S? Snelheid gaat boven ideaal Eis vijf maanden cel en drie jaar niet rijden II Laat maar zitten 2 Natuurlijk, alles wat los en vast zit kun je met een paar kliks bestellen en thuis laten bezorgen. Maar Betsy, Cindy en Rozelie willen passen, meten en voelen. Voor hen is bestellen en ophalen ideaal. Ja, ik ben geslaagd. Mooie jas hè? Ja, dat vind ik nou ook." CLICK EN COLLECT WIN KE LS Commentaar Het beste is soms de vijand van het goede. Wie alleen ge noegen neemt met de perfectie krijgt meestal niets uit zijn handen. Dat geldt ook voor het vaccinatiepro gramma. Terecht was er kritiek op de tergend langzame start en zijn er nog altijd vraagtekens te zetten bij de hopeloos ver snipperde uitvoering. Ook op deze plek is daar bij herhaling op gewezen. De Nederlandse vaccinatietrein is hortend en stotend op gang gekomen. Snelheid maken is van het grootste belang. Dan is het onvermijdelijk dat niet voor elke burger het ideale vaccin en de perfecte priklocatie beschikbaar is. Op persoonlijk vlak kunnen de keuzes in de vaccinatiestra tegie onrechtvaardig voelen en ook wel zijn. Waarom heeft een kerngezonde 33-jarige zorgmedewerker het meest effectieve Pfizervaccin gekregen en moet een chronisch zieke van 63 jaar het doen met de minder effectieve AstraZeneca-prik? Maar gedane zaken nemen geen keer. Toen de ziekenhuizen voorin de vaccinatierij gingen staan, was alleen Pfizer/BioNTech be schikbaar. Chronisch zieken, die al een jaar dekking moeten zoeken voor het virus, voelen zich afgescheept met een vaccin van het huismerk. Ten onrechte, stelt het RIVM, het is misschien niet het allerbeste, maar wel gewoon goed. Het moet dus niet moei lijk zijn deze groep met goede argumenten gerust te stellen. Het AstraZeneca-vaccin is misschien niet het allerbeste, maar het is wel gewoon goed MIDDELBURG Een gevangenis straf van vijf maanden en een rij ontzegging van drie jaar. Die straf zou de rechtbank volgens officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk aan de 65-jarige J. L. uit Borssele moeten worden opgelegd. De man wordt verdacht van het veroorza ken van een verkeersongeval op 29 juli 2019 in 's Heerenhoek. Een mo torrijder liep daarbij meerdere bot breuken in de voet op en onder vindt daar nog steeds last van. L. had zich in 's Heerenhoek da nig tegoed gedaan aan bier en stapte vervolgens in zijn auto rich ting Borssele. Later zou blijken dat hij vier keer meer had gedronken dan is toegestaan. Op de kaars rechte weg zou zijn auto stukje bij beetje op de andere weghelft te recht zijn gekomen. L. hoorde een klap en miste een buitenspiegel. Toen zag hij dat hij in aanraking ALMANAK was gekomen met een motorrijder, die in de berm belandde. L. stopte even, reed door en bedacht zich. Hij keerde en beet het op de grond lig gende slachtoffer toe:,,Je hebt mijn Je hebt mijn spiegel eraf gereden spiegel eraf gereden!'' En weg was hij. Hij werd later die dag alsnog aangehouden. Het is overigens niet de eerste keer dat L. voor rijden on der invloed terecht staat. Zijn docu mentatie is gedrenkt in alcohol en zijn rijbewijs is door het CBR inge trokken. Hij was in tien jaar compleet doorgezeten, er was niet meer op te zitten. Tijd voor een nieuwe bank, vond de Terneu- zense, vrijgezelle dame. Online vond ze een mooi, betaalbaar loungemodelletje. Werd nog gratis bezorgd ook. Toen de bel ging en ze een paar stoere kerels verwachtte die haar bank in de woonkamer zouden zetten, was ze danig teleurgesteld. Een koe rier duwde acht grote dozen haar hal in en vertrok weer. Hij liet haar mooi zitten. Moest ze op zoek naar die ene schroeven draaier die ze heeft; een roze. Ze zag het opeens niet meer zitten. AAGTEKERKE Koekoeksweg maand dicht Opknapbeurt bad De Goudvijver Zwembad De Goudvijver in Serooskerke wordt na de zomer opgeknapt. De gemeente wil er zeker van zijn dat aan het begin van het seizoen 2022 de zwemmers daar weer te recht kunnen. Daarom wil het dagelijks bestuur gaan werken met een bouwteam