Wijkvereniging Goes Oost krijgt geen subsidie meer van gemeente II Inschrijving voor Zeeland Refinery Cultuurprijs open 7 THERAPIE TAMARA WISSE HELPT JE MET MUZIEK Een stevig potje drummen, maar ook een goed gesprek. Bij Tamara Wisse kan het allebei. Ze heeft haar twee passies gecombineerd door drumles met een tintje coaching te geven. „Juist in deze tijd kan het een lekkere uitlaatklep zijn.'' Zelf is Tamara Wisse (35) uit Goes al sinds haar jeugd verknocht aan het drumstel. Ze speelde in het verleden in verschillende bandjes. Daarnaast werkte ze als psycholoog in de revalidatiezorg. Een aantal jaar geleden kwamen beide dingen samen toen Tamara werd gevraagd drumles te geven aan een jongen met autisme. 'Nou, ik kan het allicht proberen', dacht ze. Het bleek wonderwel te wer ken. ,,Ik merkte dat ik de jongen heel goed kon bereiken'', vertelt Tamara. ,,De connectie die ik via het drumstel met hem kon maken, was magisch.'' Drum-fun Het was een collega die haar aan spoorde ook andere mensen door het drummen vooruit te helpen op het persoonlijke vlak. Zo werd vijf jaar geleden Tamara's eigen be drijfje Drum-fun geboren. In het begin boekte ze onder meer succes met een meisje dat was blijven hangen in een rouwproces. Men sen met een breed scala aan pro blemen kloppen nu bij haar aan. Velen komen simpelweg werken aan hun zelfvertrouwen. ,,We van gen twee vliegen in één klap'', legt Tamara uit. ,,Er is ook wel zoiets als muziektherapie, maar daarbij leer je geen instrument bespelen. En op de muziekschool heb je het stukje coaching niet. Ik bied het al lebei.'' Altijd vrolijk binnen Tientallen mensen zijn bij Tamara komen drummen, van jong tot heel oud. Altijd ligt er een hulp vraag aan de lessen ten grondslag. Zo ook bij Joep Buijsrogge, die an- Als we toch een ontploffing voelen aankomen, gaat Joep vaak even drummen derhalf jaar geleden voor de eerste keer achter het drumstel ging zit ten. ,,Ik ben hier gekomen, omdat ik soms heel erg boos kan wor den'', vertelt de 10-jarige jongen uit 's-Gravenpolder. Er was met een een klik. ,,We kunnen goed met elkaar praten'', vertelt Tamara. ,,Joep komt eigenlijk altijd vrolijk binnen. Dan vraag ik, zoals bij ie- dereen, altijd eerst hoe het gaat. Daarna nemen we de week door en gaan we lekker drummen.'' Joeps moeder Miranda is zeer te spreken over de vorderingen die haar zoon mede door de drumles- sen en de gesprekken met Tamara heeft gemaakt. Hij kan beter om gaan met zijn boosheid. Thuis in huize Buijsrogge staat inmiddels ook een drumstel. ,,Als we er sa men even niet uitkomen of we voelen toch een ontploffing aan komen, gaat Joep vaak even drum men.'' Miranda is blij dat de lessen mogen doorgaan in coronatijd. ,,Nu zoveel andere dingen niet mogen, is het belangrijk dat Joep nog wel elke week lekker kan gaan drummen.'' Tamara biedt altijd maatwerk. Soms is het nodig wat meer te pra ten en wat minder te drummen. ,,Ik ben ook wel eens met iemand gaan wandelen'', vertelt ze. Het gaat er volgens de inwoonster van Goes om dat haar cliënten zich veilig en zichzelf voelen. Hoewel het zeker ook om serieuze drum- les draait, mag het ook gewoon wat losser. ,,Joep en ik hebben laatst nog een eigen nummer ge maakt door gewoon wat te impro viseren. Dat was waanzinnig goed. De gezelligheid en de ontspanning staan voorop, niet de druk van het presteren.'' Willem Adriaansens Goes Eind januari kreeg Goes Oost een brief van de gemeente Goes waarin werd uitgelegd dat de organisatie dit jaar geen subsidie krijgt. Die aanvraag had de vereniging op 8 september vorig jaar ingestuurd. De reden van weigering ligt volgens de gemeente in het feit dat Goes Oost over genoeg geld beschikt om de activiteiten te bekostigen. In ieder geval meer dan het drempelbedrag van 5000 euro. Reserve In een bezwaarbrief aan de ge meente geeft de wijkvereniging aan dat het klopt dat zij over een reserve beschikt van 25.000 euro. Maar dat is grotendeels geoormerkt geld, al dus penningmeester Harry van Wanrooij van de wijkvereniging. 'Dat geld is voor het grootste deel bestemd voor werkzaamheden aan het gebouw na de renovatie die de gemeente daar gaat uitvoeren.' Het grootste deel van de reserve van de wijkvereniging is dus be doeld voor die opknapbeurt. 'Dat geld is bedoeld voor bijvoorbeeld het binnenschilderwerk, voor nieuwe vloerbedekking en nieuwe meubelen. Maar expliciet niet voor activiteiten', aldus Van Wanrooij. Daarvoor wordt het subsidiegeld aangevraagd en gebruikt. De gemeente wil geen inhoude lijke reactie geven op de kwestie. ,,We zijn hierover in gesprek met de wijkvereniging Goes Oost. Gedu rende dat traject doen we geen in houdelijke uitspraken richting de pers", laat woordvoerder Mireille Zoet weten. ,,De insteek van het ge sprek is om er samen uit te komen." BORSELE De inschrijving voor de Zeeland Refinery Cul tuurprijs Borsele voor 2021 is geopend. Iedereen die een kan didaat wil voordragen voor deze prijs, kan dat tot 1 juni doen. De cultuurprijs wordt jaarlijks door Zeeland Refinery en de gemeente Borsele toege kend aan een persoon of orga nisatie die een positieve in vloed heeft op het culturele le ven in Borsele. Daarbij mag het gaan om zowel amateurs als professionals. De prijs bestaat uit een bedrag van 1500 euro voor de win nende organisatie of de organi- satie waarvoor de winnaar zich inzet, en een tastbaar aanden ken. Voorgaande winnaars wa ren onder meer carnavalsstich ting de Koenkelpot, muziek vereniging Euterpe, de Klomp festivals en 't Kunstuus. Wie een kandidaat wil voor dragen kan dat doen tot 1 juni. Daarvoor dienen de naam, con tactgegevens en een korte be schrijving van de activiteit per e-mail doorgegeven te worden aan de Culturele raad Borsele (cultureleraad@borsele.nl). De beoordeling van de voordrach ten vindt plaats door een des kundige commissie. zaterdag 20 februari 2021 Drummen helpt Joep als hij boos is Rob Paardekam Goes Tamara Wisse met Joep Buijsrogge in de Drumfunkamer. foto marcelle davidse -Miranda, moeder van Joep Meer informatie op drummen-coa- ching.nl. De wijkvereniging Goes Oost krijgt dit jaar geen subsidie van de gemeente Goes. Het bestuur van de club is bang dat dat het einde kan betekenen van de ac tiviteiten. Want daarvoor was het geld bedoeld. 'En in het erg ste geval betekent het zelfs het einde van de wijkvereniging.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132