Van opperhunk naar blije Smurf 4 24 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? MARIO LÓPEZ INTERVIEW CARICE VAN HOUTEN Carice van Houten, vanaf vanavond te zien in de nieuwe dramaserie Red Light, heeft geen moeite met ouder worden. Maar haar dromen voor de toekomst zijn minder vurig. ,,Ik geloof niet dat ik in een midlifecrisis zit, maar snap nu wel wat dat zou kunnen inhouden.'' Kuiltjes in de wangen, een uitblinker in vrijwel alle sporten en ontzettend populair op Bayside High: wie deze kenmerken leest, denkt waar schijnlijk direct aan Albert Clifford Slater uit Saved by the Bell. Slater, die in de serie vaak mot had met Zack Morris (Mark-Paul Gosselaar) als het op het veroveren van meidenharten aankwam, heeft na zijn rol in de hitserie alles behalve stilgezeten. Hoe gaat het nu met acteur Mario López? Zijn rol in de jaren 90-tienerserie legde hem bepaald geen windeieren. Hoewel hij vóór Saved by the Bell al op jonge leeftijd te zien was in onder meer a.k.a. Pablo en de populaire sitcom The Golden Girls, bezorgde de rol van Slater hem pas echt suc ces. Nadat Saved by the Bell in 1993 aan een eind kwam, besloot Lopez zich ook aan de spin-off Sa ved by the Bell: The College Years te verbinden. Vijf jaar lang vervulde de inmiddels 47-jarige acteur die rol. Daarna sloeg hij zijn vleugels uit. Die vleugels uitslaan verliep aanvankelijk niet zoals López waarschijnlijk hoopte. Hij kreeg in 2006 een rol aangeboden in The Bold and the Beauti ful en speelde daarin Christian Ramirez. Het personage sloeg echter Hij ie een niet aan en werd al na vier nij is een maanden uit de serie ge- fitnessgoeroe schreven. Vlak daarna was hij te zien als kandidaat in g ewo rQen het derde seizoen van en bokst Dancing with the Stars. López en zijn danspartner fanatiek Karina Smirnoff, die des tijds ook zijn vriendin was, eindigden op de tweede plek. In de tussentijd pakte López allerlei klusjes aan om in de schijnwerpers te blijven. Hij was meer maals in series te zien waarin hij kleine rollen ver tolkte en presenteerde diverse shows. In 2008 kreeg López een nieuwe, grotere klus aangeboden: het presenteren van de MTV-realityserie America's Best Dance Crew. Dit hield hij drie jaar lang vol, maar ook dat avontuur kwam weer aan een eind. Ook daarna herpakte López zich: hij presenteerde onder meer X-Factor en sprak de stem in van de blije smurf in The Smurfs 2 en The Smurfs 3. Tegenwoordig focust hunk Slater zich vooral op een gezonde levensstijl en is hij een soort fitness goeroe geworden. Hij bracht killerbody-achtige boeken uit en is een fanatieke bokser. Vorig jaar kroop hij nog één keer in de huid van A.C. Slater voor een vervolg op de originele Saved by the Bell. Op liefdesgebied heeft López wel meer vastig heid. Hoewel hij in 2004 slechts twee weken ge trouwd was met model en actrice Ali Landry, trouwde en hertrouwde hij met actrice Courtney Mazza. Samen kregen ze een dochter en een zoon. Angela kijkt wegens ziekte even geen tv Van Duin met Vera Petitie Gordon Na jarenlang acte ren in Game of Thrones en andere producties over de grens, verlangde ze niet alleen naar een gezonde scheut Hollandse nuchterheid, maar ook naar meer regie op de set. ,,Dat laatste begon wel te kriebelen ja'', vertelt Carice van Houten (44), die met de Australische acteur Guy Pearce 4-jarige zoon Monte heeft. ,,Ik moest me op sets vaak inhouden om me nergens mee te bemoeien. Dan zag ik bijvoorbeeld iemand worste len met een