Boom wijkt om van Patijnweg in Goes f ietsstraat te kunnen maken Timo (10) schreef brief aan gemeente: 'Graag skatebaan en klimbos' BEVELANDEN EN THOLEN 7 Dorpsplein aan straat Rilland Volgens de gemeente Reimerswaal voldoet de inrichting van de Hoofdweg niet meer aan de huidige eisen. De straat moet nu een dorps karakter krijgen, de snelheid moet er omlaag en het sluip-, vracht- en landbouwerkeer moet er ontmoe digd worden. Wat het meest opvalt in de plan nen is de vorming van een dorps plein, ter hoogte van het dorpshuis. Een dorpsplein zonder asfalt, maar met klinkers. Met daarop twee zit- elementen. En met de mogelijkheid om het terras van het dorpshuis uit te breiden. Marianne van Holland, de exploitant van het dorpshuis, is daar erg blij mee: ,,Ik vind het su- permooi wat ik vanaf de tekening zie. Vooral het idee van een dorps plein vind ik erg leuk. Dat zal ook heel leuk zijn voor de jaarlijkse ker mis." Parkeerplaatsen Om de snelheid laag te houden ver schuift de as van de weg een paar keer. Dat zou bovendien moeten helpen om ongewenst verkeer te ontmoedigen deze route te nemen. Het aantal parkeerplaatsen in de straat blijft gelijk, maar is wel wat logischer verdeeld. ,,Ik had wel ge hoopt dat er meer parkeerplaatsen zouden komen maar als ik moet kiezen heb ik liever een dorps plein", aldus Van Holland. Voor de supermarkt komt een hele rij met parkeerplaatsen. Daar bij zitten negen vakken met klap- palen. Die kan de Spar twee a drie keer per week reserveren voor de bevoorrading. Supermarkteigenaar Carlo de Neve vindt dat jammer. ,,Het aantal parkeerplaatsen neemt niet toe en nu nemen de vrachtwa gens een hoop plekken in beslag waar de klanten niet kunnen parke ren." De Neve had graag gezien dat de vrachtwagens achter de super markt hadden kunnen laden en lossen. ,,Ik heb daar een mooie ach terplaats. Volgens de gemeente is het onmogelijk om die begaanbaar te maken voor vrachtwagens. Dat kost te veel geld. Dat is jammer voor iedereen, ook voor de veiligheid van de klanten. Een gemiste kans, want dan was het helemaal ideaal geweest. Maar als er geen geld is, dan is er geen geld." Een andere wens, de Hoofdweg vrachtwagenvrij, is hiermee dus ook niet gerealiseerd. Maar voor de rest is ook De Neve positief en te vreden over het ontwerp voor de herinrichting van zijn straat. ,,Het is een mooi plan. Echt een vooruit gang voor Rilland. Maar het blijft jammer dat er niet genoeg geld was om het in één keer helemaal goed aan te pakken." Volgens de ge meente zijn er woensdag 27 reacties binnengekomen op de presentatie. ,,Veruit het grootste deel daarvan was erg positief", laat een woord voerder weten. ,,Van de telefoontjes was dat 80 procent en bij de mails 70 procent." Een fietsstraat is een straat die in gericht is als fietsroute, maar waarop auto's ook zijn toegestaan. Fietsers zijn er het belangrijkst, de auto's zijn als het ware te gast. In Goes is bijvoorbeeld de Voorstad al ingericht als fietsstraat. Dit soort straten hebben vaak een rood weg dek en soms een verhoging in het midden, waar automobilisten overheen moeten als ze voorbij een fietser willen rijden. Het deel van de Patijnweg dat tussen de Bergweg en medisch centrum De Pijlers ligt - feitelijk in het verlengde van de Voorstad - wordt ook een fietsstraat. Aan die straat staat een groot aantal beeld bepalende bomen. ,,Eén ervan ligt Dat vinden we zeker geen leuk besluit, want we vinden bomen belangrijk gek genoeg een beetje uit de lijn", zegt wethouder Cees Pille. ,,Die staat wat dichter op de straat." Daarmee staat de boom