Tramschutter Tanis steekt bewaker met zelfgemaakt wapen Canon 8 NIEUWS Dubai Police herkent kopstuk van kartel wel De Nederlandse politie heeft in Dubai bijna per ongeluk de Ierse topgangster Daniel Kinahan laten arresteren. De politie was overtuigd dat het om Ridouan Taghi ging. SONY Volgens Christa Lemmen, woord voerder van de Dienst Justitiële In richtingen, was er geen enkele aan leiding voor de steekpartij. Ze wil overigens niet bevestigen dat het om Gökmen Tanis gaat. Wel geeft ze aan dat een gedetineerde van de terroristenafdeling een medewer ker heeft gestoken. Gökmen Tanis zit op die afdeling. De bewaker, een man, werd in zijn gezicht en nek gestoken, maar raakte lichtgewond. Hij is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen behandeld en mocht daarna naar huis. Gökmen Tanis is in een straf- cel geplaatst. De directie van De Schie heeft aangifte gedaan. Het onderzoek loopt, meldt Lemmen. Tanis schoot in maart 2019 vier mensen dood in een Utrechtse tram. Drie andere slachtoffers raak ten zwaargewond. De rechtbank legde hem een levenslange gevan genisstraf op; mede vanuit het oog punt dat als hij ooit weer vrij zou komen de kans op herhaling groot zou zijn. Voor de rechtbank stond vast dat Tanis in de periode voor de aanslag was geradicaliseerd. Hij toonde een jaar later tijdens het proces geen enkele spijt ofberouw. Nederland kent drie gevangenis sen met een terroristenafdeling; die in Rotterdam, Vught en Zwolle. Op de afdeling in De Schie is plek W Slachtoffer raakte gewond aan zijn gezicht en nek voor veertien gedetineerden. Hoe Tanis ongezien een wapen heeft kunnen maken is onduidelijk. Advocaat Andre Seebregts, die Tanis tegen zijn zin op last van de rechtbank verdedigde, zegt geen reactie te kunnen geven. ,,Ik sta hem niet meer bij.'' Advocaat Sébas Diekstra, die de vader van de dood geschoten Roos Verschuur bijstaat, laat weten: ,,Mijn cliënt heeft ken nisgenomen van de berichtgeving. Hij laat weten het heel betreurens waardig te vinden dat T. kennelijk opnieuw iemand heeft kunnen be schadigen.'' e bijna-arrestatie van Daniel Kinahan speelt in de zomer van 2019, wanneer de klop jacht op crimineel Ridouan Taghi nog in volle gang is. Het onderzoeksteam, opererend on der de naam 26CapeCoral, krijgt drie dagen eerder een tip van het TCI (Team Criminele Inlichtingen), de geheime dienst van de politie. Volgens de tip gaat de Am sterdamse advocaat Nico Meijering in Du bai 'hoogstwaarschijnlijk' Taghi ontmoe ten. Dat is opvallend, omdat niet Meijering maar Inez Weski Taghi's advocaat is. Het team besluit de tip toch te onderzoeken. Tijdens een observatie op Schiphol op 19 juni 2019 ziet de politie dat Meijering samen met zijn kantoorgenoot Leon van Kleef het vliegtuig naar Dubai neemt. Met de Dubai Police is dan al afgesproken de ad vocaten te laten schaduwen. Ook worden historische hotelgegevens van Meijering opgevraagd. Rechercheurs van de Dubai Police leggen vast dat Meijering en Van Kleefin een hotellobby afspreken met hun eigen cliënt Khalid J., en niet met Taghi. Om de zoveel tijd krijgt Nederland foto's doorgestuurd van de gesprekken die Meij- ering en Van Kleef voeren. In een proces-verbaal, dat pas wordt op gemaakt nadat deze krant de omstreden schaduwoperatie heeft onthuld, maakt de politie melding van een opmerkelijk voor val. Tijdens de tweede dag dat het advoca tenduo een overleg had met Khalid J., schuift een vierde persoon aan, die volgens de Nederlandse politie 'qua uiterlijk over eenkomsten vertoont met Ridouan Taghi'. Heeft de politie dan eindelijk beet? Is Ne derlands meest gezochte crimineel binnen handbereik? Ja, denkt de Nederlandse poli- tie, en doet het verzoek om deze persoon aan te houden. Waarom Nederland overtuigd is dat het Taghi moet zijn, is een raadsel. Want poli tiebronnen die de observatiefoto later bekijken, zeggen tegen deze krant dat de persoon geen enkele gelijkenis met Taghi vertoont. Enkele uren na het Nederlandse verzoek laat de Dubai Police weten niet tot aanhouding over te gaan, omdat de Dubai Police 'onvoldoende overtuigd' is dat het zou gaan om Taghi. In het proces-verbaal gaat de politie niet in op de identiteit van de persoon die ze voor Taghi aanzag. Dat is opvallend, omdat meerdere politiebronnen aan deze krant bevestigen dat het niet om de eerste de bes te crimineel gaat. Ondanks de pet en bril ter vermomming, herkent de Dubai Police hem als Daniel Kinahan, kopstuk van een Iers misdaadsyndicaat dat in Europa tot de absolute criminele top gerekend wordt. Een politiebron: ,,Voor hen was het direct duidelijk dat het ging om Daniel Kinahan.'' Kinahan-kartel Een woordvoerder van het Openbaar Mi nisterie wil niet zeggen of de Ierse topcri mineel in beeld is gekomen: ,,Deze vraag kan ik niet beantwoorden." Ook de politie gaat niet in op de identiteit van de 'vierde man' in de hotellobby. Advocaten Meij- ering en Van Kleef willen slechts kwijt dat tijdens hun gesprek 'er inderdaad iemand bij kwam die geen uiterlijke overeenkom sten met Taghi vertoonde'. Daniel Kinahan wordt gezien als kopstuk van het machtige Kinahan-kartel. Kinahan, die ook actief is als bokspromotor, heeft volgens de Ierse politieorganisatie Garda sinds enkele jaren het drugskartel van zijn Sony A7 Mark II SEL 28-70mm OSS Canon EOS M50 15-45mm IS STM Starter Kit vrijdag 19 februari 2021 GO De in mei 2020 tot levenslang veroordeelde tramschutter Gökmen Tanis heeft gisteren in de Rotterdamse gevangenis De Schie een bewaker neerge stoken. De 39-jarige Utrechter gebruikte een steekwapen dat hij in zijn cel had gefabriceerd. Sander Sonnemans Rotterdam Hoe politie topcrimineel uit Ierland aanziet voor Taghi Yelle Tieleman en Koen Voskuil Amsterdam adviesprijs SCAN DE CODE om alle actie producten te bekijken "Prijs na €200 kassakorting Art.nr: 12202993 Art.nr: 12325539

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8