Catherine Keyl Een rotjeugd in een gezin met een getraumatiseerde vader, een schooltijd waarin ze gepest en misbruikt werd en een volwassen leven met hoge pieken en diepe dalen. In haar nieuwe boek, dat grotendeels over haar vader gaat, blikt Catherine Keyl (74) terug. ,,Op een donker moment heb ik mijn hoofd in de oven gestopt en het gas aangezet.'' In het huis van Catherine Keyl (74) bevindt zich een kast met spullen van haar vader Eliazar (roepnaam Eddy), waaronder een suikerpotje. De ouders van Eddy, de opa en oma van Catherine Keyl, hadden een deel van hun inboedel tijdens de oor log in bewaring gegeven bij hun toenmali ge buren in Den Haag. ,,Toen de oorlog voorbij was, ging mijn vader bij hen langs. Alleen, want zijn ouders, broer, schoonzus, neven en nichten hadden de oorlog niet overleefd en waren vergast in Auschwitz. Zelf had hij tot het eind van de oorlog in kamp Sachsenhausen gezeten en als enige de oorlog overleefd. En nu wilde hij dus graag de spulletjes terug, maar de buren weigerden ze te geven. Zijn ouders moes ten het maar op komen halen, zeiden ze. Zelfs toen hij zei dat ze vermoord waren in Auschwitz lieten ze weten daar geen bood schap aan te hebben. Zo gingen sommige Nederlanders dus om met landgenoten die in kampen hadden gezeten. Mijn vader heeft alles op alles gezet om die spullen terug te krijgen.'' Catherine Keyl stuitte op dit verhaal toen ze de spullen van haar vader opruim de na zijn overlijden in 1988. Door zich te 'Ik heb een krankzinnig leven gehad TEKST DENNIS JANSEN FOTO'S SHODY CAREMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 106