Waterpoloërs weer niet naar de Spelen na verlies op OKT Mollema wint in Alpen TeamNL 21 Van Dijke verslaat Polling een volwaardige topwedstrijd om de landstitel een cultuur van middelmaat als je écht een voortrekker hebt. Iemand die weet wat er wordt gevraagd in de top, in alles een voorbeeld is voor de rest. Ibrahimovic neemt de jeugd echt bij de hand.'' De cultuur die Gullit jarenlang gewend was, en die jaren later voortleefde met spelers als Andrea Pirlo, Clarence Seedorf en Paolo Maldini, begint zo langzaam terug te keren. De laatste titel is alweer tien jaar geleden, destijds veroverd met onder anderen Ibrahimovic, maar ook met Mark van Bommel en Seedorf. Al die grote namen hangen nog altijd in de gangen van Milanello, maar er kwamen amper nieuwe helden bij. Parodie Een decennium lang was Milan een parodie op een topclub, volle dig voorbijgestreefd door Juventus en ook stadgenoot Inter. ,,Bij Mi lan hóórt een mentaliteit van het allerhoogste'', aldus Gullit. „Win nen, perfectie, nooit excuses. Wat dat betreft is het goed dat Maldini nu een belangrijke functie heeft binnen de club. Hij weet als geen ander wat dat vraagt.'' De Milanese derby is er één met een bijzonder soort status. Omdat beide clubs hun thuiswedstrijden in hetzelfde stadion spelen, maar ook omdat er geen extreme cultu rele of historische tegenstellingen bestaan tussen AC Milan en Inter. Er is geen gapend gat tussen bij voorbeeld twee religies (Celtic- Rangers) of sociaal-maatschappe lijke achtergronden (Boca Juniors- River Plate). Heel veel spelers speelden voor beide clubs, door gaans zonder grote problemen. Stand aan kop Serie A g Dat neemt niet weg dat de riva liteit groot is. San Siro kan een kille betonnen kolos zijn, zeker wanneer het niet vol zit, maar bij een Milanese derby - uiteraard mét publiek - wordt het stadion één grote, zinderende bak vol ge luid. Voor voetbaltoeristen is de derby een absolute aanrader, ook omdat je relatief gemakkelijk aan kaartjes kunt komen. De harde kern van beide clubs zitten ge scheiden in aparte vakken, maar er zijn genoeg Interisti die gewoon in hun clubshirt tussen de Milan- fans zitten, en andersom. Voorlopig zit dat er allemaal niet in, waardoor het spektakel van de spelers zal moeten komen. In de Italiaanse pers zijn alle ogen uiter aard weer gericht op Lukaku en Zlatan, de twee kemphanen die zinnen op wraak en revanche. La Gazzetta dello Sport staat er al dagenlang vol mee. Voor ons Nederlanders heeft de huidige derby van Milaan een wat aparte twist: Stefan de Vrij is nor maal gesproken de enige Neder lander op het veld, gehuld in het shirt van juist Inter. Een gegeven dat ietwat haaks staat op de histo rie van de derby: juist AC Milan had in de loop der jaren vaak een Nederlands tintje. Ook spelers als Klaas-Jan Huntelaar, Urby Emanu- elson, Edgar Davids en Patrick Kluivert droegen het shirt. ,,Geen idee of dat nog terug komt, maar het zou natuurlijk wel mooi zijn. Die band is er, ook de Italianen zien dat zo'', zegt Gullit, die in de jaren 80 en 90 zag hoe Milan - Inter even een afgeleide werd van Nederland - Duitsland. Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard speelden in het rood zwart, Lothar Matthaus, Andreas Brehme en Jürgen Klinsmann in het blauw-zwart. Het leidde tot een fascinerende strijd om de macht, met ook nog het Napoli van Diego Maradona. ,,Ook vanwege de coronapande- mie ben ik zelf al weer heel lang niet meer in Milaan geweest'', al dus Gullit. ,,Ik heb alleen nog af en toe contact met Maldini, gewoon via de app. Wanneer onze zoons allebei hun profdebuut hebben ge maakt, bijvoorbeeld. Dan felicite ren we elkaar even.'' Van een kant-en-klare tip om weer eens een Nederlander naar Milanello te halen, is het nog niet gekomen. Pakweg Donny van de Beek of Georginio Wijnaldum heeft de oud-aanvoerder van Mi lan nog niet aanbevolen bij Mal- dini. Gullit: ,,Ben je gek. Maar hij mag me altijd bellen natuurlijk.'' ROTTERDAM De Nederlandse waterpoloërs kunnen deelname aan de Olympische Spelen ver geten. De ploeg van coach Harry van der Meer werd gisteren in Rotterdam