'Leg het uit' 9 3^ Meerdere leden van Kinahan-clan zijn afgelopen jaren opgepakt in Amsterdam Kritiek op bevriezen huur Navo wacht met beslissing Alarmerend rapport VN OBSERVEREN vader Christy alias ljaj, 'The Dapper Don' Nationality: Ireland overgenomen. Vol gens de Amerikaanse opsporingsdienst Drug Enforcement Agency (DEA) heeft Ki nahan in Dubai banden aangeknoopt met Ridouan Taghi. Hij zou zich daar schuil houden vanwege een bloedige vete met een rivaliserende bende, die al ten minste acht tien levens heeft geëist. Ook Daniel Kinahan zou ternauwernood zijn ontsnapt aan zo'n aanslag. Schutters, verkleed als politiemannen en als een drag queen, schieten in 2016 een ganglid van de Kinahans dood in het Regency-hotel in Dublin. De politie neemt aan dat het echte doelwit Kinahan was, die met hulp van zijn beveiligers het hotel tijdig weet te verlaten. ,,Ik kan hem verdomme niet vinden'', schreeuwt de als drag queen verklede huurmoordenaar. Zakenman Daniel Kinahan bezet een hoge plaats in zijn vaders organisatie, stelt in 2018 de Ierse Hoge Raad. Zelf wil de gangsterzoon niets van zulke insinuaties weten. Hij beroept zich op het feit dat hij nog nooit is veroor deeld. Publicaties over zijn vermeende cri minele activiteiten laat hij aanvechten door dure advocaten uit Londen. Kinahan, sinds 2015 woonachtig in Dubai, profileert zich zelf als een bonafide zakenman. Internationale opsporingsdiensten zien dat anders. Zo legt de Amerikaanse DEA in een rapport een link tussen Kinahan en topcriminelen als Ridouan Taghi, 'Rico de Chileen', de Italiaanse voortvluchtige Raf- faele Imperiale en de Bosnische drugshandelaar Edin G„ De DEA stelt dat Imperiale en Edin G. aan wezig waren bij het huwelijk van Kinahan in 2017, dat wordt vol trokken in het duurste hotel van Dubai, het Burj Al Arab. Vanuit Dubai organiseren deze topcriminelen gezamenlijk grote drugstransporten, rapporteert de DEA. Dat juist deze personen een 'superkartel' vormden, is niet on denkbeeldig: alle genoemde kop stukken hebben een band met Nederland. Imperiale had lang een coffeeshop in Amsterdam en Edin G. groeide op in Brabant. Van de Kinahans is bekend dat ze al jaren in Nederland komen. De afgelopen jaren werden meerdere leden van de Kinahan- clan gearresteerd in Amsterdam. De meest wonderbaarlijke aanhouding staat op naam van een Amsterdamse poli tieman met een uitzonderlijke gave om ge zichten te herkennen. Rijdend over de Overtoom herkende hij de voortvluchtige 'Fat' Freddie Thompson in een auto. Het clanlid bleek over vervalste papieren te be schikken en werd aangehouden. Er zijn meer aanwijzingen dat de organi saties van Taghi en de Kinahans verstren geld zijn. Een duidelijke link is de schuil plaats van Naoufal F., alias Noffel, die tot le venslang werd veroordeeld vanwege zijn betrokkenheid bij een liquidatie. Uit ont- sleutelde PGP-berichten van F. concludeert het Openbaar Ministerie dat Noffel een driemanschap vormde met Taghi en Rico de Chileen. Toen F. nog op de vlucht was, werd hij in 2016 aangehouden door de Ierse politie. Hij bleek zich te op te houden in een appartement van de Kinahans. Wat de Ierse topcrimineel te zoeken had bij een gesprek tussen Khalid J. en zijn ad vocaten Nico Meijering en Leon van Kleef, blijft nog onduidelijk. Deze krant heeft ge probeerd Daniel Kinahan te benaderen via een Londens advocatenkantoor dat zijn be langen behartigt. Dat kantoor heeft on danks herhaalde oproepen niet geant woord. vrijdag 19 februari 2021 De in zijn ogen onvolledige informatievoorziening over de omstreden schaduwope- ratie leidt tot irritatie bij ad vocaat Leon van Kleef. ,,Het is de hoogste tijd dat het OM echt volledige opening van zaken geeft en verantwoorde lijkheid neemt in plaats van halve verbalen presenteren en verder vertragen. Als men zo flink is om twee Nederlandse advocaten stelselmatig te laten observeren in Dubai, neem dan ook je verantwoor delijkheid en kom het voor de rechter volledig uitleggen.'' - VtaiJ énjjJ United Arab EimmM jg| Resident Identity Card U ID Nutnüei I J 734-1977-1508753-3 i Rame'Oeniel Joseph Kinahan ILLUSTRATIE MARK REIJNTJENS Daniel Kinahan profileert zich als bonafide zakenman en bokspromotor. foto anp DEN HAAG De vereniging van institutionele vastgoed beleggers IVBN is met stomheid geslagen door de aangekondigde bevriezing van de huren in de sociale sector. De beleggers vin den, net als koepel van wo ningcorporatie Aedes, dat maatwerk een betere op lossing was geweest. Nu profiteren ook mensen die dat niet nodig hebben, zegt IVBN. Directeur Frank van Blokland wijst er verder op dat door de huurbevriezing investeringen in nieuw bouw en verduurzaming vertraging oplopen. BRUSSEL De Navo wacht met een besluit over de toekomst van de internatio nale troepenmacht in Af ghanistan. Dat hebben de ministers van Defensie van het bondgenootschap be sloten, zei Navo-chef Jens Stoltenberg na afloop van een videoconferentie. Ook is afgesproken om de trai ningsmissie in Irak uit te breiden van 500 naar 4000 man personeel. De Verenigde Staten hebben onder president Trump de afspraak met de Taliban hebben gemaakt om per 1 mei uit het land weg te zijn. Dat is gebeurd zonder ruggespraak met de bond genoten. Met de regering van Biden willen de Navo- landen verder overleggen. DEN HAAG Negen miljoen mensen sterven jaarlijks vroegtijdig door milieu vervuiling, een op de acht plant- en diersoorten dreigt uit te sterven en de opwar ming van de planeet zal met de huidige trend maar liefst 3 graden bedragen aan het einde van de eeuw. Die sombere opsomming staat in een nieuw rapport van UNEP, het milieupro gramma van de VN. Oplos singen zijn volgens de onderzoekers alleen moge lijk door milieuvervuiling, klimaatverandering en het verlies van biodiversiteit in samenhang met elkaar te bekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9