst woonden we in Middelburg. We wilden graag dichter bij het strand wonen. We vinden de rust en ruimte heerlijk. Dat is het ultieme gevoel. Het liefst gaan we elke dag even naar het strand. We vinden er van alles: schelpen en houten planken. Als het lekker weer is, eten we er ook. Jaivi vraagt elke dag: Mama, gaan we even naar het strand?" GO VAN DE STRAAT Mama, gaan we even naar het s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37