WIM HOFMAN Wat we hebben geleerd 9 We weten nu weer wat sneeuw is en wat gladheid is. Men strooit dan tonnen zout op de wegen. We weten weer wat ijs is, treinen rijden soms niet, de krant komt niet. Kinderen weten weer wat een slee is en wat ijs is en wat ijspegels zijn en dat je schaatsen moet laten slijpen voordat je goed vooruit en achteruit kan. We hebben meer geleerd de laatste tijd. We weten nu dat thuiswerken voor delen heeft. Je hoeft niet naar je werk over een spekgladde weg of met je fiets door een snijdende vrieswind. We weten nu dat thuiswerken tijdwinst kan betekenen. In ieder geval ben je eerder thuis. Het sar casme van collega's mis je ook niet echt. Kinderen hebben geleerd dat je gezel ligheid vooral op school moet vinden en dat het daar veel prettiger toeven is dan thuis waar je steeds aan een schermpje moet zitten onder de hete adem van je ouders. Ze kijken heel de tijd mee. heus niet een kast vol rollen wc-papier nodig hebben. Dat we bij een legpuzzel het beste met de rand kunnen beginnen. Dat een trui uittrekken en dan van de wol een winterdas breien nuttig kan zijn en dat niet alleen: het is een uiterst rustge vende bezigheid. Handschoenen breien is andere koek. onbekende buurten terechtgekomen waar iedereen een ander voortuintje heeft. Niet een is hetzelfde. We zien er klompen die aan de muur gespijkerd zijn. Elders ligt een autoband met planten erin en bij een ander huis zien we een uit hout gezaagde ooievaar, teken dat het leven, ondanks al les, ondanks vrieskou, toch doorgaat. We hebben veel andere mensen zien wande len, velen met hun honden, die soms aan een lange lijn mogen lopen, zodat ze toch een idee van vrijheid hebben. vol kunnen raken en dat het niet eenvou dig is om tegelijk verkiezingen en inen tingen te organiseren. Dat sommige men sen niet zonder vuurwerk of carnaval kunnen. We zijn nog steeds geduld aan het leren. We merken wel dat we door zo'n avondklok rustiger en dieper slapen. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Woningnood In 1969 ben ik vier dagen in mili taire dienst geweest. Alle jonge dienstplichtigen die toen werk zaam waren in de woningbouw werden vrijgesteld van de dienst plicht. De voorwaarde van deze regeling was, dat deze jonge vak mensen voor minimaal vier jaar in de woningbouw werkzaam bleven. Na 52 jaar is de woning nood nog steeds niet opgelost (krant 12 februari). Geen enkel kabinet van links naar rechts of christelijk, in een van de rijkste landen van de wereld, heeft dit kunnen oplossen. Vastgoedbeleg gers hebben door het opkopen van de schaarse woningen kun nen profiteren van hoge huren en eventueel belastingvoordeel. De verkiezingen komen er weer aan, door de partijen worden weer op lossingen gepresenteerd, extra woningen bouwen, prins Bern- hardbelasting heffen et cetera. Bouw gewoon betaalbare wonin gen voor jonge mensen (onze toekomst) en zorg ervoor dat vastgoedbeleggers, projectont wikkelaars hiervan niet meer kunnen profiteren. Hopelijk duurt dit weer geen 52 jaar. Frans Steijaert, IJzendijke Buskaartje Ik ben een alleenverdiener en heb jaarlijks grote uitgaven aan medi- sche kosten voor mijn vrouw. Ik heb een auto die ik gebruik voor mijn wekelijkse werk, volle week. Mijn vrouw heeft wel een rijbe wijs, maar zij heeft geen beschik king over onze auto, omdat ik im mers naar mijn werk moet. Hoe gaat mijn vrouw nu betaalbaar naar het ziekenhuis? Taxikosten worden niet vergoed. Maak de buskaartjes (krant 11 februari) maar duurder en laat de mensen die het financieel niet erg ruim hebben maar betalen. Provincie bestuur, u denkt er gemakkelijk over. Denk eens na over de men sen die minder verdienen. A. Buijk, Brouwershaven Slavernijverleden De beste manier van excuses ma ken voor foute zaken in het verle den (krant 12 februari) is laten