zodat er ie mand is die alles in de gaten houdt en ervoor zorgt dat het werk niet te veel uitloopt. Het zwembad krijgt een aangepaste installatie en een nieuw zwembadge bouw. Dat laatste wordt zo gebouwd dat er in de toekomst eventueel een nieuw dorpshuis aan ge koppeld kan worden. HEINKENSZAND 'Heel Borsele Bakt' voor jongeren ben geslaagd. Mooie jas hè? Ja, dat vind ik nou ook." Ze is vaste klant bij de modewinkel. ,,Ik had heel hard een jas nodig voor als het mooier weer wordt. Toen dacht ik: Leuk is anders, maar ik kan op deze manier wel bij mijn favoriete shop winkelen -Betsy Blook ik ga eens op de site kijken. Ik zag deze jas, belde de winkel en hoorde dat ze hem nog op voorraad had den." Leuk is anders, maar ze vindt het prettig dat ze toch op deze manier bij haar geliefde winkel terechtkan. „Natuurlijk kun je ook online ko pen. Maar ik wil erg graag dat de winkels hier in Goes blijven. Goes heeft een leuk centrum en het is heel jammer als dat weg zou gaan. Daarom proberen we, als we online winkelen, dat in de eigen regio te doen." Ze kijkt Arie met een glim lach aan. ,,Kom, we gaan verder. Nou, dag hè?" De schuifdeur van de winkel is inmiddels dicht. Nee, geen com mentaar. We lopen door, langs speelgoedwinkel Intertoys, boek handel De Ramshoorn, bed-lin- nenshop Linolux en kledingwinkel Bevahuis. Bij Lucardi Juweliers ruilt Goeiendag, weet jij het nog? Het moet een jaar geleden zijn of zo. Toen liep je nog voor de lol de stad in. Maar kijk nu eens. Het is vrijdag ochtend, even na half twaalf. De Lange Vorststraat, een van de grote winkelstraten in Goes, is uitgestor ven. Toch - als je goed oplet - zie je af en toe mensen met een big smile een winkel 'uit lopen'. Zo zien we Betsy Blook uit 's- Gravenpolder naar zichzelf koeke loeren in de etalageruit van Van Uf- felen Mode. ,,Ja, nu kan ik zien hoe die staat", roept ze bij gebrek aan een passpiegel. Haar man Arie plukt wat aan de jas en knikt goedkeu rend. Ze heeft twee maten van het model weg laten hangen. ,,Wilt u die andere ook nog even passen?", vraagt de verkoopster. ,,Dan voelt u het verschil." Maar Betsy schudt van nee. ,,Dit is hem. Deze zit goed." Mooier weer Voor de verkoopster moet het heel vreemd zijn. Ze staat achter een ta fel, vlak achter de voordeur en kan niets anders doen dan van afstand toekijken. Dit is niet zoals je een klant het liefst zou willen helpen. Maar ze maakt er het beste van. ,,Helemaal goed, dan hang ik deze weg", antwoordt ze. Betsy stapt een paar minuten la ter met een tas de winkel uit. ,,Ja, ik zaterdag 20 februari 2021 -Opmerking verdachte van dronken rijden tegen motorrijder die hij aanreed Uitspraak 5 maart Tip? redactie@pzc.nl De Koekoeksweg, de doorgaande weg tussen Aagtekerke en Melis- kerke, is de hele maand maart dicht. Waterschap Scheldestromen pakt het watersysteem aan. Daar door wordt de wateraf voer verbeterd en is het peilbeheer beter te rege len. De belangrijkste maatregel is het vervan gen van een duiker: de verbinding tussen twee watergangen die onder de weg doorloopt. Het werk wordt uitgevoerd door aannemer De Bokx. Fietsers worden omge leid via de Molenweg. Au to's worden via Grijps- kerke gestuurd. SEROOSKERKE (W) Voor de tweede keer houdt de jongerenraad van Borsele de wed strijd 'Heel Borsele Bakt'. Jongeren tot 25 jaar worden uitgedaagd iets creatiefs te bakken met als thema valentijn. De deelnemers moeten vervolgens een foto of video maken van het baksel om mee te kun nen doen met de wed strijd. En nee, niet daarna snel opeten. Het is de bedoeling om het lekkers te delen met ie mand die alleen is tij dens deze lockdown. De foto's en video's kunnen gemaild naar hbb@jon- gerenraadborsele.nl. 'Bij ophalen Betsy Blook (l) heeft een nieuwe jas gekocht in Goes. ,,Ik wil graag dat de winkels hier in Goes blijven. Het is heel jammer als dat leuke centrum hier zou verdwijnen.'' foto johan van der heijden Jeffrey Kutterink Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30