LINDA AKKERMANS Geen bewijs dat advocaat Kasem naar Taghi lekte Albert Heijn Prijsfavorieten. 6 Altijd laag geprijsd J WSm Column Geen gezeur, pup voor de deur! Een chihuahua voor 999 euro, een labradoodle kost iets meer dan het dubbele en een boomertje zit er qua prijs zo'n beetje tussenin. U regelt het met één druk op de knop, en de PuppyExpress komt snel voorrijden. Uiteraard zijn de pups al ontwormd, gechipt en ze hebben een Europees paspoort. O, en niet tevre den? Geld terug! De advertenties van deze Puppy Express, een SRV-wagen bestickerd met foto's van überschattige hondjes, verschenen de afgelopen dagen op Marktplaats. Te vre selijk om waar te wezen? Blijkbaar niet, want in een mum van tijd wilden ruim tweehonderd mensen met één muisklik zo'n pup bestellen. Anderen trokken geluk kig aan de bel bij de politie en de Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit. Deed ik zelf ook bijna, want een hond is verdorie toch geen afhaalmaaltijd die je tussen de bedrijven door bestelt? De PuppyExpress bleek natuurlijk een stunt. House of Animals wil hier mee de aandacht vestigen op al die dubieuze broodfokkers die zeker in coronatijden hun hondenhandel op eenzelfde manier aan de man probe ren te brengen. Handelaren die fok ken in dubieuze omstandigheden, pups te vroeg bij hun moeder weg halen en dieren verkopen die van al les mankeren. Ze hebben het druk ker dan ooit want de pandemiepups en coronahonden zijn niet aan te sle pen. House of Animals richt zich met de actie ook op Marktplaats. Daar we ten ze namelijk donders goed dat deze praktijken niet deugen, maar Marktplaats laat de advertenties tóch op de site staan. Maar wat mij be treft verdienen ook de kopers een ban. Er is immers al zó vaak ge waarschuwd voor dit soort praktijken. Een hond is een sociaal dier. Als mensen zich daar niet even in kunnen verdiepen zijn ze allesbe halve dat. Asociaal ja, ik wou het nét zeggen. In juli 2015 kreeg Ridouan Taghi informatie doorgespeeld over de oorsprong rond het politieon derzoek 26Koper, waarin op dat moment verdachten zijn aange houden. Dit onderzoek gaat over een enorme wapenvondst in Nieuwegein en wordt gekoppeld aan de organisatie van Taghi. Deze verdachten zitten op dat moment in beperking, wat bete kent dat zij alleen contact mogen hebben met hun advocaten. Toch krijgt Taghi al na twee dagen in formatie over dit onderzoek, na dat hij heeft gezegd dat 'top advo's op de zaak gezet moeten worden. Taghi krijgt dan het vol gende bericht: 'Salaam alikom sir, ik heb net die man gesproken die devil helpt, het broertje van Mussa. Hij zei tegen mij dat ze in maart zijn begonnen met dit on der en het komt door die gesto len auto's.' Omdat advocaat Khalid Kasem een broer heeft die Mussa heet en twee dagen de advocaat is ge weest van de verdachte met de bijnaam 'Devil', zijn politie en justitie ervan overtuigd dat Ka- sem de advocaat is die de infor matie heeft doorgespeeld. Deze krant meldt dat in mei 2020, waarna de deken een onderzoek start. In augustus 2020 voegde het Openbaar Ministerie een proces-verbaal aan het liquida- tieproces Marengo toe, waarin dit verder werd uiteengezet. Ook andere advocaten werden in dit document in verband gebracht met het lekken van informatie. Kasem heeft altijd ontkend gege vens te hebben doorgespeeld. De deken zegt nu, na maanden van onderzoek, dat het in elk ge val vaststaat dat er een advocaat is geweest die informatie heeft gelekt. Tijdens het onderzoek sprak hij diverse malen met Ka- sem. Ook het OM leverde infor matie aan. Hoewel de deken stelt dat er een 'aanwijzing' is dat Ka- sem de informatie doorspeelde, heeft hij geen verder bewijs ge vonden. ,,Ik heb uitgebreid on derzoek gedaan, maar dit onder zoek heeft geen bewijs ofverdere aanwijzingen opgeleverd dat Ka sem degene is geweest die de in formatie heeft verstrekt. Ik heb ook niet kunnen vaststellen wie de informatie wel heeft ver strekt,'' aldus de deken. Kasem stelt in een reactie op gelucht te zijn dat het deken-on derzoek hem heeft vrijgepleit. ,,Aan een nare periode is nu een eind gekomen. Ik heb zelf om dit onderzoek gevraagd omdat ik wist dat mij niets te verwijten valt en ik van elke blaam gezui verd wilde worden. Ik hoop dit nu achter mij te laten.'' BESTE vrijdag 19 februari 2021 GO Pandemieouo De deken van de Amster damse Orde van Advocaten heeft geen bewijs gevonden dat Khalid Kasem de advo caat is geweest die informatie heeft gelekt aan de bende van Taghi. Volgens hem staat wel vast dat een advocaat in de zomer van 2015 informatie doorspeelde. Maar wie, dat is niet meer te achterhalen Yelle Tieleman Amsterdam Khalid Kasem: „Einde aan nare periode.'' foto anp Voor die prijsjes vullen we nog even bij. _i Brouwers Bier krat Krat 24 flesjes 0.3 liter A AH Olijven met knoflook AH Ribbelchips naturel Zak 250 gram AH Kaasblokjes jong belegen 48+ Bakje 180 gram AH Cocktail- borrelnoten Zak 250 gram siiojué? PRODUCT VAN HET JAAR 2020-2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6