zien dat ervan is geleerd. Maar nog steeds importeren en kopen wij artikelen die in het buiten land onder erbarmelijke omstan digheden zijn vervaardigd, ook dat krijgen we een keer op ons bordje. We kunnen ons er niet meer achter verschuilen dat we het niet weten! Cees Vergouwe, Middelburg Middenstanders De middenstanders in Goes (krant 13 februari) begrijpen niet helemaal dat, juist in deze tijd, medewerking achterwege blijft van de toezichthouders. Ook be stuurders blijven aan de kant staan met alleen maar weer half zachte toezeggingen. Nooit mag vergeten worden dat dat deze kooplieden mede geld in de kas storten waaruit deze toezicht houders en bestuurders betaald .7a ter park Veerse bouwveïkeer §gS*# Ir worden. Samenwerking is de eer ste vereiste voor een goed functionerende gemeente. Aad van Wijnen, Goes/Kloetinge Waterpark Merkwaardig dat de SGP-fractie- voorzitter te Middelburg (krant 10 februari) zich kennelijk stoort als collega's uit omringende ge meenten zich uiten over de over last die het Waterpark Veerse Meer gaat veroorzaken op het ge bied van verkeer, verstening van groen en wegdrukken van de Zeeuwse recreant. Het stoort de SGP Middelburg duidelijk niet dat er ook op zondag grootschalig mag worden verdiend aan de toe rist. Zeeuwen die al decennia lang genieten van rust en ruimte worden door de heer Moens ver wezen naar andere gebieden, op- gepropt tussen alle andere toeris ten. Beloning: gratis zwemmen in het Middelburgs deel van het Veerse Meer. Meneer Moens, dat doen wij al tientallen jaren! Deze beloning is niet eens aan te mer ken als een sigaar uit eigen doos. Het lijkt erop dat het bij de SGP Middelburg meer om geld draait dan om de principes. Geen oog voor de Zeeuwen, geen oog voor de buren, geen oog voor de over last voor inwoners uit Arnemui- den, het oog alleen gericht op bouwen, niet op bewaren. Ko Janse, Vlissingen 's Heeren Loo 's Heeren Loo vergelijkt hun toe komstige wooncomplexen voor mensen met een verstandelijke beperking (krant 11 februari) met het uitgeleefde Vijvervreugd van 25 jaar terug. Het klinkt als een stap vooruit. In vergelijking met Arduin is het een stap achteruit. Daar stond inclusie centraal in denken en doen! Bij inclusie sta je onvoorwaardelijk voor normali satie, voor woonkeuze in stad of dorp, voor werk, dagbesteding, school en ontspanning buiten de woning. Dat laatste is essentieel. Arduin is systematisch verpatst. De Zeeuwse politiek keek weg. Nu komt de zorg van ver buiten Zeeland. Dat 's Heeren Loo dat wil doen is te prijzen. Maar noem het geen zorgvernieuwing! Van B en W Goes moet voor de bouw van de wooncomplexen eerst ge praat worden met toekomstige omwonenden. Draagvlak? Ik denk aan stigmati sering en bij het maken van een verkeersplan, zie ik een hek. Or ganisaties die inclusie niet on voorwaardelijk in hun visie cen traal stellen bouwen nieuwe in richtingen. Onno Jongewaard, Middelburg Wisselpolders Als we het idee van een wissel polder (krant 18 februari) be schouwen als een luchtballon van idealisten, kunnen we het idee van een container-transferium in de Westerschelde beschouwen als een idee van realisten. Kortere vaarwegen voor de con tainerreuzen: duurzamer! Minder te onderhouden dijken: besparin gen! Geen verdiepingen meer no dig: natuurvriendelijker! Dit zijn slechts drie van de vele voordelen van een container-transferium in de Westerschelde tussen Vlissin- gen en Breskens. Guus Langeraert, Oostburg vrijdag 19 februari 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Wat hebben we nog geleerd? Dat we We hebben leren wandelen en zijn in We hebben geleerd dat ziekenhuizen «•'a#» -.■ifcN:*5tv;-ïï*ïi£vv Het bord bij Lewedorp met het protest tegen het bouwverkeer voor Waterpark Veerse Meer. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37