tekst en wilde ik te hulp schieten. Maar is het mijn plaats om dat te doen? Neem ik mezelf te seri eus? Die gedachten zijn misschien vrouw-eigen. Ik slikte het maar in.'' Inmiddels bestiert ze samen met collega-actrice en vriendin Halina Reijn Man Up, een productiestal die zich richt op films en series die kij kers een meer vrouwelijk perspectief willen bieden. Het resulteerde reeds in de bioscoopfilm Instinct (2019) en nu in het 10-delige Red Light, vanaf vanavond te zien bij BNNVARA. De serie over prostitutie en mensenhan del in Amsterdam en Antwerpen - met ook rollen voor Jacob Derwig, Beppie Melissen en het Vlaamse ta lent Maaike Neuville - won op het televisiefestival van Cannes al een acteerprijs voor de gehele cast. ,,De ruimte die ik heb om bijvoor beeld iets in het decor te veranderen, is heel prettig. Dat voelt als een be vrijding. En je draagt nu zelf be paalde thematiek aan, in dit geval over vrouwen die zich ontworstelen van dat wat de samenleving al jaren lang van ze vraagt. Of wat vrouwen zichzélf hebben aangepraat.'' ,,Ik hoop in de eerste plaats dat ze het Ik zag best op tegen het bezoeken van talkshows. Blijf ik wel wakker? Ik zit nog helemaal in die kleuterwereld gewoon een heel spannende en ge loofwaardige serie vinden. En dat mensen misschien anders gaan kij ken naar de seksindustrie. Dat we niet alleen de sprookjesachtige ver sie laten zien zoals vaak het geval is in Ameri kaanse produc ties met veel gelikte beelden en halfnaakte vrouwen. Er zijn ook mensen die me zeggen dat het verslavend is, een mooi compliment. Red Light snijdt ook on derwerpen aan als moederschap en zelfdestructief gedrag. Waarom zit ten vrouwen in een gewelddadige re latie, terwijl ze weten dat het niet goed voor ze is? Wat je ook vaak in films ziet: mannen die ineens ver trekken, op het spreekwoordelijke witte paard. Niemand die zich af vraagt: wat als een vrouw dat nu eens doet? Het zijn onderwerpen die ons aanspreken." ,,Ik zou het heel jammer vinden als mensen er zo naar kijken, omdat we juist de grijze gebieden willen ont dekken. In Instinct draaide het om een verkrachter en een psycholoog en stellen we de vraag wie nou wie bespeelt. Vrouwen zijn, ook in Red Light, beslist niet per se heldinnen. In een scène vraagt een agent: 'Sekswer- ker zijn, dat is toch geen leven?' Maar wie bepaalt dat? 'Wie zegt dat ik slachtoffer ben', antwoordt mijn per sonage dan. 'En ik verdien misschien wel meer geld dan jij'. Het is wellicht dubieus, maar dat dubbele zoeken we heel bewust op. We kunnen een pooier als een schurk afschilderen, maar het is veel interessanter ook zpn kwetsbare kanten te laten zien.'' Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: Mario López uit Saved by the Bell. Suzanne Borgdorff vrijdag 19 februari 2021 GO MUZIEK AnQré van Duin zingt morgen het lied Voor Al tijd in tv-pro- gramma Mat- thijs gaat door. Samen met Danny Vera, die de muziek schreef. Het lied is een ode aan Van Duins over leden echtge noot, Martin Elferink. ONLINE Gordon is een petitie gestart tegen online- haat, die hij aan het kabinet wil overhandigen. Hij wil reageren met 'hate- speech' onmo gelijk maken op socialmedia- platformen. Er lopen ook juridi sche procedu res. 3 "U O Ik denk soms: wat nu nog?' Gudo Tienhooven Wat hoop je dat kijkers van deze serie meenemen? 44 Nooit bang dat jij en Halina worden gezien als mannenhaters? Je geniet ervan de touwtjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24