Debacle rond kavelverloting Yerseke krijgt een staartje Ballotage op bedrijventerrein Aan-z-directeur Van der Windt vertrekt 6 'Komende zomer dicht' Nu is dat misschien ook wel het beste, want uit het voorstel dat het college naar de raad heeft ge stuurd, blijkt dat het eigenlijk niet meer verantwoord is het zwembad nog te openen. De bassins verto nen dusdanige gebreken dat regels zouden worden overtreden door er bezoekers in te laten. Ook de kwa liteit van het zwemwater kan niet meer worden gegarandeerd. Het personeel zou bovendien handma tige handelingen moeten verrich ten voor het toedienen van natriumhypochloriet en zwavel- Zwembad is sterk verouderd. Bassins vertonen gebreken en twijfel over het zwemwater zuur en voelt zich daar niet fijn bij. Als het bad komende zomer inder daad gesloten blijft, willen B en W bekijken of het nodig is vervoer naar zwembad De Spetter in Tho- len te regelen voor kinderen die normaal gesproken in Sint-Maar tensdijk zwemles zouden volgen. Als de gemeenteraad instemt met het voorstel van B en W, wordt heel snel begonnen met on derzoek aan het bestaande zwem bad. Dat zal het terrein overhoop zetten, waardoor het bad niet meer open kan in de zomer. De Dorpstafel (een soort dorpsraad) en de ondernemersvereniging kunnen volgens het college in stemmen met het plan om meteen te beginnen met de voorbereidin gen voor de renovatie, waardoor het bad dit jaar gesloten blijft. Ze zijn echter nog wel bang dat de ge meenteraad uiteindelijk een streep zet door de renovatie, mocht blijken dat het allemaal veel duurder zal uitvallen. In dat geval zou de smalstad zijn zwem bad helemaal verliezen. Het college zegt echter zijn ui terste best te zullen doen het plan op tijd te realiseren. Voor de reno vatie is 1,5 miljoen euro uitgetrok ken. Sloop oude Haestinge Onderdeel van het plan om zwem bad Haestinge grondig aan te pak ken, is de sloop van het naastgele gen oude sport- en gemeenschaps centrum Haestinge. Daar maakt korfbalvereniging Emergo nu nog gebruik van. Met deze club wordt gesproken over een verhuizing naar het even verderop gelegen nieuwe sport- en gemeenschaps centrum. De korfbalvereniging gaat bo vendien samen met de voetbalver eniging een plan indienen voor een kunstgrasveld. Afhankelijk van de komst van dat veld kan worden bepaald hoe het entreege- bied (met parkeerplaatsen) voor het zwembad en de diverse sport accommodaties eruit komt te zien. ,,Het is gewoon een drama", zegt een van de gedupeerden. Kees kreeg nummer dertien toegewe zen bij de loting van 5 februari. ,,Ik knetter niet gauw, maar toen ik de mail kreeg dat de loting door een foutje ongeldig was verklaard heeft het even flink geknetterd." Deze week werd duidelijk dat de loting voor twintig kavels in de Yersekse wijk Steehof III opnieuw moet. Door een fout zijn twee van de 51 inschrijvingen nooit bij de notaris aangekomen. Nadat de ge meente dit ontdekte, is de loting ongeldig verklaard. Volgende week vrijdag wordt opnieuw geloot. Inmiddels heeft een deel van de (voormalige) kaveleigenaren zich verenigd. ,,Ik geloof dat we nu met 13 of 14 man bij elkaar zitten. Er is al een brief naar de wethouder ge gaan en naar de raad." Je zal maar in de schoenen staan van hen die ingeloot waren Kees vindt dat de gemeente niet meer terug kan. ,,We hebben zwart op wit dat we een kavel toe gewezen hebben gekregen. Dan kan de gemeente het niet maken om alles terug te draaien. Dan moeten twintig mensen lijden omdat ze twee mensen niet mee hebben laten loten." Volgens de gedupeerden is er nog een uitweg uit het moeras. ,,Het schijnt dat de gemeente nog twee kavels heeft aangekocht voor Steehof. Daar zouden ze dan die twee personen die niet hebben meegeloot blij mee kunnen ma ken." De gemeente laat echter we ten dat er geen sprake is van twee extra kavels. Ook in de politiek is de soap goed binnengekomen. Marien Weststrate, fractievoorzitter van coalitiepartij Leefbaar Reimers waal, windt zich op over de 'bla mage' van de gemeente. ,,Je zal maar in de schoenen staan van hen die waren ingeloot." Weststrate voorziet grote financiële schade voor de gemeente. ,,Je kunt erop wachten dat mensen die waren in geloot en straks buiten de boot val len