MENEER MEVROUW HAMERSMA Geroosterde zoete aardappels zij de gangen aan de hand van filmpjes tot een tweesterren- waardig resultaat had gebracht. ,,Maar morgen weer lekker gewoon'', zei ze vervolgens. Ze raadpleegde Extra Vierge van Sandra Alvarez en zodoen de stonden er de volgende dag zoete aardappels met miso op tafel. Dat stemde mij tevreden omdat ik tussen de proefflessen gedoodverfde kandidaten wist. Miso geeft die heerlijke uma- mikick. En deze geheimzinnige vijfde basissmaak, die furore maakte dankzij de Japanse keu ken, plooit zich graag richting kloeke wijnen met sappige bittertjes. Naar de populaire orange wines bijvoorbeeld - witte wijnen die op de rode wijn-manier worden gemaakt door de schilletjes mee te laten gisten. Of naar sommige silvaners en wit van de ribolla gialla uit Noord-Italië. „Proefje hoe mooi zulke wijnen aansluiten'', zei ik. ,,Niet te filmen'', antwoordde mevrouw Hamersma. Extra Vierge Online Ribolla Gialla, Friuli Colli Orientali, Italië. €11,99 (wit) Gall Gall Voor- of hoofdgerecht, 4 personen 4 zoete aardappels extra vierge olijfolie Misoboter 7 el boter, op kamer temperatuur 1 el milde olijfolie 4 el witte miso (bij de toko en de grote supermarkten) Garnering 1 el zwarte sesamzaad jes 2 lente-uien, in dunne plakjes Serveer met een salade. Bereiding Verwarm de oven voor op 190 graden. Prik met een vork gaatjes in de zoete aardappels en wrijf ze royaal in met olijfolie zodat ze glimmen. Roos ter ze in 45-60 minuten in de oven gaar. Draai ze halverwege de oventijd om (let op: de gaartijd is afhankelijk van de grootte van de aardappel). Meng de ingrediënten voor de misoboter tot een gladde pasta. Snijd de zoete aardappels in de lengte doormidden en ver deel de misoboter erover. Garneer met de sesam zaadjes en lente-ui en serveer direct. Extra Vierge Sandra Alvarez Terra, €30 Weingut Brüder Dr. Becker 2019, Grüner Silvaner trocken, Rheinhes- sen, Duitsland. €8,95 (wit, biologisch) Dokter Maler ANGORIS Slijterij Angoris 2019, MEGYER Speciaalzaak Megyer 2018, Harslevelü, Tokaji, Hongarije. €7,29 (orange) grapedistrict.nl ZATERDAG 20 FEBRUARI 2021 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117