MEDIA CULTUUR 25 Ik werd overbewust van hoe ik overkwam. Ik hoop dat die meiden daar begeleiding in krijgen Sr -t Heitzer (41) wilde hebben, dat ze het voor lief nam dat er een het televisieprogramma omheen was gebouwd. ,,Als ik er zo over praat, merk ik dat ik het nog steeds aan het ver werken ben. Een vriendin van mij zei destijds: jij maakt in een week mee wat een normaal mens in drie jaar meemaakt. Het is zo'n intens proces, zo'n spektakel. Het was zo ontzettend leerzaam, ook omdat je elke week voor het blok gezet wordt. Moest ik ineens een Whitney Hous- ton-nummer zingen. Ik keek daar te gen op, maar je móet er doorheen en er iets van maken. Echt een ontdek kingsreis naar jezelf, je kunt zoveel laten zien. Al merk je pas later wat je ervan hebt geleerd.'' Ook Tommie Christiaan (34) denkt dat zijn deelname hem enorm heeft verrijkt als artiest. Zo moest hij ineens een slapsticknum mer zingen, iets wat hij nooit had gedaan en ei genlijk ook niet ambieerde om te doen. ,,Ik wilde een beetje stoer zijn, maar ineens moest ik die guy met een soort clownsact zijn. Vooraf moest ik er haast van huilen, maar iedereen vond het zo fantas tisch. Ik had dat laatje nooit openge trokken als ik niet had meegedaan aan het programma. En door mijn ervaringen bij zo'n goed bekeken programma, kon ik ook mijn rol als Jezus in The Passion (in 2018, red.) beter managen. Ik had tenslotte al een keer voor miljoenen kijkers op getreden.'' Springplank Hun les voor de actrices die nu in de race zijn voor de rol van Maria? Let goed op jezelf. ,,Al is dat makkelijker gezegd dat gedaan'', weet Heitzer. Christiaan: ,,Alle Op zoek naar-win- naars hebben uiteindelijk wel een tik gehad omdat het te veel was. Te veel druk - ik was ineens hét gezicht van een musical waarin vijf miljoen euro zat - te veel bekendheid.'' Her laar knikt: ,,Het gaat ineens ook heel erg over wie jij bent. Ik werd overbe- wust van hoe ik overkwam. Daar ben ik gevoelig voor, ik hoop dat die meiden daar begeleiding in krijgen.'' Maar dat doet niets af aan wat een enorme springplank het is, zeg gen de drie acteurs, die inmiddels hun sporen in het theater en op tele visie hebben verdiend. ,,In Neder land is het gewoon een voordeel als je een bekend hoofd hebt. Op eigen houtje was het veel moeilijker ge weest om te bereiken wat ik inmid dels heb bereikt'', vindt Heitzer, die inmiddels meerdere Musical Awards op haar naam heeft staan. Tommie Christiaan: ,,Het is een zeldzame kans om je talent zo te mogen etale ren.'' Herlaar: „Helemaal nu alles, door corona stilligt. Als je aan het begin van je carrière staat, wil je dat alles gaat stromen. Zo kun je toch de harten van het publiek veroveren.'' zaterdag 20 februari 2021 Loopbaan: Hoofdrollen in o.a Mary Popprns, Urmetown en De ProducersHoofdrol in televisie series Moeder, ik wil bij de Revue en De 12 van Oldenheim, stem van Anna in de Frozen-films Werd tweede in The Mas ked Singer, —Noortje Herlaar, winnares Op zoek naar Mary Poppins m Loopbaan: Hoofdrollen in onder meer Evita, Goodbye, Norma Jeane, Into the Woods, The Full Monty en Nonsens. Sinds 2016 op Ketnet en Nickelo deon te zien in de serie De Nachtwacht van Studio 100 A De jury van Op zoek naar Maria. Jamai Loman, Pia Dou- wes, Carline Brouwer en Richard Groenendijk. foto avrotros Deelnemers aan Op zoek naar Zorro. FOTO BRUNOPRESS/PATRICK VAN EMST Op zoek naar Maria is vanaf zondag 21 februari om 20.25 uur te zien bij AvroTros op NPO 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25