Drumles bij Tamara helpt Joep (10) als hij eens boos is Drukte bij SWM: 'Er is verder niks te doen voor kinderen' 6 Verkoop loopt als een trein Ben de Weerd van Schinkel de Weerd Makelaardij heeft heel wat mensen teleur moeten stellen. ,,De mensen die naast de 32 verkochte huizen grepen, hebben een voor keursrecht voor de twintig overige woningen van fase twee die we vanaf 6 maart gaan verkopen. Die woningen staan om de grote water partij, die nu wordt gegraven." De ontwikkeling van de wijk Souburg-Noord kwam aanvanke lijk moeizaam van de grond. Na opening van brede school Het Mensen uit Souburg blijken graag aan de rand van een dorp te willen wonen Kroonjuweel en de oplevering van de eerste woningen, stokte de bouw onder meer door de financi ële crisis. Maar intussen worden de laatste woningen van fase één, ten noorden van Palts, in hoog tempo uit de grond gestampt. Dit najaar wordt begonnen met de bouw van 32 woningen, vooral aan de randen van het nieuwe wijkje tussen Palts en de Schroeweg. Die huizen en het appartementencomplex, dat pal aan de grote waterplas ligt, moeten voor het einde van volgend jaar klaar zijn. Als het een beetje meezit, staan de twintig woningen rondom het centrale parkje de Bogaert in het nieuwe wijkje dan ook al gro tendeels overeind, hoopt De Weerd. De huizen zijn waarschijnlijk snel aan de man gebracht, verwacht de makelaar van het Souburgse kantoor. Van de zestien vrije kavels van de gemeente zijn er al negen vergeven, meldt projectleider ruimtelijke ontwikkeling Marije Verlinde. Belangstellenden voor een vrije kavel in het buitengebied tussen Souburg en Middelburg moeten niet te lang wachten, want in fase drie van Souburg-Noord, het deel tussen Schroeweg en A58, ko men minder dan tien vrije kavels. Na de voltooiing van fase twee in de loop van 2023 komen nog 53 wo ningen in fase drie. De Weerd: ,,De nieuw aan te leggen wijken in Vlis- singen en Middelburg zijn populair en trekken mensen van ver buiten Walcheren. Mensen uit Souburg en directe omgeving blijken echter graag aan de rand van een dorp te willen wonen, al dan niet met uit zicht op de polder." De luxere huizen in Hof Vlug- tenburg, iets verderop naar het noorden langs de A58, zijn al net zo populair. Die woningen van VG-D Vastgoedontwikkelingen worden ook door De Weerd verkocht. ,,Van de negen laanwoningen zijn er zes verkocht en twee in optie. Eén Jachthuys is nog beschikbaar en de plek voor een bijzonder landhuis. Zelf is Tamara Wisse (35) uit Goes al sinds haar jeugd verknocht aan het drumstel. Ze speelde in het ver leden in verschillende bandjes. Daarnaast werkte ze als psycholoog in de revalidatiezorg. Een aantal jaar geleden kwamen beide dingen sa men toen Tamara werd gevraagd drumles te geven aan een jongen met autisme. 'Nou, ik kan het al licht proberen', dacht ze. Het bleek wonderwel te werken. ,,Ik merkte dat ik de jongen heel goed kon be reiken'', vertelt Tamara. ,,De con nectie die ik via het drumstel met hem kon maken, was magisch.'' Drum-fun Het was een collega die haar aan spoorde ook andere mensen door het drummen vooruit te helpen op het persoonlijke vlak. Zo werd vijf jaar geleden Tamara's eigen be drijfje Drum-fun geboren. In het begin boekte ze onder meer succes met een meisje dat was blijven han gen in een rouwproces. Mensen met een breed scala aan problemen kloppen nu bij haar aan. Velen ko men simpelweg werken aan hun zelfvertrouwen. ,,We vangen twee vliegen in één klap'', legt Tamara uit. ,,Er is ook wel zoiets als muziek therapie, maar daarbij leer je geen instrument bespelen. En op de mu ziekschool heb je het stukje coa ching niet. Ik bied het allebei.'' Altijd vrolijk binnen Tientallen mensen zijn bij Tamara komen drummen, van jong tot heel oud. Altijd ligt er een hulpvraag aan de lessen ten grondslag. Zo ook bij Joep Buijsrogge, die anderhalf jaar geleden voor de eerste keer achter het drumstel ging zitten. ,,Ik ben hier gekomen, omdat ik soms heel erg boos kan worden'', vertelt de 10- jarige