in de weg voor de herinrichting van de straat tot fietsstraat. Dat kon vol- gens de wethouder op drie manie ren worden opgelost. Behalve kap pen was het ook mogelijk om de fietsstraat iets te versmallen ter hoogte van de boom of om de boom heen te buigen. Bij die laat ste twee opties zouden er wat par keervakken verdwijnen. Nieuwe boom Het college van B en W heeft uit eindelijk besloten dat het kappen van de boom toch de beste oplos sing is. ,,Dat vinden we zeker geen leuk besluit, want we vinden bo men belangrijk", benadrukt de wethouder. ,,We gaan op dezelfde plek dan ook een nieuwe boom te rug planten." Deze komt in de lijn van de andere bomen te staan. De Patijnweg is een drukke fietsroute tussen Kloetinge en het centrum van Goes. Zo kwam het dat gisteren wethou der Joost de Goffau voor de deur stond. Samen met Timo en diens tweelingbroer Sebas ging hij pools hoogte nemen in de speeltuintjes in Kattendijke. Eén ervan ligt mid denin het dorp, de andere aan de rand. Met name voor dat laatste speelgebied aan de Zuidweg heeft de jonge dorpsbewoner wel een paar ideeën. ,,Het voetbalveld is heel groot en wordt bijna nooit ge bruikt'', vertelde Timo aan de wet houder. ,,Dus op een deel daarvan zou een skatebaan kunnen komen.'' In het bosje in het midden van het terrein ziet de jonge Kattendij- kenaar graag een klimbos komen. Niet alleen met hoge obstakels, maar juist ook met dingen op de grond, zodat zijn broertje Sebas, die Op een deel van het voetbalveld zou een skatebaan kunnen komen een lichamelijke beperking heeft, ook lekker kan spelen. Sowieso mo gen er van Timo wel wat meer speelvoorzieningen komen voor kinderen met een beperking. De jongen zegt dat een paar vrienden uit het dorp zijn ideeën steunen. De Goese wethouder zei het heel goed te vinden dat Timo een brief aan de gemeente heeft geschreven. De gemeente gaat volgens hem de komende paar jaar alle speelvoor- zieningen onder de loep nemen en daarbij komt ook Kattendijke aan de beurt. „Misschien is het goed als alle kinderen uit het dorp een keer bij elkaar komen om samen te be spreken wat ze graag willen'', gaf de wethouder als tip aan Timo. ,,Als Kattendijke dan aan de beurt is, hebben jullie allemaal samen al mooie ideeën liggen.'' vrijdag 19 februari 2021 Hoofdweg krijgt ander uiterlijk De Hoofdweg in Rilland gaat er heel anders uitzien. Het ge deelte tussen de Kreekestraat en de Valkenisseweg gaat vanaf juni op de schop. In het schets ontwerp, dat digitaal is gepre senteerd, valt vooral het dorps plein op. Willem Adriaansens Rilland De Patijnweg in Goes wordt binnenkort ingericht als fiets- straat. Om dat mogelijk te maken moet één van de beeld bepalende bomen in de straat worden gekapt. Rob Paardekam Goes - Cees Pille, wethouder Een klimbos, een skatebaan en speelvoorzieningen voor kinde ren met een beperking. Als het aan Timo de Bruijn uit Katten- dijke ligt, krijgt zijn dorp er een aantal mooie speelvoorzienin- gen bij. De 10-jarige jongen stuurde een brief naar de ge meente. Rob Paardekam Kattendijke -Timo de Bruijn KAPELLE Wethouder Jon Herselman (in cabine) slaat de eerste paal voor het nieuwe sport centrum in Kapelle. Naast hem (in het wit) staat directeur Hans Moors van bouwbedrijf Vaessen, Hiermee is gisterochtend het officiële startsein gegeven. Het duurste project ooit van de ge meente (ruim 15 miljoen euro) moet volgend jaar april klaar zijn. foto johan van der heijden Timo de Bruijn vertelt wethouder Joost de Goffau over z'n plan nen. Links zijn broer Sebas. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50