'Ze zag me gelukkig niet als een zielige man' BV DE LIEFDE Na de dood van zijn vrouw dacht Tobias (38) dat er voorlopig geen nieuwe liefde zou komen. ,,In november 2019 ging ik om 8 uur 's ochtends naar mijn werk. Om 3 uur 's middags had ik de uitvaart van mijn vrouw geregeld. Mel kreeg thuis in het bijzijn van mijn ouders en ons 2-jarige dochtertje een longembolie, viel neer en stierf meteen. Ze was 30 jaar oud en 30 weken zwanger. Een noodarts deed ter plekke een spoedkeizer- snee, een ambulancebroeder reanimeerde de baby. Ik werd gebeld en scheurde naar het ziekenhuis. Pas bij aankomst hoorde ik dat mijn vrouw was overleden en de baby, een meisje, op de intensive care lag. Ik ben gaan regelen en zorgen. Mijn werkgever gaf me uitzonderlijk verlof om te rouwen en een ritme op te bouwen als alleenstaande vader. Ik ben vrij nuchter en dacht: dit wordt dus mijn leven de komen de 18 jaar. Zorgen voor mijn dochters, op een gegeven moment weer werken. Voor iets anders is geen tijd. In de kerstvakantie adviseerde een vriend me om toch op een datingsite te gaan. Niet om meteen een vrouw te zoeken, maar om gewone gesprekken te voeren met mensen die me niet kenden. Dat idee, om even méér te zijn dan de zielige man die iets verschrikkelijks had meegemaakt, trok me. Ik stuitte op de foto van Suus, die ik herkende van een wintersportvakantie tien jaar geleden. Ik had haar ontmoet via een gezamenlijke vriend. Via de site zocht ik contact, niet wetend dat diezelfde vriend haar al had verteld van Mels overlijden. We wisselden online wat berichten uit. We waren net een paar dagen in gesprek toen mijn jongste dochter na tien weken in de couveuse eindelijk naar huis mocht. De plotselinge drukte met doorwaakte nachten vond ik loodzwaar. Suus benader de me niet als intens zielig. Ze vroeg alleen: 'Vind je het fijn als ik langskom?' We dron ken thee, ze hield de baby vast, we konden ons verhaal bij elkaar kwijt. Het mijne was heftig, maar wel in één keer klaar. Zij had drie kinderen tussen de 3 en 8 jaar en was al een hele tijd verwikkeld in een moeiza me scheiding die maar bleef dooretteren. Daarna spraken we vaker af. Een relatie hield ze af, want door jarenlange ontrouw van haar echtgenoot had ze weinig ver trouwen in mannen. Maar toen ze op win tersport ging, hadden we elke dag contact. We merkten hoe leuk we elkaar vonden en hoe we elkaar misten. Dat het zo snel kan gaan verraste ons allebei. Ze begon erop te vertrouwen dat ik aan één vrouw genoeg heb. Bij haar terugkeer besloten we er een officiële relatie van te maken. De ouders van Mel vonden het wat snel gaan, maar waren toch blij voor me. We bouwen het rustig op, want er zijn vijf kinderen in het spel. Daar moet je voorzichtig mee omgaan. Ik ben niet graag in mijn eigen huis, na alles wat er gebeurd is. Suus woont juist op een mooie plek waar alle kinderen de ruimte hebben om te spelen. Eerst kwam ik met mijn meisjes een dag, daarna bleven we een nachtje logeren. We bleven steeds langer en van de zomer hebben we zelfs met ons zevenen twee weken gekampeerd. Hoewel we altijd druk bezig zijn, geeft de relatie me rust. Ik slaap zelfs beter. Er is openheid en wederzijdse aandacht. Zodra ik in Suus' woonplaats goede opvang voor mijn dochters heb gevonden, trekken we bij haar in. Het is een kwestie van maan den. Ik vind het bijzonder. We hadden allebei een triest verhaal, en nu is het zo'n mooi positief verhaal geworden.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 20 FEBRUARI 2021 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105