jongen uit 's-Gravenpolder. Er was meteen een klik. ,,We kun nen goed met elkaar praten'', vertelt Tamara. ,,Joep komt eigenlijk altijd vrolijk binnen. Dan vraag ik, zoals bij iedereen, altijd eerst hoe het gaat. Daarna nemen we de week door en gaan we lekker drummen.'' Joeps moeder Miranda is zeer te spreken over de vorderingen die haar zoon mede door de drumles- sen en de gesprekken met Tamara heeft gemaakt. Hij kan beter om gaan met zijn boosheid. Thuis in huize Buijsrogge staat inmiddels ook een drumstel. ,,Als we er samen even niet uitkomen of we voelen toch een ontploffing aankomen, gaat Joep vaak even drummen.'' Mi randa is blij dat de lessen mogen doorgaan in coronatijd. ,,Nu zoveel andere dingen niet mogen, is het belangrijk dat Joep nog wel elke week lekker kan gaan drummen.'' Tamara biedt altijd maatwerk. Soms is het nodig wat meer te pra ten en wat minder te drummen. ,,Ik ben ook wel eens met iemand gaan wandelen'', vertelt ze. Het gaat er volgens de inwoonster van Goes om dat haar cliënten zich veilig en zichzelf voelen. Hoewel het zeker ook om serieuze drumles draait, mag het ook gewoon wat losser. ,,Joep en ik hebben laatst nog een eigen nummer gemaakt door ge woon wat te improviseren. Dat was waanzinnig goed. De gezelligheid en de ontspanning staan voorop, niet de druk van het presteren.'' Meer informatie op www.drum- men-coaching.nl. ,,Pas ooooop, achter je!" Daar gaat Sam tegen de vlakte. Niet echt na tuurlijk, want het zijn maar laserga- mepistolen waarmee op hem ge schoten wordt. Maar Jeremy had hem toch mooi te pakken. De twee jongens komen uit Sou burg en zouden nooit op een activi teit van Stichting Welzijn Middel- burg zijn afgekomen als hun moe ders er niet toevallig via-via van vernomen hadden en de kans gre pen om hun zoons deze voorjaars vakantie in elk geval één middag gamevrij door te laten brengen. De buurtsportcoach kan goed merken dat de kinderen veel binnen zitten Want verder viel er deze week he lemaal niks te beleven, dat hadden ze bij SWM ook wel gemerkt. ,,We hebben altijd wel activiteiten, maar die zijn nooit helemaal volge boekt", vertelt buurtsportcoach Martin van Vooren. ,,Zeker in be paalde wijken niet. Maar dit keer was alles vol. In alle wijken van Middelburg." De buurtsportcoach kan goed merken dat de kinderen veel bin nen zitten. ,,We hebben deze week drie activiteiten gehad: archery at tack, lasergamen en een speurtocht door de binnenstad. Maar waar je ook komt, overal tref je blije ge zichtjes. Kinderen vragen bijna al lemaal of ze nog een keer mogen. We gaan dinsdag bespreken wat we in de meivakantie kunnen doen." Daar hebben de jongens wel oren naar. ,,Ik heb deze vakantie mijn ga- merecord van drie uur achter elkaar verbroken", vertelt Sam Osse- waarde. Jeremy IJdema haalde zelfs de vijf uur. ,,Maar eigenlijk is buiten spelen véél leuker." zaterdag 20 februari 2021 Souburgse huizen zijn populair De verkoop van nieuwe wonin gen voor fase twee van bouw plan Souburg-Noord loopt als een trein. De 32 huizen aan de randen van het wijkje zijn alle maal verkocht en van de vijftien appartementen zijn er nog maar vier beschikbaar. René Hoonhorst Oost-Souburg -Ben de Weerd, makelaar Bijlage Z, woningmarkt op tilt Een stevig potje drummen, maar ook een goed gesprek. Bij Tamara Wisse kan het allebei. Ze heeft haar twee passies ge combineerd door drumles met een tintje coaching te geven. ,,Juist in deze tijd kan het een lekkere uitlaatklep zijn.'' Rob Paardekam Goes Buurtsportcoaches van SWM wisten niet wat hen overkwam. Normaal gesproken, als ze acti viteiten organiseren voor kinde ren in Middelburg, druppelen de aanmeldingen gestaag binnen. Maar deze voorjaarsvakantie werden ze overladen. Uit heel Walcheren. Wendy Wagenmakers Middelburg Manoah Latumeten, Freek Richt, Jeremy IJdema en Sam Osse- waarde (vlnr) wagen zich aan een potje lasergamen. FOTO LEX DE MEESTER Tamara Wisse met Joep Buijsrogge in de Drumfunkamer. MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34