op het olympisch kwalificatietoernooi in de kwart finales uitgeschakeld door Monte negro. De nummer 3 van Europa was met 13-7 te sterk. Alleen de beste drie landen plaatsen zich voor de Spelen van Tokio. Oranje had donderdag in de laatste groepswedstrijd nipt ver loren van Rusland, waardoor het in de kwartfinales op de winnaar van de andere groep stuitte. Het sterke Montenegro liet Oranje in het eerste kwart kansloos (0-4), maar het gastland knokte zich knap terug. Na de 3-3 in het tweede kwart liep de ploeg van bondscoach Van der Meer een punt in dankzij een treffer kort voor de zoemer van Pascal Jans sen, met drie doelpunten de top schutter van de ploeg. Vijf doelpunten verschil met nog drie minuten, dan weet je dat het over is ,,Op dat moment voelden we dat er iets te halen was'', keek Janssen terug. Maar in het vierde kwart maakten de Montenegrij- nen hun status als favoriet weer waar. ,,Vijf doelpunten verschil met nog drie minuten op de klok, dan weet je dat het over is'', aldus Janssen. Nederland deed voor het laatst in 2000 mee aan de Spelen, Van der Meer was toen nog een van de spelers. Voor de Spelen van Rio 2016 werd plaatsing net gemist. In januari plaatsten de Nederlandse waterpolosters zich wel voor de Spelen van Tokio. Van der Meer sprak van een grote teleurstelling. ,,Hier hebben we vier jaar voor gewerkt, dat is zwaar. Het zorgt voor gemengde gevoelens. Ik ben trots op hoe we hier gespeeld hebben. Ook van daag hebben we goede momenten laten zien. In de derde periode ko men we netjes terug. Daarna pro beerden we het misschien te veel individueel te forceren, dan lopen zij weg. Het is natuurlijk ook een wereldteam." Voor Nederland rest nog de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht. ,,Het is moeilijk daarop te focussen'', zei Van der Meer. ,,We moeten eerst dit verwerken. Daarna gaan we ons op de rest van dit toernooi focussen. Voor mijn gevoel zitten we dicht tegen de toplanden aan. Het verschil wordt steeds kleiner, alleen resulteert dat nu niet in deelname aan de Olympische Spelen. We moeten proberen deze lijn de komende ja ren door te zetten.'' GOURDON Bauke Mollema heeft de eerste etappe van de Tour des Alpes Maritimes et du Var gewonnen. De Nederlander van Trek-Segafredo hield in een sprint bergop de Belg Greg Van Avermaet achter zich. De finish lag op de Col du Gour- don, een helling die drie keer be klommen moest worden. Mol- lema had bij de eerste twee door komsten het beste opgelet en trok vervolgens de sprint al vroeg aan. ,,Ik kende deze klim goed'', ver telde de ritwinnaar, die vandaagin de leiderstrui vertrekt voor een rit over 168 kilometer met start en fi nish in Fayence. Hij heeft een voorsprong van twee seconden op Van Avermaet. ,,Het was een fi nish voor snelle en explosieve coureurs'', vervolgde Mollema. ,,Daarom verwachtte ik dat het al lemaal op de laatste 800 meter zou aankomen. Ik heb in deze buurt gewoond, daar had ik profijt van.'' TEL AVIV Judoka Sanne van Dijke heeft op de grand slam van Tel Aviv brons gewonnen in de klasse tot 70 kilo. De Neder landse bereikte dat succes onder meer door in een rechtstreekse confrontatie te winnen van Kim Polling. Van Dijke werd door verlies in de halve finale verwezen naar de herkansing. Polling overkwam dat na een nederlaag in de tweede ronde. De twee strijden nog om een olympisch ticket in hun klasse. Sanne Vermeer veroverde eve neens brons in Tel Aviv, in de klasse tot 63 kilogram. In de klasse tot 81 kilo werd ook Frank de Wit nog derde. zaterdag 20 februari 2021 Symbolisch beeld dat de derby eindelijk weer écht mee telt: vorige maand stonden Ro- melu Lukaku (Inter) en Zlatan Ibrahimovic (AC Milan) met de koppen tegen elkaar in de beker. Die ruzie is inmiddels fraai ver eeuwigd op een muur nabij sta dion San Siro. FOTO AFP gespeeld w v pt (v-t) 1 Internazionale 22 15 5 2 50 54-24 2 AC Milan 22 15 4 3 49 45-25 3 AS Roma 22 13 4 5 43 47-35 4 Juventus 21 12 6 3 42 41-19 5 Napoli 21 13 1 7 40 45-21 - Pascal Janssen Pascal Jansen beseft het: geen Spelen. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21