Ruzie over parkeerplaatsen aan Het Hogepad in Vlissingen 7 WOONCOMPLEX PROTEST Bewoners van Lammerenburg protesteren tegen de komst van een wooncomplex voor arbeidsmigranten tegenover hun wijk. Vlissingen De directeur van bouwer Home- Flex ziet landelijk de acceptatie voor grote huisvestingsprojecten voor arbeidsmigranten groeien. Maar veel Vlissingers wuiven alle argumenten vóór grote wooncom plexen aan de Nieuwe Zuidbeek- seweg weg. De petitie tegen Bui tenplaats Zuidbeek was gisteroch tend al meer dan duizend keer ge tekend. De poster met de tekst 'NEE Tegen bebouwing' en een opgestoken hand in een rood stop bord is op veel ramen aan de Strandwal en omliggende straten te zien. Het Collectief Groot-Lamme- renburg verspreidt de posters en maakt haar grieven kenbaar bij omwonenden. Niet alleen in Lam merenburg, maar ook in Rosen- burg, Bossenburgh en Claverveld. Tenslotte rijden er vanuit die om liggende wijken ook 's avonds en 's morgens vroeg scholieren over de Jacoba van Beierenweg en de Nieuwe Zuidbeekseweg. De doch ter van Wim Vader fietst nu tij dens avonddiensten nog regelma tig over de Jacoba van Beierenweg. ,,Maar die heeft me al laten weten dat niet meer te doen als er straks ruim vierhonderd mannen komen wonen, die maanden van huis zijn." Vader is een van de initiatiefne mers en woordvoerders van Col lectief Groot-Lammerenburg waarin tegenstanders van groot schalige wooncomplexen voor ar- beidsmigranten en verstandelijk beperkten zich verenigden. Hoe wel een aantal mensen niet blij is als het vrije, weidse uitzicht verlo ren gaat, is dat niet de voornaam ste reden om zich tegen de bouw van enorme appartementencom plexen uit te spreken, benadrukt Vader, die zelf geniet van vrij uit zicht in zijn woning aan de Strandwal. ,,Op dat uitzicht hebben we na tuurlijk geen blijvend recht, maar het is wel vervelend dat mensen nog geen half jaar geleden te horen kregen dat er geen bouwplannen Er zijn veel geschiktere locaties, ook in Vlissingen zijn en nu zouden meemaken dat er enorme appartementencom plexen komen. 's Heeren Loo doet dat overigens alleen uit financiële motieven, want er wonen hier in de buurt diverse mensen in woon huizen. Dat gaat prima, die men sen zijn fantastisch geïntegreerd", betoogt Vader. Alternatieven Karl Vergouwen, buurman uit de straat en lid van het collectief, vult aan dat er veel geschiktere locaties zijn, ook in Vlissingen. ,,De mari nekazerne aan de Buitenhaven staat leeg. Een onderkomen voor 480 man, inclusief faciliteiten, waaronder sportvoorzieningen, voor zoveel mensen." HomeFlex wil graag overleggen met een klankbordgroep van buurtbewoners. Het collectief voelt geen behoefte om met de projectontwikkelaar om de tafel te gaan. ,,We willen met de ge meente praten, die zou het be stemmingsplan moeten wijzigen als er woningbouw op Zuidbeek zou komen. Wij willen onze argu menten laten horen en alternatie ven aandragen." Het gesprek komt er. Wethou ders John de Jonge en Sem Stroos- nijder spreken eind volgende week met een afvaardiging van Collec tief Groot-Lammerenburg. De parkeerplekken worden vooral 'illegaal bezet' door medewerkers van ziekenhuis Adrz, bezweert Ot- ten. Na jaren waarschuwen lopen in coronatijd de spanningen op vol gens hem. ,,Mensen zitten meer thuis, de lontjes worden korter. Het is al een aantal keren bijna tot een handgemeen gekomen", weet Ot- ten, die al negen jaar een woning huurt aan de Nieuwe Bonedijke- laan van Woonservice l'Escaut. De woningcorporatie verzekerde destijds dat de van 1 tot 35 genum merde parkeerplaatsen achter de huurwoningen aan Het Hogepad voor de bewoners waren bestemd. Na jaren waarschuwen lopen in coronatijd de spanningen op De auto's staan op die plaatsen pre cies voor de achterpoorten van de tuinen, laat Otten zien. ,,Maar de ei gendomsverhoudingen zijn blijk baar gewijzigd, de parkeerplaatsen vallen onder de gemeente." En die gemeente heeft, ondanks vele telefoontjes en brieven, nog niet kenbaar gemaakt dat de par keerplaatsen aan één kant van Het Hogepad voor huurders van de wo ningen zijn. Otten baalt ervan dat het zieken huis 'zijn verantwoording niet neemt'. ,,De parkeerplaats bij het ziekenhuis is nooit vol. Een deel daarvan kan makkelijk voor het personeel worden gereserveerd." Dat lijkt een eenvoudige oplos sing, maar is het niet, weet woord voerster Ilona Wielemaker van Adrz. ,,De parkeerplaats is niet van ons, maar van een particulier. We huren slechts een klein deel. Maar we willen een goede buur zijn, dus laten we onze medewerkers gere geld weten dat ze niet aan Het Ho- gepad moeten parkeren." Wim Vader (links) en Karl Vergouwen van Collectief Groot-Lammerenburg gaan voorop in de strijd. foto lex de meester Jos Otten is boos dat de parkeerplaatsen aan Het Hogepad bezet worden door medewerkers van het ziekenhuis Adrz. foto lex de meester zaterdag 20 februari 2021 WA Bewoners tegen komst kortwerkers René Hoonhorst -Karl Vergouwen, Collectief Groot-Lammerenburg Jos Otten wordt er soms hele maal gestoord van als alle par keerplaatsen aan Het Hogepad in Vlissingen weer eens bezet zijn. En veel buren kampen met dezelfde gevoelens, verzekert hij. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35