naar de rechter stappen en een claim indienen. Misschien hadden ze hun huis al verkocht of andere kosten gemaakt. Als ik persoonlijk in die situatie zou zitten, zou ik het tot op het bot uitvechten." Aankomende dinsdag komt de kwestie waarschijnlijk aan de orde in de gemeenteraad. Andries Ju- melet van de Christenunie heeft een debat aangevraagd. De gemeenteraad gaf het college een jaar geleden de opdracht te on derzoeken of er wat meer mogelijk heden kunnen komen op de bedrij venterreinen. Volgens de initiatief nemers (PvG en SGP/CU) vormde een concreet geval de aanleiding om in actie te komen. Ze wilden het bedrijf niet bij naam noemen, maar het gaat om een ondernemer die ook cursussen aanbiedt in een pand op een van de Goese bedrijventer- reinen. Beide fracties vinden dat prima, maar officieel mag het niet en dus zou de gemeente kunnen optreden. B en W laten nu weten dat het geen goed idee is om allerlei zaken toe te staan op terreinen als De Poel, Eindewege en Lewedorp (de indu strie in dat laatste dorp valt onder de gemeente Goes). Het zou de be- B en W vindt het geen goed idee om allerlei zaken toe te staan op bedrijventerreinen drijven die er nu zitten kunnen hinderen in hun bedrijfsvoering. Zeker de ondernemingen die wat meer milieubelastende activiteiten ontplooien. Volgens het college moeten deze bedrijven ongehin derd kunnen draaien, zonder reke ning te hoeven houden met poten tiële hinder voor anderen. Om die reden zijn verzoeken voor het ves tigen van onder meer sport- en dansscholen, welnessvoorzienin- gen en huiswerkbegeleiding op de bedrijventerreinen in het verleden afgewezen. Volgens B en W is voor dit soort voorzieningen voldoende ruimte op andere plekken in de stad en de dorpen. Overigens liggen binnen de grenzen van de gemeente Goes ook twee bedrijventerreinen waar wél wat meer mogelijk is: Klein Frankrijk en het havenindustriege bied. TERNEUZEN André van der Windt, directeur van aan-z, heeft gisteren bekendgemaakt de Ter- neuzense welzijnsinstelling te verlaten. De voornaamste reden is dat hij, aldus Van der Windt, 'het vertrouwen in de samenwerking met de gemeente Terneuzen als opdrachtgever heeft verloren door de niet aflatende discussie over mijn aanstelling en salarisinscha ling'. ,,De discussie daarover is zo groot gemaakt", geeft hij aan in een toelichting, ,,dat het functio neren van aan-z eronder lijdt. Ik had gehoopt dat na mijn officiële benoeming door het bestuur van aan-z de rust zou terugkeren, maar dat is helaas niet gebeurd. Ik heb daar mijn conclusies uit ge trokken. Het is beter voor aan-z dat ik vertrek. Ik vind het boven dien heel belangrijk mijn werk met plezier te kunnen doen." Van der Windt maakte zijn vertrek kenbaar in een brief aan het be stuur. Op welke termijn hij weg gaat, weet hij nog niet. ,,Ik ga dat met het bestuur bespreken. Het lijkt goed in elk geval de jaarreke ning 2020 nog af te ronden." Van der Windt werd in 2017 aangesteld, in eerste instantie op interim-basis om het kwakke lende aan-z te professionaliseren. Per 1 januari 2019 volgde zijn be noeming tot tijdelijk directeur. zaterdag 20 februari 2021 Zwembad Haestinge op de schop Alles op alles zetten om het ge renoveerde zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk in mei 2022 te kunnen openen. Dat is wat burgemeester en wethouders van Tholen voorstellen aan de gemeenteraad. Om dit doel te behalen, moet het sterk verou derde bad komende zomer wel gesloten blijven. Rob Paardekam Sint-Maartensdijk De gedupeerden van het kavel verloting-debacle in Yerseke laten het er niet bij zitten. Zij vinden dat de gemeente Rei- merswaal moet terugkomen op het besluit om de loting voor bouwkavels ongeldig te verkla ren. Willem Adriaansens en Joeri Wisse Yerseke -Marien Weststrate, Leefbaar Reimerswaal Een winkel, dansschool of on derwijsinstelling beginnen op een van de Goese bedrijventer reinen? 'Dat is geen goed idee', zeggen burgemeester en wet houders van Goes. Rob Paardekam Goes Om deze lappen grond is het te doen in Yerseke. De verloting van de kavels voor vrijstaande wonin gen zorgt voor een hoop ophef en ook de politiek gaat zich ermee bemoeien. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131